Przed zakupem Zośki - do wiadomości

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#31 Post autor: glonik21 »

Moze ja podłacze sie do temaciku bo równiez szukam Zafirki A 1,8 rocznik 2003-2004 z Krakowa i niedalekich okolic, moze ktos ma do sprzedania lub wie gdzie mogbym ja nabyc..:)

tradelux

#32 Post autor: tradelux »

Zapraszam do kontaktu, cos sie znajdzie :)

[ Dodano: Sob Maj 26, 2012 18:40 ]
PawelW pisze:
Bodek pisze:
PawelW pisze:....Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówię bo ładny. W moim pojęciu najważniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. ....
To jaki masz teraz stan licznika na wyświetlaczu: 110 czy 190 :?:

Na blacie mam 110 a rzeczywistości jest 190pare bo na nieszczęście dla sprzedającego :P był do końca serwisowany i się dowiedziałem. Ojciec ma Astre II 1,7 i ma 298tys i grosza nie dokłada. Mam nadzieje że u mnie będzie tak samo ;)
To dlaczego nie patrzyles na tansze Zafiry z wiekszym przebiegiem tylko kupiles od oszusta?
Pewnie jeszcze pofirmowa z przekretem na VAT, bo taki przebieg w 2009r to tylko w firmach lub z Holandii.
Pewnie umowe masz na poprzedniego wlasciciela lub faktura VAT-marza?

toudi100

#33 Post autor: toudi100 »

Witam serdecznie, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale, a jak nie to proszę o przekierowanie.
W związku ze skutecznym skasowaniem przez moją żonę Scenika którego posiadała rozpocząłem żmudny proces poszukiwania alternatywy.
W związku z nie małą a radosną gromadką dzieci (sztuk 3 :lol: ) poszukiwałem autka przestronnego i możliwie większego niż 5 osobowe, ponieważ czasami tego jednego czy dwóch miejsc brakuje. Z racji ceny i gabarytów mój wybór padł na Zafirę oscylującą w granicach rocznika 2008 - 2009. Proszę o opinię na temat silnika 1,7 i 1,9 CDTI - spalanie, żywotność, stopień komfortu w trakcie jazdy, itd.
Jeżeli ktoś z forumowiczów miałby również namiary na tego typu autko to również będę bardzo wdzięczny.
W miarę możliwości proszę o szybkie info, ponieważ finalizuję formalności w ubezpieczalni i zakup nowego samochodu chciałem sfinalizować w krótkim czasie, bo jak wiadomo ŻONA BEZ AUTA = ŻONA NIESZCZĘŚLIWA ;)
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: Maciek »

toudi100, odpowiedzi na wszystkie swoje wątpliwości znajdziesz na forum. Wystarczy użyć SZUKAJki.

Powodzenia!

brzuch0

#35 Post autor: brzuch0 »

Szukam zafirki od 2002 roku benzyna ewentualnie benzyna + gaz za do ok 13 tys
Śląsk i okolice.

pawel7799

#36 Post autor: pawel7799 »

witam, jestem w trakcie poszukiwań zafirki B do 28tyś(woj świętokrzyskie, podkarpackie, ew okolice lublina), podczas oglądania pewnego łądnego autka pokazano mi fakturę vat-marża na kwotę 1,5tys niższą niż cena po wstępnym targu,za 2 dni dopisek w ogłoszeniu SPRZEDANA. więc już nie dzwoniłem, za 2-3 tyg autko znów na otomoto tyle że trochę drozsze i znów niby sprzedana po 2 dniach, czy to jakiś trik czy jakaś sztuczka handlarzy? auto sprowadzone,na cos trzeba szczególnie uwazac?

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: Maciek »

A ten sam koleś wystawiał ponownie? Może ktoś zadatkował i się rozmyślił...

pawel7799

#38 Post autor: pawel7799 »

sprzedawał niby kto inny, ale ten sam- mają we dwóch działalność i sprowadzają..

o inne auto pytanie- przy czym mozna uszkodzić kratki nawiewu z przodu- 4 z 6 nie da się regulować, na nich jakieś zacieki, jakby złaził plastik.. da się pewnie na allegro ale prawie 100zł za sztukę, to typowe że tak złazi i się blokuje-ja nie spotkałem

tradelux

#39 Post autor: tradelux »

brzuch0 pisze:Szukam zafirki od 2002 roku benzyna ewentualnie benzyna + gaz za do ok 13 tys
Śląsk i okolice.
Mało realne :)

podbiel

#40 Post autor: podbiel »

pawel7799 pisze:przy czym mozna uszkodzić kratki nawiewu z przodu
przy czyszczeniu jak palce za głęboko wsadzisz też mam jedną uszkodzoną

donald7000
Przeglądacz
Posty: 99
Rejestracja: 21 cze 2012, 23:19
Lokalizacja: Radom
Model:

#41 Post autor: donald7000 »

PawelW pisze:Witam ja kupiłem zafire b 1,7 125KM w ostatni piątek. Zafira na fotkach na allegro piękna, mały przebieg i tu oczywiście podejrzenia. Nie ma samochodów sprowadzanych które mają mały przebieg. Pan nie protestował przy podaniu numeru VIN. Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówie bo ładny. W moim pojęciu najwarzniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. Z racji tego że w dzisiejszych czasach silnik to część wymienna rzuciłem panu chasło że jak opuści na samochodzie 3-4tys to mogę przyjechać obejrzeć. Pojechałem z obstawą mechanika i blacharza. Auto naprawde super chłopaki posprawdzali (O dziwo wszystko cyka jak w zegarku) Samochód sprawdzony w stacji dgiagnostycznej na laserach. wszystkie blach też ok. No to urwałem 3500zł jak by co i ciesze się supek Zośką z 2009 za nieduże pieniądze.
Hehehe, kłamiesz.

tradelux

#42 Post autor: tradelux »

donald7000 pisze:
PawelW pisze:Witam ja kupiłem zafire b 1,7 125KM w ostatni piątek. Zafira na fotkach na allegro piękna, mały przebieg i tu oczywiście podejrzenia. Nie ma samochodów sprowadzanych które mają mały przebieg. Pan nie protestował przy podaniu numeru VIN. Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówie bo ładny. W moim pojęciu najwarzniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. Z racji tego że w dzisiejszych czasach silnik to część wymienna rzuciłem panu chasło że jak opuści na samochodzie 3-4tys to mogę przyjechać obejrzeć. Pojechałem z obstawą mechanika i blacharza. Auto naprawde super chłopaki posprawdzali (O dziwo wszystko cyka jak w zegarku) Samochód sprawdzony w stacji dgiagnostycznej na laserach. wszystkie blach też ok. No to urwałem 3500zł jak by co i ciesze się supek Zośką z 2009 za nieduże pieniądze.
Hehehe, kłamiesz.
Dzieki Tobie nakrecana jest spirala klamstwa i oszustwa bo nie chciales wydac z 4x tys zl na auto z duzo mniejszym przebiegiem...
Ja wole delikatnie uszkodzone (nie mylic z polowka auta) z malym przebiegiem, niz w oryginale z przebiegiem 300tys i wiecej. Dlatego na zachodzie cena idzie adekwatnie do przebiegu...

pawel7799

#43 Post autor: pawel7799 »

Pytanko- po jeździe próbnej zafira wydała mi się mniej zwrotna niż obecny, ciut dłuższy (4,5m)samochód. Czy to jest na co dzień uciążliwe? w katalogu znalazłem średnice zawracania 11,6-11,9m, ale na oponach 225, ma ktoś dane na standardowych 205 albo lepiej subiektywne odczucia??
chodzi o Zafirkę B 1,9cdti

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: Bodek »

pawel7799 pisze:Pytanko- po jeździe próbnej zafira wydała mi się mniej zwrotna niż obecny, ciut dłuższy (4,5m)samochód. Czy to jest na co dzień uciążliwe? w katalogu znalazłem średnice zawracania 11,6-11,9m, ale na oponach 225, ma ktoś dane na standardowych 205 albo lepiej subiektywne odczucia??
chodzi o Zafirkę B 1,9cdti
11,50m

OPC = 11,85m
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

pawel7799

#45 Post autor: pawel7799 »

pytanko- na ile warto szukać autka z ESP??
podobno jedzie już łądny egzemplarz z Belgii 101km 2006r z tamtejszym TUV(Car-pass) z DPF ale bez ESP, cena raczej ok, no tylko czy lepiej szukać takiego z ESP? ma ktos z nim dobre doświadczenie? w planach co weekend trasa 200-400km po Polsce C :? a może i program ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”