Jakie macie spalanie Zośki 1,6_1.8 na benzynie - LPG?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#61 Post autor: MARCEL! »

Przepraszam Admina, nie znalazłem tego tematu, niepotrzebnie napisałem nowy. Ale dzięki za wskazanie istniejącego tematu. :piwo:
Mi Zafira spala w mieście od 9 litrów do 12...(benzyny). Ale na trasie spalanie spada do 7... Czasem udaje się zejść poniżej 7 litrów (ale nie przekraczam 100 km/h).
Najbardziej ekonomiczna prędkość dla silnika 1.8 (125 KM) to ok 95 km/h.
Btw. zauważyliście różnice w mocy/spalaniu po zatankowaniu np. 98 oktanowej benzyny? Ja szczerze żadnej (poza portfelem). Jedynie jak zatankowałem 100 oktanowego VPowera na Shellu to była różnica, może trochę lepsze przyspieszenie ale strasznie szybko zużywał to paliwo... Podobno ma jakieś właściwości oczyszczające wtryski ale nie wiem ile w tym prawdy...

Milus

#62 Post autor: Milus »

Moja wg najnowszych danych spala następujące ilości LPG:

Miasto:
minimalnie 9l/100km, jazda poza szczytem i trasą z małą ilością świateł
średnio przy normalnej jeździe plus trochę korków 11 l.100km
max. korki + sporo dynamicznej jazdy spod świateł około 13,5 l./100km

Trasa:
minimalne 8,8l/100km jazda po wioskach z prędkością ok. 75-80km/h
średnio około 9,4 l/100km.
max. 9,8 jazda autostradą 130-140km/h w największy upał z klimą na 3/4 mocy

Na regulacji lpg byłem dwa razy i nie było zmian. Nie wiem czy mam dobrze wyregulowaną instalację, ale nie szarpie, przyspiesza w miarę ok jak na ten silnik, dziwi mnie trochę mały rozrzut spalanie między bardzo spokojną jazdą a butowaniem. Auto mało nie waży i gumy też mam 205 ale sądziłem, że przy powolnej jeździe poza miastem uda się zejść do 8l/100km LPG. Pozytywnie natomiast wychodzi spalanie z szybką jazdą i klimą na autostradzie, myślałem że będzie wcinał min.11 a wyszło 9,4.

tofo

#63 Post autor: tofo »

u mnie wyglada tak:
miasto (okolo 10 km do pracy) to 12 l /100km z klima
trasa przy predkosci oscylujacej w okolicach 100km/h spalanie 7,5 l/100km
trasa przy predkosciach 120-140 spalanie wyszlo 9l

dodatkowo na 1000 km spaliło mi po miesice okolo 8l benzyny na rozruchy wiec nie jest zle jak na moto 1,8 125 KM

Awatar użytkownika
Kajmanek
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków [KR]
Auto: Zafira 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CNG
Gender:

#64 Post autor: Kajmanek »

Witam
A w moim przypadku na gazie CNG czy na benzynie spalanie jest 8-8,5 m3 w cyklu miejskim 1:1 a na trasie jestem w stanie zrobić ok 100 km więcej ,przy spokojnej jeździe ,praktycznie wącha cena mojego gazu na dzień dzisiejszy niestety już 3,06
pozdro

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#65 Post autor: glonik21 »

Moja po Krakowie pali benzynki jakies 11,5 a na trasie przy okolo 100 km/h ok.7 . Nie wiem jak jest z spalaniem gazu bo mam go od 2 tygodni ale jezdzac po krakowskich wioskach spalil mi ok 10l , to takie obliczenia z jednego zbiornika;) Pare dni temu zatankowalem do pelna 35l na arge i smigam tylko po Krakui pewno wyjdzie jakies 13-14.. Zastanawia mnie tylko spalanie benzynki, zanim przelaczy sie na gaz to musze przejechac 1-2,5km i wychodzi mi ze tak 2 literki Pb wezmie jak nie wiecej na 100km...:(

tofo

#66 Post autor: tofo »

glonik21 pisze:\
. Zastanawia mnie tylko spalanie benzynki, zanim przelaczy sie na gaz to musze przejechac 1-2,5km i wychodzi mi ze tak 2 literki Pb wezmie jak nie wiecej na 100km...:(

wszystko zalezy na jaka temp masz nastawione przelaczanie. przy obecnych temp przelancza mi sie po okolo 1 minut wyjazd z garazu i zamkniecie a zafi juz na gazowni. jak byly przymrozki tak -3 stopnie to musialem przejechac okolo 300 m i sie przelaczalo.
temp mam nastawiona na 24 stopnie.

pozdr.

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#67 Post autor: glonik21 »

tofo pisze:
glonik21 pisze:\
. Zastanawia mnie tylko spalanie benzynki, zanim przelaczy sie na gaz to musze przejechac 1-2,5km i wychodzi mi ze tak 2 literki Pb wezmie jak nie wiecej na 100km...:(

wszystko zalezy na jaka temp masz nastawione przelaczanie. przy obecnych temp przelancza mi sie po okolo 1 minut wyjazd z garazu i zamkniecie a zafi juz na gazowni. jak byly przymrozki tak -3 stopnie to musialem przejechac okolo 300 m i sie przelaczalo.
temp mam nastawiona na 24 stopnie.

pozdr.
Moja podobno jest na 30 stopni. Moj przy5-7 stopniach na polu, ruszajac rano przelaczyl sie dopiero po ok 2km A jaki masz silnik ??
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 21:55 przez glonik21, łącznie zmieniany 1 raz.

tofo

#68 Post autor: tofo »

glonik21 pisze:
Moja podobno jest na 30 stopni. Moj przy57 stopniach na polu, ruszajac rano przelaczyl sie dopiero po ok 2km A jaki masz silnik ??

1.8 XE 125 KM a lpg sterownik staga .

no to chyba wiecej niz 30 stopni ustawili

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#69 Post autor: glonik21 »

Chyba nie bo patrzac na wskazania temperatury a kiedy sie przelacza to pokrywaloby sie mniej wiecej... Zastanawiam sie czemu on sie tak wolno nagrzewa..

tofo

#70 Post autor: tofo »

glonik21 pisze:Chyba nie bo patrzac na wskazania temperatury a kiedy sie przelacza to pokrywaloby sie mniej wiecej... Zastanawiam sie czemu on sie tak wolno nagrzewa..
a temp trzyma po nagrzaniu?

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#71 Post autor: glonik21 »

tofo pisze:a temp trzyma po nagrzaniu?
Tak trzyma, jesli masz na mysli termostat to wymieniony na nowy ok.3 miesiace temu.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 22:11 przez glonik21, łącznie zmieniany 1 raz.

tofo

#72 Post autor: tofo »

hmmm to nie wiem czemu tak dlugo sie grzeje. a moze zejdz z temp przelaczania na mniejsza. inaczej dodasz z 12 zł na kazde 100 km do LPG

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#73 Post autor: glonik21 »

Z tego co czytalem i slyszalem nizsza nie jest wskazana... Ciekaw jestem jak jest w innych Zafirach 1,8 125Km .Z tego co kiedys rozmawialem z mechanikiem to niby ten typ tak ma :(

tofo

#74 Post autor: tofo »

to co mi mowili gazownicy to 20 stopni dolna granica. wsumie znajomi jezdza na 15 stopniach wsumie tez nie ma problemow. reasumujac ja jestem zadowolony z grzania sie silnika i lpg. niewiem jeszcze jak przy duzych mrozach typi -20 / -25 stopni.

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#75 Post autor: glonik21 »

tofo pisze:to co mi mowili gazownicy to 20 stopni dolna granica. wsumie znajomi jezdza na 15 stopniach wsumie tez nie ma problemow. reasumujac ja jestem zadowolony z grzania sie silnika i lpg. niewiem jeszcze jak przy duzych mrozach typi -20 / -25 stopni.

Hmm.. ciekaw jestem wlasnie opinii innych uzytkownikow po jakim czasie przelacza sie im na gaz ..

Panowie temat się troszkę rozjechał, a jest o spalaniu, a nie o ustawieniach instalacji LPG - Bodek
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 23:23 przez glonik21, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”