[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#586 Post autor: Maciek »

Spalanie wysokie... nawet na bardzo krótkich odcinkach tyle nie powinna żłopać...

zwierzak2000

#587 Post autor: zwierzak2000 »

Jaki może być powód takiego wysokiego spalania? Jadę dzisiaj podpiąć pod kompa i sprawdzić wydajność wtrysków, bo ciśnienie na wtryskach nie jest stabilne tylko faluje.
Może być przyczyną usunięcie DPFa i wgranie nowego oprogramowania sterownika?

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#588 Post autor: Maciek »

Jeżeli soft został wgrany jakiś gotowiec to może być wysokie spalanie. Jeżeli robiłeś u profesjonalisty i modyfikował oprogramowanie do konkretnie Twojego silnika (z hamownią przed i po) to na spalanie nie ma to wpływu.

zwierzak2000

#589 Post autor: zwierzak2000 »

DPF wyciągali koło Krakowa, a kompa wysyłali do Wrocławia żeby wgrali sterownik, bo oni nie mieli możliwości. Czyli jak wgrany jest gotowiec to co teraz najlepiej zrobić, żeby uleczyć auto?

Daszek

#590 Post autor: Daszek »

dnia 1 lipca trasa Świecie-Hel w deszczu prędkość do 120km/h , 7 osób i Hel-Świecie bez deszczu prędkość do 150km/h, 6 osób. Cały dystans 427km, spalanie z komputera 6,9l/100km, a z tankowania 7,4l/100km (podane prędkości na autostradzie i obwodnicy Trójmiasta). Posiadam DPF trasa bez wypalania.

zwierzak2000

#591 Post autor: zwierzak2000 »

Już wszystko jasne, wtryski miały nastawioną za dużą dawkę paliwa, regulacja pomogła nie dużo kosztowała i jest ok. W tym momencie w mieście około 9,5 litra średnia prędkość 32km/h a poza miastem około 7,5 litra średnia prędkość 75km/h.

zbigpuch

#592 Post autor: zbigpuch »

Trasa do Grecji 5050 km prędkości do 150km/h -- spalanie 6,75 l.Usunięty DPF.

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#593 Post autor: śruba »

Mam takie pytanie do znawców ;-)
Jakie są "zdrowe" obroty w trasie (ok. 700 -1000km) na autostradzie w Zafirze B z silnikiem 1,9 CDTi, 150KM?

vorny

#594 Post autor: vorny »

Na pewno powyżej 1500 obr/min.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#595 Post autor: Maciek »

śruba pisze:Mam takie pytanie do znawców ;-)
Jakie są "zdrowe" obroty w trasie (ok. 700 -1000km) na autostradzie w Zafirze B z silnikiem 1,9 CDTi, 150KM?
A ile masz obrotów na 6biegu, na autostradzie przy ok 120-140km/h?

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#596 Post autor: śruba »

Przy wskazaniach z licznika Zafiry: 120km/h obroty około 2250, 130km/h obroty około 2500, 140km/h obroty około 2650. Licznik zaniża prędkość względem nawigacji ponad 10km/h.
Interesuje mnie górna granica obrotów („zdrowych dla silnika”) przy ciągłej jeździ 6-8 godzin po niemieckich autostradach.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#597 Post autor: Maciek »

Górna granica na autostradzie to czerwone pole na obrotomierzu, do którego raczej na 6 biegu nie dojedziesz ;)

3tys obrotów (nawet przez kilkaset kilometrów) dieslowi nie zrobi nic złego. Pozostaje kwestia spalania... jeżeli to Ci nie robi różnicy to spokojnie do 3-3,5k RPM możesz latać. Nie wiem dokładnie jaka tam siedzi skrzynia, ale jeżeli ma odpowiednie przełożenia to VMAX osiągniesz przy ok 4 tysiącach.

abel73

#598 Post autor: abel73 »

W czasie długiego weekendu zrobiłem z rodziną 2600 km.
W Zośce 6 osób, załadowana przestrzeń bagażowa plus bagażnik dachowy na relingach.
Średnia prędkość wyliczona przez komputer 87 km/h.
Największa prędkość chwilowa 150 km/h (niemiecka autostrada)
1800 km - autostrady w Niemczech.
800 km - nasze rodzime drogi (w tym 40 km :lol: eSki)
Średnie spalanie wg komputera 6.5 l/100km.
Myślę że nie jest to najgorszy wynik jeśli chodzi o spalanie.

Buczacz

#599 Post autor: Buczacz »

Cześć,
jestem posiadaczem opla zafiry 1,7 cdti 125km, jeżdzę nią tylko długie trasy około 100km a spalanie na poziomie:
1. 5,8l
2. Jazda mieszana 6,2 - 6,3l

kamyk

#600 Post autor: kamyk »

zwierzak2000 pisze:Już wszystko jasne, wtryski miały nastawioną za dużą dawkę paliwa, regulacja pomogła nie dużo kosztowała i jest ok. W tym momencie w mieście około 9,5 litra średnia prędkość 32km/h a poza miastem około 7,5 litra średnia prędkość 75km/h.
Witam, właśnie miałem pytać o spalanie, aż znalazłem ten post. Wcześniej już sprawdzałem EGR, wymieniłem termostat (urok tych aut, że lubią padać)...
Moja Zośka (auto z DPF) pali na mieście 11 - 12,5 L/100 (na trasie potrafi palić nawet ok 6L)... Te wyższe, wartości, to jak żona tylko jeździ :)
I nikt mi nie potrafił pomóc, oprócz stwierdzenia, że za dużo pali... Zośka, ostatnimi czasy głównie jeździ tylko po mieście (gdzie jest sporo wzniesień)... Ja wiem, że silnik na tak krótkich odcinkach się nie dogrzewa i dlatego dużo pali, ale żeby aż tak?? Może faktycznie, trzeba sprawdzić te wtryski... I tu pytanie do kolegi, którego post cytuje. Gdzie to robił?? W ASO Opla, czy w niezależnym serwisie? I mniej więcej ile taka przyjemność kosztuje?
Z góry dzięki.

[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 10:30 ]
Sorki, z pisanie posta pod postem, ale chciałem go podbić celem przypomnienia. Może ktoś inny mi postara się odpowiedzieć?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”