[B]Czujniki parkowania (PDC) w ZB - tył. Kompendium i FAQ

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#91 Post autor: Maciek »

darek_s, masz numer części tego sterownika z AH?

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#92 Post autor: darek_s »

Chodzi o sterownik z tej aukcji luknij.pozdr http://allegro.pl/astra-iii-h-modul-ste ... 16970.html

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#93 Post autor: Maciek »

Na 99% nie będzie pasował, na 100% trzeba by zapytać kolegę Bodek - on ma dostęp do katalogu części Opla. Jest odpowiedni temat odnośnie pytań o numery części.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#94 Post autor: darek_s »

No wiec założyłem kompletny fabryczny parktronik,moduł zakupiłem od zafiry jednak nic mi nie działa,stąd pytanie.Czy potrzebny jest jakis bezpiecznik lub przekaznik w tylnej skrzynce?w którym module trzeba zaprogramować parktronik?Znalazłem w module sterownika wskazników opcje asystent parkowania PAS zmieniłem z nie wystepuje na wystepuje programowanie poszło ok ale dalej nic ani pikniecia ani zadnej lampki na desce.Jak jest u was koledzy?podpowiedzcie co by tu zrobic.pozdr.

[ Dodano: Wto Paź 16, 2012 15:13 ]
Witam mam prosbe do osób które maja fabryczny parktronik z tyłu aby sprawdzili ile przewodow dochodzi do kostki w sterowniku parktronika tej mniejszej dolnej szarej i jakie sa kolory.Jak sie okazało zakupiłem instalacje parktronika po lifcie a ze po lifcie jest inny sterownik to i kostka od tylnej instalacji jest inna mniejsza.Jesli ilosc przewodow i kolory beda takie same to pozostanie poszukac gdzies kostki ewentualnie połaczyc na krótko.dzieki i pozdr.

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#95 Post autor: lgum »

Czy może mi ktoś podać z EPC nr katalogowy plastikowych kołków (nitów) mocujących wypraskę PDC. Na rysunku zamieszczonym przez tEREk-a oznaczone są numerem 11.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#96 Post autor: Bodek »

lgum pisze:Czy może mi ktoś podać z EPC nr katalogowy plastikowych kołków (nitów) mocujących wypraskę PDC. Na rysunku zamieszczonym przez tEREk-a oznaczone są numerem 11.
Według mojego nr VIN, jest to nr 10, nr katalogowy:

1090450482
1104882-nr katalogowy
NIT ROZPRĘŻNY, WYPRASKA DO ZDERZAKA

Numer katalogowy: 1104882
Nazwa części: NIT
Cena netto*: 2,53
Cena brutto*: 3,11

Tematy z nr katalogowymi pod konkretny VIN są w każdym dziale :!:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 22:39 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Dafi
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: śląsk
Model:

#97 Post autor: Dafi »

Witam ja mam takie pytanie , gdzie mogę podłączyć z tyłu ten kabelek +ACC w ZB , najlepiej jak przekręcę kluczyk żeby dostał prąd.
A jeśli nie będzie takiej możliwości (,,po zapłonie,,) ,to gdzie indziej można go podłączyć?


Obrazek

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#98 Post autor: lgum »

Ja bym podłączył np. tak:
+ACC (różowy) pomijając bezpiecznik na kablu - wpiąłbym w złącze XR2 pin1 tylnej skrzynki bezpiecznikowej REC, do tego trzeba dołożyć bezpiecznik FR13 5A (dedykowane do firmowego PP)
CZERWONY - wtyczka lampy tylnej lewej pin2 (biało-czarny kabelek)
MASA - wtyczka lampy tylnej lewej pin3 (brązowy kabelek)
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

Dafi
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: śląsk
Model:

#99 Post autor: Dafi »

@lgum OK , czerwony i czarny podpiąłem pod kable tego koloru co pisałeś bo w zestawie są specjalne spinki na kabelek. Z tym +ACC pokombinuję jak piszesz .Dzięki za podpowiedź .

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#100 Post autor: darek_s »

Witam może ktos wie jaki powinien byc indeks kodu parktronika dla zafiry b skrzynia manualna czujniki parkowania tylko tyl?Jest mi to potrzebne bo zakupilem centralke z kodowaniem skrzyni automatycznej i parktronik sie nie włącza trzeba przekodować.pozdr.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2012 12:12 ]
Moze ktos wie jaka powininna byc rezystancja sprawnego czujnika parkowania miedzy pinami.Uruchomiłem parktronik lecz po wbiciu wstecznego jest dziek ding i centralka notuje bledy 4 czujnikow-wadliwe dzialanie,mozliwe ze wszystkie są uwalone?Przewody instalacji posprawdzane wszystkie ok wtyczki tez z centralki wychodzi napiecie na czujniki po wbiciu wstecznego 8.3V.Moze ktos ma sprawny czujnik i go pomierzy?pozdr.

darek_SSS
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2010, 20:00
Lokalizacja: Tarnawa Dolna
Model:

#101 Post autor: darek_SSS »

Koledzy,nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale szukałem tematu odnośnie czujników parkowania i ten mi się rzucił na oczy..... Mam problem z oryginalnymi czujnikami,przód i tył nagle przestał działać,świeci się tylko kontrolka na zegarach.....

alexyyy

#102 Post autor: alexyyy »

Witam. Mam ten sam problem co darek SSS. Pomóżcie. Pozdrawiam

off_line
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#103 Post autor: off_line »

Witam.
Mam podobny problem jak darek_SSS. Ktoś może pomóc?
Czujniki oryginalne, przewody w całości, bezpiecznik sprawdzony, na zegarach świeci się tylko kontrolka, na przycisku od czujniku nie świeci się ta mała kontrolka, problem zaczął się w zimie i trwa do dziś.

rbcartoon

#104 Post autor: rbcartoon »

Witam mam też problem z czujnikami parkowania przód i tył. Przycisk wymuszenia działa po wrzuceniu wstecznego się tez załącza sygnał i kontrolka na wyświetlaczu i to koniec. Proszę o jakieś sugestie i pomoc.

wiciu-ck
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2013, 11:18
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Kielce
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#105 Post autor: wiciu-ck »

Jeśli zapala się kontrolka to jest błąd. Przy działaniu czujników nic się nie zapala przy wskaźnikach. Jedynie świeci guziczek "P"
Najprawdopodobniej zabrudziła się wiązka przy którymś czujniku lub padł całkiem. Który padł można sprawdzić OP-Com`em i tą wiązkę/wtyczkę trzeba najpierw przeczyścić, potem ewentualnie wymienić czujnik (lub naprawić jeśli to się robi).

Tutaj o tym było: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=13998
Mój ostatni post jest z opisanym moim przypadkiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”