Felgi stalowe do Zafiry

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

Felgi stalowe do Zafiry

#1 Post autor: MARCEL! »

Hej! Jakie felgi stalowe do Zafiry polecacie? Właściwie znalazłem dwóch producentów :

- Felgi stalowe Alcar 8010 (KFZ Stahlrad) do samochodu Opel Zafira-A, wersja silnikowa: 1.6i-16V/1.6CNG/1.8i-16V/2.0DTi-16V/2.2i-16V, produkcja w okresie 03.99-07.05.

- Felgi stalowe Magnetto Wheels R1-1357 (Fergat-MW z grupy CLN) do samochodu Opel Zafira-A, wersja silnikowa: 1.6i-16V/1.6CNG/1.8i-16V/2.0DTi-16V/2.2i-16V, produkcja w okresie 03.99-07.05.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Poszukaj oryginałów GM na allegro - nówki ok 80-100 za sztukę kiedyś widziałem.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#3 Post autor: MARCEL! »

A można kupić GM?
Widziałem, że są na Oponeo, nowa kosztuje 200 zł

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Maciek »

Rzeczywiście, kiedyś były tańsze nówki. Ewentualnie delikatnie używane: http://allegro.pl/opel-meriva-zafira-a- ... 86366.html

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#5 Post autor: MARCEL! »

Chyba kupie nowe Alcara... Jednak felga to też bezpieczeństwo, nie będę kombinować z używkami itp....

Arczi

#6 Post autor: Arczi »

MARCEL! pisze:Chyba kupie nowe Alcara... Jednak felga to też bezpieczeństwo, nie będę kombinować z używkami itp....
Chyba troche przesadzasz...
Nie to zebym uwazal to za zly pomysl... bo kto bogatemu zabroni :lol:
Oczywiscie jaki kupisz kwadratowe po 7 dzwonach to nie jest to bezpieczne ale jak felgi sa ladne i proste to ja nie widze przeszkody.
Ja tam preferuje zakup uzywki bo piaskowanie i malowanie kosztuje mnie ~50zl wiec mam felge od razu w wybranym kolorze :)

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#7 Post autor: MARCEL! »

Bogaty niebogaty... Po prostu w poprzednim aucie dość długo walczyłem z drganiami kierownicy....... i jakoś tak..... :roll:
Wole nowe stalówki niż używane alufelgi (za takie same pieniądze). Akurat zresztą, czasem parkuje w dziwnych miejscach i stalowe się bardziej sprawdzą........

Skasowany użytkownik 6483

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja kupuje felgi u kumpla wulkanizatora , zawsze są to używki ale nie wykoślawione . Mam gwarancję ,że są dobre i kosztują nie dużo. Co do drgań to i tak je będziesz miał w Oplu, ja mam idealne felgi alumy a i tak przy ok 130/h odczuwam lekkie drżenie na kierownicy. No ale kto pędzi często z taką prędkością? Ja na pewno nie :lol:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#9 Post autor: MARCEL! »

Hmmm... Niby tak... Przy 130 km/h to już spalanie dość wysokie...
Chyba optimum to 100 km/h dla takiego auta...

Arczi

#10 Post autor: Arczi »

jarecki69 pisze:Ja kupuje felgi u kumpla wulkanizatora , zawsze są to używki ale nie wykoślawione . Mam gwarancję ,że są dobre
Dokladnie. Czasem tez tak robie choc oststnio czesciej kupuje by Allegro.
MARCEL! pisze: Niby tak... Przy 130 km/h to już spalanie dość wysokie...
Chyba w Pb ;)
jarecki69 pisze:Co do drgań to i tak je będziesz miał w Oplu, ja mam idealne felgi alumy a i tak przy ok 130/h odczuwam lekkie drżenie na kierownicy.
No to warto sie tym zainteresowac bo ja u siebie w Zosce o dziwo do 160km/h niemam zadnych drgan.
Tzn zadnych drgan ktore by mnie niepokoily nie czuc na kierownicy.

Skasowany użytkownik 6483

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz Archi, może bym się tym zajął gdyby mi to bardzo przeszkadzało ale zdążyłem sie już do tego przyzwyczaić , koła mam wyważone a i tak coś tam czuję na kierownicy . Ciężko jest ustalić skąd się to bierze :/ .

Arczi

#12 Post autor: Arczi »

jarecki69 pisze:zdążyłem sie już do tego przyzwyczaić
To jest faktycznie wyjscie...
jarecki69 pisze:koła mam wyważone a i tak coś tam czuję na kierownicy . Ciężko jest ustalić skąd się to bierze .
Musialbys podjechac do kogos kto sprawdzilby Ci bicie piast.
Dla niektorych to moze byc smieszne ale przerabialem to w innym aucie jakis czas temu.
Inna sprawa ze kola a szczegolnie na alu warto sprawdzic ponownie wywazenie po przejechaniu kilkudziesieciu km.
Opona zawsze sie musi ulozyc na feldze i czasem wychodzi 5g ale zdazylo mi sie ze roznica byl 15g a to bardzo duzo.

Skasowany użytkownik 6483

#13 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz, ja kupowałem nowe opony w czerwcu , przed wyjazdem w góry . Przed ta wymianą troszkę drgała kierownica i po założeniu nowych też..może i warto dokładniej sie przyjrzeć temu zagadnieniu. Być może niedokładnie mi wyważyli koła..cóż..przy najbliższej okazji dorwę mojego zaufanego wulkanizatora i sie zapytam :D

Arczi

#14 Post autor: Arczi »

jarecki69 pisze:Przed ta wymianą troszkę drgała kierownica
Wiec kola moga nie byc winne...
jarecki69 pisze: Być może niedokładnie mi wyważyli koła
Kola zapewne wywazyl ok ale jak pisalem opona sie ulozyla na feldze i trzeba zrobic poprawke.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#15 Post autor: chabretti »

Arczi pisze:
jarecki69 pisze:Przed ta wymianą troszkę drgała kierownica
Wiec kola moga nie byc winne...
jarecki69 pisze: Być może niedokładnie mi wyważyli koła
Kola zapewne wywazyl ok ale jak pisalem opona sie ulozyla na feldze i trzeba zrobic poprawke.
A jak objawia się to drżenie kierownicy :?: Po zdjęciu nogi z gazu czy podczas przyspieszania :?:
Bo ja też kupiłem nowe gumy na wiosnę i mi tez kiera drżała ale tylko przy zdjęciu nogi z gazu. Mam dwa komplety alu i na zimówkach tego nie miałem (zaznaczę tu że zimówki mam nie 6J a 7J). Myślałem że felgi krzywe i albo że opony jakieś kiepskie. Koła wyważał mi z jakimś laserowym wskaźnikiem po przejechaniu jakichś 1000km i dalej to samo. Po ostatnim przeglądzie rejestracyjnym wyszło szydło z worka, winne były poduszki stabilizatora :lol:
Ulga koszt poduszki 15zł x 2 + wymiana 50 = 80 zł. :piwo: i Zośka się prowadzi jak porządna panienka :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”