słaby odbiór

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
chirus75

słaby odbiór

#1 Post autor: chirus75 »

witam serdecznie mam pytanie .mam zafire 99 1.6 16v a wniej radio car300,i nie ściąga żadnej stacji radiowej prócz lokalnej, :-( czy jest w aucie jakiś wzmacniacz antenowy montowany fabrycznie czy to coś trzeba kupić lub może przestroić to radio dodam że auto nie dawno zostało sprowadzone.dzieki za wszelkie podpowiedzi :piwo:

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#2 Post autor: chabretti »

Witaj. A próbowałeś zaprogramować nowe stacje :?: A kabel od anteny jest dobrze połączony z radiem i anteną :?:

chirus75

#3 Post autor: chirus75 »

z radiem wszystko gra ale tylko w mieście bo mamy nasze lokalne radio. Już trochę dalej poza miastem niema ani rmf-ki czy zet-ki :cry:

czy to coś w co jest wkręcona antena na dachu można jakoś rozmontować by sprawdzić?

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No na bank masz gdzieś jakiś problem z odbiorem sygnału z anteny. Wyjmij sobie radio i sprawdź połączenie z wtyczką. Jestem zdziwiony ,że nie odbiera Ci nawet RADIA MARYJA , ta stacja ma chyba najmocniejszy nadajnik na świecie , nawet bez anteny to złapiesz :lol: . Jeśli uda Ci się złapać tą stacje to odmów zdrowaśkę a może to pomoże ? ;)

szarly

#5 Post autor: szarly »

Witam,
ja mam podobny problem. To znaczy - też mam auto sprowadzone z Niemiec. Jak jechałem stamtad do kraju, to łapał mi każdą stację niemieckojęzyczną. W Polsce nie łapie mi nic. Jak znowu byłem w Niemczech - to znowu łapał mi ich stacje bez problemu. Znowu wróciłem do Polski - i znowu mi nic nie łapie. Może radio ustawia się na jakiś kraj albo język?
Ja się nauczyłem z tym żyć, bo zapamiętałem kilka stacji przez ustawienie ręczne a jak jadę w trasę to zawsze mam RDSa i np. RMF automatycznie zmienia częstotliwość.

Pozdrawiam
RK

chirus75

#6 Post autor: chirus75 »

jarecki69 pisze:No na bank masz gdzieś jakiś problem z odbiorem sygnału z anteny. Wyjmij sobie radio i sprawdź połączenie z wtyczką. Jestem zdziwiony ,że nie odbiera Ci nawet RADIA MARYJA , ta stacja ma chyba najmocniejszy nadajnik na świecie , nawet bez anteny to złapiesz :lol: . Jeśli uda Ci się złapać tą stacje to odmów zdrowaśkę a może to pomoże ? ;)
zdrowaśkę do mojej zośki chyba he he :)
ale spróbuję sprawdzić samą antenę, thx

KALFASOV

#7 Post autor: KALFASOV »

Kolego polecam kupno wtyczki ( najlepiej z możliwością lutowania ) albo takiej za 2 zł i dobrze odizolować kabel tam w środku jest jeden drucik osłonięty rdzeniem i ten drucik nie ma styku!!! jak zapewnisz mu styk Twoje radio będzie łapać wszystko i nie daj się nabrać na jakieś wzmacnacze antenowe !!! popraw połączenie i będzie Miodzio - miałem ten sam problem

chirus75

#8 Post autor: chirus75 »

KALFASOV pisze:Kolego polecam kupno wtyczki ( najlepiej z możliwością lutowania ) albo takiej za 2 zł i dobrze odizolować kabel tam w środku jest jeden drucik osłonięty rdzeniem i ten drucik nie ma styku!!! jak zapewnisz mu styk Twoje radio będzie łapać wszystko i nie daj się nabrać na jakieś wzmacnacze antenowe !!! popraw połączenie i będzie Miodzio - miałem ten sam problem

:piwo: :piwo:

[ Dodano: Pon Paź 08, 2012 16:56 ]
Witam,kolego ,u mnie to nawet na trasie nie zmienia sam stacji mimo rds, muszę wcisnąć strzałkę by cokolwiek poszukało ale nigdy rmfki czy zetki tylko jakieś popierdułki lokalne ,tak jak u nas w mieście.Po prostu podczas przeszukiwania ''skali'' to przelatuje jakby nic w eterze nie było.Ale gdy już się wziąłem za antenę to znalazłem taką wtyczkę koloru zielonego lużno leżała.
chętnie dałbym zdjęcie ale nie wiem jak





Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Paź 08, 2012 17:06 ]
moż ktoś wie jak dodawac zdjęcia?! ;) do forum

[ Dodano: Wto Paź 09, 2012 15:03 ]
dziś rozebrałem podsufitkę przy lampce oświetlenia bagażnika i zobaczyłem lużną wtyczkę i kabel który idzie od anteny do kieszeni radia i tam też leży lużno wygląda jak cienki koncentryk z wkęcanymi wtyczkami zdjęcie tegoż przewodu jest w poście "dziwny przewód".
antena jest w radio wsadzona a mimo to radio nie odbiera innego radia niż lokalne :(

http://forum.samnaprawiam.com/slaby-odb ... .htm#28456

tu jest ta lużna wtyczka ,czy może ktoś wie do czego?nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia

jerry

#9 Post autor: jerry »

spróbujcie dogiąć blaszki od anteny w kieszeni zeby ciaśniej wchodziła wtyczka mi pomogło
:-o

gwizdenson

#10 Post autor: gwizdenson »

Spróbuj jeszcze wymienić dla sprawdzenia sam bat na dachu.U mnie to było przyczyną.

rbodek
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2012, 15:54
Lokalizacja: Marywil / Łowicz
Model:

#11 Post autor: rbodek »

Witam.

Niestety pojawił mi się taki sam problem jak koledze chirus75.
Chodzi mi o to, że przed wymianą żarówki w zegarach radio łapało fale ok, natomiast po wymianie, zresztą przez serwis, mam problemy z łapaniem fal, a najczęściej wogóle nic nie słychać oprócz szumu, tylko w mieście lokalne stacje mogę słuchać.
Wymontowałem schowek i sprawdziłem podłączenie anteny, wydaje mi się, że jest ok, nawet jest widoczna. Odłączyłem, podłączyłem ponownie antenę ale radio dalej ma problemy z łapaniem fal.

Dzwoniłem do tego serwisu, gdzie wymieniali mi żarówkę w licznikach i powiedzieli, że oni radia nie wyjmowali, aby dostać się do żarówki i to nie jest przyczyną. Czyżbym się mylił, bo myślałem, że aby dostać się do żarówki pod zegarami, to trzeba też radio zdemontować?

Posiadam firmowe CCR600.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Temat nieaktualny. Dziś przyszły wyjmaki i wyjąłem radio, ale zostawiłem kieszeń. We wtyku antenowym radia, tak proforma, nagiąłem delikatnie blaszki, włożyłem radio i zadziałało.
Widocznie albo radio źle wcisnęli w serwisie albo te blaszki wygięły się przy wyjmowaniu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”