tapicerka tylnych drzwi

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Matys27

#1 Post autor: Matys27 »

marek10244 pisze:Witam. To mój pierwszy post. Przepraszam że się nie przedstawiłem w odpowiednim dziale. W prawych tylnych drzwiach szyba się nie podnosi i chcę zdjąć boczek żeby zobaczyć co jest problemem. Przewody sprawdzałem i wszystkie są całe. Nie wiem jak odkręcić dwie śrubki. Schowane są za tym plastikiem który zaznaczyłem na zdjęciu. Może ktoś podpowie jak go wyjąć.

Obrazek


Demontaż tapicerki drzwi kolegi bondzo001:

"Dorzucę parę fotek z demontażu tapicerki tylnych drzwi:

1.należy zdjąć osłonę z głośniczka, popielniczkę, sterowanie szyby, tam są schowane wkręty.

2.w środku według strzałki należy nacisnąć zatrzask (foto na 3), oraz wkręt w tym uchwycie.

3.zatrzask uchwytu.

4.wkręt pod sterowaniem szyby.

5.dół tapicerki 3x wkręt.

6.uchwyt tapicerki 2x wkręt.

7.do tego parę zatrzasków, i całość trzeba z siłą do góry ciągnąc. :D"
kolego, z tego co mi wiadomo to tam w środku(ten element zaznaczony przez Ciebie) jest jedna śrubka na Torxa 20, druga śrubka jest za zaślepką do włącznika elektrycznej szyby, a trzecia za maskownicą gwizdka (głośniczka).
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 18:17 przez Matys27, łącznie zmieniany 3 razy.

marek10244

#2 Post autor: marek10244 »

Wiem. Wykręciłem 6 śrub w sumie i wypiąłem 6 zatrzasków a mimo to boczek mocno sie trzyma. Odchyliłem boczek od spodu i zauważyłem ze właśnie za tym plastikiem zaznaczonym są jeszcze dwie śruby.

boogoo

#3 Post autor: boogoo »

Tak,musisz wyjąć ten plastik i masz dostęp do tych śrub....

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

Bo tam są popatrz.
Obrazek

marek10244

#5 Post autor: marek10244 »

Dzięki za pomoc. Udało mi się zdjąć boczek i dostać się do przewodów. Styki nie łączyły i temu szyba nie działała.

doktorek111

#6 Post autor: doktorek111 »

witajcie.
czytałem sporo o przyciemnianiu szyb.wiem ze gdy zrobie to sam bedzie do bani ale mimo to chce sprobowac.
i tu pojawiaja sie moje pytania:
1) jak wyjąć szybe w drzwiach tylnich gdy juz zdejme boczek? (sterowanie szyb manualne)

2) jak wyjac szybki male w baganizku? (slyszalem ze podobno uszczelki sa na jakies srubki ze tylko je wyjac i cala szybka juz wychodzi)

dziekuje za wszelkie informacje.
pozdrawiam.

bondzo001

#7 Post autor: bondzo001 »

daj to zrobic fachowo.oni nie wyciagaja wszystkich szyb w samochodzie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bondzo001, łącznie zmieniany 1 raz.

sQcha

#8 Post autor: sQcha »

Zgadzam się z przedmówcami! Nie dasz rady przyciemnić szyb tak jak byś chciał. Oddaj je do fachowca.

Brus

#9 Post autor: Brus »

Witam,

Macie jakiś patent na ten zatrzask w popielniczce (foto 2 i 3), wczoraj męczyłem się, próbowałem śrubokrętem i tylko porysowałem plastik:x, prośba o wskazówki

darkp1

#10 Post autor: darkp1 »

Brus, ja otwieram i ciągnę za klapkę, samo z łatwością wychodzi ;)

bondzo001

#11 Post autor: bondzo001 »

Brus, dojdziesz od strony popielniczki,jezeli nie dasz rady paluchem, uzyj srubokretu ,lub czegos innego, musi wyjsc :!: :!: :!:

vinopij

#12 Post autor: vinopij »

U mnie wyszła (popielniczka) bez problemu... :lol:

Brus

#13 Post autor: Brus »

Wstyd się przyznać, ale nie zauważyłem wkrętu za zaślepką na tym elemencie :oops: :lol:

zergian

#14 Post autor: zergian »

bondzo001 pisze:Dorzucę parę fotek z demontażu tapicerki tylnych drzwi:
Dzięki za opis !! Gdyby nie to pewnie jeszcze bym siedział w garażu ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez zergian, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal1982r
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:47
Lokalizacja: Żuromin
Model:

#15 Post autor: rafal1982r »

Ja odkręciłem 5 śrub , tylko nie odkręciłem ze zdjęcia nr 5 ( dół tapicerki ) , mam zablokowane drzwi (lewy tył ) tzn centralny zamyka i otwiera ale z klamek się nie chcą otworzyć , proszę o pomoc z góry dziękuje
Rafi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”