[B]Opinie:LPG a silniki 1,6, 1.8, 2,0T i 2.2 direct

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#61 Post autor: paweldm »

Zastanawiam sie nad zakupem zafirki z silnikiem 2.0T i ewentualnie zagazowaniem. Ma ktoś z kolegów doświadczenie z tym silnikiem. Wcześniej miałem omegę z tym silnikiem tylko bez turbo i na gazie chodziło ładnie. Później była zafira A 1.8 i na gazie przejechałem 110kkm. Instalacja Tomasetto wtryski wytrzymały 90 000km.

brzozzz

#62 Post autor: brzozzz »

nawiązując do Z18XER.

Możecie polecić jakiegoś sprawdzonego gazownika w okolicach Otwocka, Wa-wy, który zamontuje do niego pewną instalcję ?

podbiel

#63 Post autor: podbiel »

Koło Chynowa (trasa na Grójec za Górą Kalwarią) miejscowość Zadębie. Zakładałem do X18XE1 Lovato cały zestaw z filtrem węglowym i nic się nie dzieje. Gostek w gazie siedzi od kilku ładnych lat i nie zdziera kasy. Zakłada do wszystkiego co ma silnik i jak rozmawiałem z jego pracownikami to tylko jeden gościu miał jakieś wątki w mercedesie z kompresorem.

brzozzz

#64 Post autor: brzozzz »

ok dzięki, z tymże i tak mam nieco wątpliwości, bo

ja z z kolei rozmawiałem wczoraj ze swoim mechanikiem i powiedział, że LPG w 18XER to czysta loteria. Mimo dobrze ustawionej gazowni, dobranych map, dobrej instalacji, to nie ma gwarancji, ze 20-30kkm nie będzie po zaworach i głowicy. Przerabiają to coraz częściej. Podobnie w hondach z tymże tam już po 15kkm luzy na zaworach (tylko że tam jest o tyle lepiej, że zawory koryguje się śrubami, a w oplach rozbierać rozrząd i każdy cylinderek mierzyć, wyliczać itd, plus do tego płytki nie są za tanie). Samo sprawdzenie luzów to 250pln i jak coś się zadzieje to koszta od razu rosną. Ogólnie nie poleca gazu do 1.8 140km :( Nawet dobrze dobrana mieszanka nie gwarantuje niezawodnej jazdy na dłuższą metę.

jest ktoś kto w 18xer na gazie przejechał z 50kkm i jest wszystko w porządku i jaką ma instalację ?

JERZYK

#65 Post autor: JERZYK »

Witam
Przejechałem na gazie 60000km i jak na razie wszystko prawie ok,
po 40tyś km padł reduktor ale został wymieniony na gwarancji ,mam instalacje landi renzo+lubryfikacja .Po 30tyś km padła cewka,bałem się że to głowica ale na szczęście nie, zaraz potem byłem na regulacji zaworów i wszystkie były ok.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#66 Post autor: darek_s »

Panowie to nie gaz wypala zawory lecz uboga mieszanka,dlatego do X18XER musi byc zalozona dobra instalacja i wazniejsze od tego poprawnie wyregulowana podczas jazdy.pozdr.

brzozzz

#67 Post autor: brzozzz »

60kkm , trochę mnie to uspokoiło :) Ktoś jeszcze zrobił tyle km i jest ok ?

jakieś przykłady kompletnych instalacji ? wtryski, reduktor ?

AdamA.

#68 Post autor: AdamA. »

Silnik Z18XER instalacja BRC + lubryfikacja zakladana w EkoAuto w Łodzi.

Przejechane 30tys km jak narazie z instalacja nie ma problemow. Jedynie co to slychac wtryskiwacze od gazu bo sa jak to okreslili "grzane" niby caly czas pracuja.

Krakra

#69 Post autor: Krakra »

moja Zafira 2.0 Turbo z LPG trzyma się bardzo dobrze, przejechane ponad 80 tyś na instalacji BRC i bez żadnych problemu przejedzie pewnie kilka razy tyle, jedynie co 15 tyś na przegląd i śmigam dalej. Montowane w Energy Gaz Polska w Warszawie, z tego co zauważyłem nawet w galerii mają taką Zafirę z Turbo - http://egp.pl/galeria6.htm - szkoda że moja się nie załapała, a tak to widzę że Opelków to do nich dużo przyjeżdża na montaże, jak sam też sie o tym przekonałem że warto :>

cieniassss

#70 Post autor: cieniassss »

Krakra pisze:z tego co zauważyłem nawet w galerii mają taką Zafirę z Turbo - http://egp.pl/galeria6.htm
jakby mi ktoś tak zamontował to bym za to nie zapłacił, pomijam to że żarówki od długich nie wymieni ;)

uyssy

#71 Post autor: uyssy »

Odświeżę troszkę temat, bo nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie instalacja LPG w silnikach Z18XER.
Czy jest może ktoś jeszcze kto bezproblemowo przejechał 50 tys km i może coś dopowiedzieć.

leonov

#72 Post autor: leonov »

Przyłączam się do pytania odnośnie instalacji LPG w silnikach Z18XER, zakładać czy nie ? :piwo:

szpakom

#73 Post autor: szpakom »

czy ktos wie jak sprawuje sie lpg w silniku z16xe1??
czy tez wypala zawory??

leonov

#74 Post autor: leonov »

Jakoś nikt nie doradzi :> więcej można poczytać na forum Vectry http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... -zakladac/

cieniassss

#75 Post autor: cieniassss »

leonov, ja od września 2011 roku jeżdżę xer'em na LPG i nic złego się nie stało

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”