Klimatyzacja się nie załącza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krzycho70
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2012, 22:20
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#106 Post autor: krzycho70 »

Mam pytanie. Wymieniona cewka (spalona była), klima nabita - uzupełniono czynnik, po załączeniu Klimatronic jako system czuję że działa, ale nie chłodzi powietrza. Nie wiem co może być przyczyną. :?:

nynek11

#107 Post autor: nynek11 »

chodzi wentylator klimatyzacji

krzycho70
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2012, 22:20
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#108 Post autor: krzycho70 »

Dzięki
wg mnie laika nie chłodnica nie załącza się. (mam porównanie do starej Zoski 1.6 pb). Ale dla pewności sprawdzę jutro.

[ Dodano: Nie Sie 19, 2012 23:17 ]
wentylator klimatyzacji nie włącza się

[ Dodano: Pon Sie 20, 2012 19:27 ]
Dzięki za poradę. Okazało się (niestety) że puściła chłodnica. Mam nadzieję, że na tym się problemy z KLIMĄ się zakończą.

Mortern

#109 Post autor: Mortern »

jarecki69 pisze:Ano możliwe, ta cewka lubi się popsuć. Sprawdźsobie to w ten sposób ,że odłącz przewód od sprężarki klimy i pod tą wtyczkę wepnij żaróweczke i włącz klimę , jesli się żarówka zapali to widocznie ta cewka sie spaliła i nie załącza klimy.
sprawdziłem, po załączeniu klimy pojawia się napięcie 14,3V na złączu cewki, sprawdziłem opór 14.3 K om, czy jest możliwość zdemontowania i sprzęgła sprężarki bez demontażu całej sprężarki?

Skasowany użytkownik 6483

#110 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz, ja kiedyś demontowałem to sprzęgiełko w Peugeocie 206 i nie było potrzeby wyciągania całej sprężarki może więc i u nas jest podobnie w Zośkach. Sprawdź sobie na kanale lub podnośniku czy jest dobre dojście i popróbuj..może się uda . :piwo:

Arczi

#111 Post autor: Arczi »

Mortern pisze:czy jest możliwość zdemontowania i sprzęgła sprężarki bez demontażu całej sprężarki?
Tak mozna ale nagimnastykujesz sie przy tym niemilosiernie. Mocowanie sanek przeszkadza ale da sie :)
Musisz zdjac pasek wielorowkowy, odkrecic sprzeglo, pod nim zobaczysz zawleczke ktora trzeba zdjac (zaznaczone na foto)
Obrazek
Mnie wygodniej bylo odkrecic sruby trzymajace caly kompresor ale musisz uwazac na przewody choc i tak za wiele miejsca nie bedzie ale latwiej bedzie podejsc szczypcami.

Reszta wyglada tak :
Obrazek Obrazek Obrazek

Cala praca nie jest trudna ale ze wzgledu na brak miejsaca po prostu nie wygodna. Wskazany kanal choc ja na podnosniku dzialalem... bo musialem.

Aha zeby zdjac pasek wielorowkowy najprosciej odciagnac rolke napinajaca i zdjac pasek z kolka alternatora.
Znaczy sie w DTI tak jest ale w Pb moze byc inaczej...

Mortern

#112 Post autor: Mortern »

Dzięki, za odpowiedź, pod koniec urlopu się tym zajmę.
PS znalazłem taki oto tutorial do astry 1,6 i wygląda na to że mam podobną ilość miejsca.
http://forum.opel24.com/topic/41319-Cew ... i-wymiana/

Arczi

#113 Post autor: Arczi »

Mortern pisze:PS znalazłem taki oto tutorial do astry 1,6 i wygląda na to że mam podobną ilość miejsca.
Fakt tez się nim posiłkowałem do momentu aż się przekonałem ze u mnie jest 3x mniej miejsca.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 19:22 przez Arczi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#114 Post autor: radmar1702 »

Pozwolę sobie opisać mój problem z uciekającym czynnikiem z klimy borykam się od 3 lat czynnik trzymał 2/4 miesiące i nagle klima przestawała działać BRAK CZYNNIKA !!! test zegarami wszystko ok test urządzenia nabijającego też ok. nawet kupiłem środek za 200zł do uszczelnienia małych nieszczelności nic nie pomogło.. Dziś byłem bo chciałem sprawdzić i nabić i jak już się skończył proces koleś kazał mi włączyć klime i nagle.... chłodnica klimy szczeliła... bardzo dobrze bo szukanie i myślenie już mnie meczyło teraz wymiana chłodnicy klimy i będzie już dobrze mam taką nadzieje.

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2013 11:36 ]
Pozwolę sobie opisać mój problem z uciekającym czynnikiem z klimy borykam się od 3 lat czynnik trzymał 2/4 miesiące i nagle klima przestawała działać BRAK CZYNNIKA !!! test zegarami wszystko ok test urządzenia nabijającego też ok. nawet kupiłem środek za 200zł do uszczelnienia małych nieszczelności nic nie pomogło..

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2013 11:36 ]
Dziś byłem bo chciałem sprawdzić i nabić i jak już się skończył proces koleś kazał mi włączyć klime i nagle.... chłodnica klimy szczeliła... bardzo dobrze bo szukanie i myślenie już mnie meczyło teraz wymiana chłodnicy klimy i będzie już dobrze mam taką nadzieje.

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#115 Post autor: darkb »

witam mój problem polega na tym że niedawno zakupiłem zafire A 2000 r z 1,8 115 KM , problem objawia się tym że kiedy włączam klimatyzację dosłownie nic się nie dzieje , zaświeca się tylko lampka na przycisku klimatyzacji a obroty silnika nie zmieniają się ( samochód pracuje cały czas tak samo bez jakichkolwiek zmian ) klimatyzacja natomiast nie mrozi ani nawet nie chłodzi . nie wiem od czego wogóle zacząć poszukiwania mojego uszkodzenia. Wiem że najlepiej było by jechać do warsztatu i wydać kasę ale teraz po zakupie fundusze na to nie pozwalają, Co sprawdzić ewentualnie dokupić aby być pewnym uszkodzenia , Dzięki za pomoc

Skasowany użytkownik 6483

#116 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Sprawdź sobie czy Ci sie wogóle załącza sprężarka . Poproś kogoś by wsiadł do auta , odpalił je a Ty pod maskę zajrzyj, patrz na koło pasowe sprężarki , do momentu gdy nie masz włączonej klimy, powinno ono sie nie krecić , dopiero jak ta druga osoba włączy klimę , sprzęgiełko powinno załączyć sprężarkę co spowoduje ,że koło pasowe będzie się obracać . Jeśli tak nie jest to albo masz za mało czynnika w układzie albo problem po stronie elektryki :/ . Sprawdź sobie czy masz popodłączane czujniki na parowniku .

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#117 Post autor: szumacher »

witaj miałem identyczny przypadek. najpierw sprawdz na krótko czy w ogóle załącza się sprężarka mi to sprawdził znajomy mechanik i była ok, a przyczyna nie włączania była taka ze nie było gazu a jak nie ma gazu to klima nie wystartuje (obroty ino lekko drgną ale sie klima nie załączy bez gazu). zacznij od sprawdzenia sprężarki(to chyba się sprawdza cewkę?nie jestem mechanikiem to ci tak fachowo nie powiem jak się to zwie) :lol: a szkoda nabijać jak się okaże ze sprężarka czy coś innego padło bo nabicie z odgrzybieniem to koszt 180zł bo ostatnio nabijałem ;)

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#118 Post autor: darkb »

koledzy a czy można jakoś domowym sposobem sprawdzić czy czujnik znajdujący się na chłodnicy jest sprawny czy nie można go w żaden sposób zdiagnozować

rafi_aa

#119 Post autor: rafi_aa »

Witam !!

Ma od niedawna Zafirke 2.2 przy kupnie klima sie załaczała (wedłóg mechania który zemna ogladał auto(znajomy)) później była zdejmowana cała deska zeby wyjac radjo by było przykrecone sróbami i od tamtej pory prawdopodobnie załacza sie a kontrolka sie swieci .

i czy mogło sie cos odłączyc podczas rozkrecania czy cos innego ?
i wrazie czego od czego tu zacząc bo sie wogóle nie znam na tym

pozdrawiam .

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#120 Post autor: darkb »

witam również mam problem z moją klimatyzacją , nie załącza się wogóle. Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie dobre. Kiedy włączam przycisk klimatyzacji nie ma żadnego skoku obrotów auto chodzi bez zmian. Lampka na przycisku klimatyzacji świeci się, i moje 1 pierwsze pytanie kiedy włączam klimatyzację to czy na złączce znajdującej się na sprężarce powinno być jakieś napięcie. a 2 pytanie co należy szukać jako przyczyny braku działania klimatyzacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”