Ubytek płynu chłodniczego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#76 Post autor: Lorry »

Co do gazet potwierdzam praktykowane przeze mnie często zwłaszcza w zimie ;)

kris

#77 Post autor: kris »

Musze spróbować z tymi gazetami bo tez mam mokro po wymianie oringów. Jak narazie podłożyłem ręcznik pod wycieraczki.

Teocc

#78 Post autor: Teocc »

rzadki pisze:posty edytujemy a nie piszemy jeden pod drugim

komura85, jak zgasisz silnik, podniesiesz maskę i usłyszysz że syczy, nic nie ruszając to ok.
jeśli natomiast nic nie usłyszysz i odkręcisz korek i dopiero w momencie odkręcania zacznie syczeć (jakbyś odkręcał butelkę wody) to musisz obadać korek, spróbuj go rozłożyć, przemyć i złożyć, jak nic z tego nie będzie to kup nowy i po sprawie. nowy w ASO jakieś 60 zł, zamiennik w sklepach od 10 zł.
KOlego Twoja teoria jest zupełnie błedna. Układ chłodzenia jest ukladem zamknietym cisnieniowym, w zwiazku z tym korek dziala jak zawór bezpieczeństwa. Przy prawidłowo działającym ukladzie chlodzenia niema prawa byc słychac syczenia . Ponieaz uklad jest zamkniety wiec wiadomo im wyzsza temp tym wyzsze cisnienie, i przy odkrecaniu korka bedzie slychac syczenie. jesli w ukladzie wytwarza sie za duze cisnienie np, uszkodzona uszcelka pod glowica to w ukladzie chlodzenia moze powstac zbyt wyskoie cisnienie i wlasnie wtedy korek ma upuścic nadmiar cisnienia aby nie uszkodzic innych elementow.

boogoo

#79 Post autor: boogoo »

Korek ma zabezpieczenia działające na prostych zasadach i jest to zupełnie prosty patent.Bo na zasadzie zwykłego zaworka takiego jak przy kole 8) ,a co za tym idzie on nie wie jaki powód jest wysokiego ciśniena w układzie :idea: .pozdro

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#80 Post autor: sobit »

czy ktoś mi może powiedzieć jak dojść do tego zaworku z chłodnicy.. trzeba ściągnąć zderzak??

kris

#81 Post autor: kris »

zawór jest na boku (prawym patrząc z siedzenia kierowcy) chłodnicy na dole - ma czerwoną nakrętkę. Od zaworka odchodzi króciec na który ja np. nałożyłem przewód stary od prysznica. Odkręcasz zaworek i zaczyna lecieć. Nie odkręcałem do końca żeby mi nie spadł korek..
Żeby się do niego wygodnie dostać trochę podlewarowałem prawe kolo i odkręciłem taki plastikowy przewód powietrza który idzie od dolnego pasa zderzaka i prowadzi powietrze na tarcze hamulcowe. Wtedy dobrze widać i wygodnie jest odkręcać.

KOPERNIK

#82 Post autor: KOPERNIK »

Witam.kolego komura85, jeśli mówisz że płyn leci ciurkiem tzn że albo korek jest nie szczelny albo dziurawa chłodnica.
Posłuchaj jeśli to korek jest winny temu że ucieka ci ten płyn to wykręć go i dla pewności możesz go podwinąć go taśmą teflonową (dostępna w każdym hydraulicznym) a jeśli podwiniesz i będzie lecieć tzn że dziura jest gdzieś i musisz szukać.pozdrawiam i życzę szybkiego zlokalizowania usterki :D

komura85

#83 Post autor: komura85 »

Tak az ciurkiem nie leci ale kapie dosyc mocno ale to tez nie zawsze. A czy jest mozliwe zeby plyn wyciekal korkiem od zbiornika??

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#84 Post autor: rzadki »

wydaje mi się że tak, ja ostatnio też zauważyłem kilka kropel na zbiorniczku wyrównawczym, i wygląda jak wyciek spod korka, jak gdyby trochę nadmiaru było
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

komura85

#85 Post autor: komura85 »

u mnie to nie jest kilka kropel tylko sie robi plama pod samochodem. Jak odkrecam korek to plyn wraca czy to normalny objaw?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#86 Post autor: MieHor »

Kolego komura85, moim skromnym zdaniem jest coś co powoduje nadmierny wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia. Prawidłowo działający korek zachowuje się jak zawór bezpieczeństwa, stąd to kapanie płynu. Jak odkręcisz korek następuje wyrównanie ciśnień, dlatego płyn się cofa.
Radziłbym sprawdzić stan oleju, jeśli będzie rozrzedzony, to może świadczyć o przedmuchanej uszczelce głowicy i przedostawaniu się płynu do oleju. Sprawdź też czy nie jest wyczuwalny zapach spalin ze zbiorniczka płynu. Jeśli tak, to moje przypuszczenie może tę diagnozę potwierdzać.
To są takie moje luźne spostrzeżenia i dywagacje, ale może się mylę.

komura85

#87 Post autor: komura85 »

A czy plyn ma cos wspolnego z ogrzewaniem kabiny? Bo mi kiepsko grzeje na wolnych obrotach

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#88 Post autor: MieHor »

Kolego zadajesz najdziwniejsze pytania - oczywiście, że ma.
Ale nie miejsce i czas, by tutaj wyjaśniać działanie systemu ogrzewania i chłodzenia. Zajrzyj po prostu do instrukcji obsługi.

progan

#89 Post autor: progan »

O ogrzewaniu właśnie prowadzimy dyskusję w wątku 'Zafirka się niedogrzewa'.
A co do przedostawania się płynu do oleju, to na korku wlewu oleju, osadza się też 'masło' - białe ślady. Dodatkowo zbiornik wyrównawczy może nosić ślady zabrudzenia od oleju. Tyle pamiętam z opisów na innych forach. Zauważyłem jeszcze, że w Zafirze, poziom płynu w zbiorniku jest dość wysoki (ten prawidłowy), w porównaniu z Skodą Felicia i Fabia (które miałem). W Skodach prawidłowy poziom był kilka centymetrów poniżej korka, a w Zafirze jest jakoś niesfojo wysoko - co zresztą oznaczone jest fabrycznie znakiem na zbiorniku.
Pozdrawiam.

Cezar

#90 Post autor: Cezar »

w koncu nic nie ubywa po wymienie pompy wody a mialem jeszcze wlozona pompe GM z 2000 roku masakra :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”