Koło dojazdowe do ZA

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

Koło dojazdowe do ZA

#1 Post autor: Bodek »

Na prośbę Kolegi:
Wac pisze:Witam
Jestem nowy na forum i zdziwiło mnie, że nie mogę założyć nowego tematu bo nie mam dostępu.

Szukałem na forum informacji o rozmiarze koła dojazdowego ale nie znalazłem nic konkretnego. To, że są 15 lub calowe to wiedziałem już wcześniej.

Letnie koła mam w rozmiarze 205/55R16 a zimowe 195/65R15. Według mnie dojazdówka powinna mieć rozmiar 115/75R16 i było by ok, ale w sprzedaży są tylko w rozmiarze 115/70R15 i 115/70R16 i nie wiem którą z nich kupić. Obstawiam tą większą, bo błędy prędkościomierza nie przekroczą 3,5% na plus (koło jest mniejsze).
Jaką doradzacie dojazdówkę do takich kół jak moje, żeby była dobra zarówno do kół letnich jak i zimowych??

Czekam na odpowiedź
pozdrawiam
Wac
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

baczek007

#2 Post autor: baczek007 »

Sam stoję przed takim dylematem. Wydaje mi się, że kupie jaka będzie u gumiarza od ręki. Ile się jeździ na dojazdówce?
Ale może, ktoś bardziej rozgarnięty poda jakieś konkrety, czy brać 15" czy 16"

Patrząc na alledrogo widzę, że 16" można kupić taniej niż 15".

Tommy

#3 Post autor: Tommy »

Miedzy nimi jest różnica 1 cala. A jak sama nazwa wskazuje jest to dojazdówka i służy tylko do dojechania do serwisu. A przy defekcie nie powinno się zakładać dojazdówki na przednią oś napędową.
:driver:

Paweł_Morąg

#4 Post autor: Paweł_Morąg »

Ja kupowałem w zeszłym roku i sprzedający zaraz zadzwonił, że do Zafiry tylko 16. Kupiłem bez przekonania, zapasówkę pod podwoziem miałem całkiem łysą.

szarly

#5 Post autor: szarly »

Witam,

chciałem zapytać o tą dojazdówkę, bo od kilku dni auto zagazowane i chciałbym się pozbyć z bagażnika pełnowymiarowego zapasu- tym bardziej, ze felga okrutnie skorodowana a opona trzynastą wiosnę przeżyła.

Otóż w kilku miejscach znalazłem informację, że właśnie dedykowana dojazdówka do Zafiry to 115/70R16. Tak na szybko licząc takie koło na ok 56,5cm średnicy.
Pełnowymiarowe koło 195/65R15 ma ok 64 cm średnicy - różnica 7,5cm wydaje się gigantyczna. Wiem, żeto tylko dojazdówka na max kilka km i max 80km/h, ale mam jednak wrażenie, że taka różnica spowoduje niestabilność auta podczas postoju, a co dopiero podczas jazdy.
Zakładał ktoś już tą dojazdówkę do swojej Zafiry i może mnie wyprowadzić z błędnego zapewne myślenia?

Pozdrawiam
Robert

Jarek 70

#6 Post autor: Jarek 70 »

Podpinam się pod temat. Mnie również denerwuje zapas w miejscu 7 fotela i planuję zakup dojazdówki ale nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na temat jej właściwego rozmiaru. Mój zapas to 195/65/15. Być może któryś z forumowiczów ma auto oryginalnie wyposażone w takie koło i mógłby podać jego wielkość i producenta

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#7 Post autor: bykmark »

Zapas pełnowymiarowy ZA 195/65 R 15

Koło dojazdowe ZA 115/70 R16 - prędkość dopuszczalna pojazdu do 80 km/h :P

Wymiar dojazdowego dobrany wg analizy innych kół pełnowymiarowych a fabrycznie wyposażonych w koła dojazdowe.

Jarek 70

#8 Post autor: Jarek 70 »

thx :piwo: ,
takiego będę szukał
Pozdr

Zyjon

#9 Post autor: Zyjon »

Ten temat już był parę razy przerabiany. Dla ludzi, którym nie chce się szukać - podpowiem po raz wtóry. Pasuje dojazdówka z SAAB-a (oczywiście trzeba się upewnić co do parametrów konkretnej oferty) - zwykle wychodzi taniej. Pozdrawiam

krzysiekp81

#10 Post autor: krzysiekp81 »

Witam,
Do swojej zafira a zamontowałem gaz butle mam pod samochodem a koło w bagażniku. Wszystko jest ok do póki chce rozłożyć ostatnie fotele. Brak miejsca na koło . Co radzicie. Zestaw naprawczy czy koło dojazdowe. Czy dojazdowka mieści się na stojąco za trzecim rzędem siedzeń ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Bodek »

krzysiekp81 pisze:Witam,
Do swojej zafira a zamontowałem gaz butle mam pod samochodem a koło w bagażniku. Wszystko jest ok do póki chce rozłożyć ostatnie fotele. Brak miejsca na koło . Co radzicie. Zestaw naprawczy czy koło dojazdowe. Czy dojazdowka mieści się na stojąco za trzecim rzędem siedzeń ?
Pozdrawiam
raczej koło niż zestaw ;)
cns80 pisze:W ZB nie. Tzn mieści się ale roleta jest sztucznie naciągnięta do góry i będzie się szarpała krawędź.
firek pisze:Sprawdzone - w ZA jest podobna sytuacja jak w młodszej siostrze na mus się miesci ale nie wyglada to super..
Giełda
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#12 Post autor: firek »

Dojakzdówka się na stojąco mieści za trzecim rzędem.
W zacytowanych odpowiedziach chodziło o postawienie koła za drugim rzędem.:D pod roletą.
Jak cos mam dojazdówkę na sprzedarz.

krzysiekp81

#13 Post autor: krzysiekp81 »

A powiedz mi jaki rozmiar dojazdówka powinna mieć. We wcześniejszych postach jest rozmowa 15" czy 16". Podkreślę że moja stoi na 15"

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#14 Post autor: firek »

Ja sprzedaję 16 pasuja do wszystkich Zosiek, a więc można sobie zostawic do nastepnej w razie zmiany:)

paweł t

#15 Post autor: paweł t »

Czy koło dojazdowe 115/70 R16 ET41;16H2 będzie odpowiednie do Zofiji A?
Jest to koło od Saaba.Przed zakupem wolałbym się upewnić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”