Jakie macie spalanie Zośki 1,6_1.8 na benzynie - LPG?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tofo

#76 Post autor: tofo »

co prawda to prawda reasumujac

do jazdy po miescie przy obecnych temperaturach musze doliczyc do 12l LPG 0,8 benzyny na 100 km.

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#77 Post autor: bykmark »

tofo pisze:musze doliczyc do 12l LPG 0,8 benzyny na 100 km.
Czytam czytam i nie mogę uwierzyć o czym piszecie Koledzy.
Czy naprawdę po założeniu LPG nadal kalkulujecie koszty ?
Wg mnie po to zakładamy LPG aby eksploatacja pojazdu była tańsza.
Zachowująć ,że termostat jest sprawny, LPG prawidłowo wyregulowana - mamy instalację LPG to oszczędzamy.

A ile ? W zaleźności ile km się pokonuje? A czy na 100km zuźyjesz dodatkowo 0,8 - 1,00 PB to nie oszczedzisz ?

Moja ZA zużywa w zależności od nogi :) , długości i nasilenia ruchu na trasie, temperatury zewnętrznej.
Wakacje nad morze, trasa nocą, bez klimy: LPG max.8l - 100km :D , teraz na trasie( klima + obciązenie) max. 10l - 100km :D , jak będzie ciężka noga to weźmie więcej :( . Czego więcej jeszcze chcieć :?: :idea:

cieniassss

#78 Post autor: cieniassss »

bykmark, chodzi o to że można tak wyregulować instalację żeby zafira 1.8 paliła tylko 1 litr LPG na 100km, a że zużyje do tego 8 czy 9 litrów benzyny, to po co liczyć przecież i tak się oszczędza

po to porównujemy spalanie LPG żeby ocenić czy instalacja jest dobrze dobrana i wyregulowana, czy wszystko działa poprawnie, znam takich co im auto mniej pali gazu niż paliło benzyny, mówią że dobra instalacja to tak ma być hahaha, gazownik tak mówił, a że leją benzynę prawie przy każdym tankowaniu lpg ...

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#79 Post autor: bykmark »

A o czym pisałem wczesniej ?

Może jaśniej: Nie popadajmy w absurd i rostrzyganie spalania dziesiątych litra paliwa. Jedenemu z użytkowników wyłącznie chodzi o zużycie - czyli reguluje nstalację LPG "skromnie" ale w pojeździe brak dynamiczności przy jeździe ( co użytkownikówi nie przeszkadza). Inny użytkownik woli żeby pojazdem "jeździł jak na PB" i nie przekłada zużycia 1l LPG więcej jako złej regulacji.

cieniassss

#80 Post autor: cieniassss »

bykmark pisze:Jedenemu z użytkowników wyłącznie chodzi o zużycie - czyli reguluje nstalację LPG "skromnie" ale w pojeździe brak dynamiczności przy jeździe ( co użytkownikówi nie przeszkadza). Inny użytkownik woli żeby pojazdem "jeździł jak na PB" i nie przekłada zużycia 1l LPG więcej jako złej regulacji.
takie rzeczy były w przypadku instalacji I i II generacji, przy wtrysku gazu nie da się wyregulować żeby mniej palił bo i tak ostatecznie dawką steruje komp benzyny i się sam dostroi do nowych warunków (jeśli starczy mu zakresu regulacji), więc regulacja gazu polega na jak najmniejszym rozregulowaniu kompa benzynowego

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#81 Post autor: MARCEL! »

A to też nie jest tak, że zbyt ustawienie zbyt wczesnego przełączania na gaz (z benzyny) np. na 15 stopni, będzie szkodzić silnikowi? Z reguły ustawiają na 30 stopni ?
Ja u siebie zauważyłem (póki co mam tylko na benzynę), że największe spalanie jest przy jeździe na małych odcinkach. Najmniejsze przy płynnej jeździe i nie przekraczanie ok 110 km/h w trasie. Różnica jest nawet do 4 litrów benzyny na 100 km.
Swoją drogą, Zafira A 1.8 ma całkiem przyzwoite przyspieszenie na mieście, nawet porównując do współczesnych nowych miejskich aut np z rocznika 2012.

tofo

#82 Post autor: tofo »

odnosnie przelaczenia to co mowili gazownicy minimu jakie jest zdrowe to 20 stopni.
a co do roznicy pomiedzy jazda na krotkich odcinkach to masz racje jest 4 litry roznicy u mnie. tak czy siak nie moge marudzic na lpg i czas przelaczenie.

i to co zauwazylem najlepsze spalanie wychodzi przy jezdzie okolo 2000 obrotów na minute nawet na miescie, wyszlo u mnie 10,9 l. ale taka jazda na dluzsza mete jest strasznie meczaca

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#83 Post autor: glonik21 »

Jest to moja pierwsza instalacja gazowa i mam ja od dwoch tygodni i dlatego pytam o spalanie benzyny przy gazie bo wydaje mi sie ze 2 litry na 100km to dosc sporo ale jezdze tylko po miescie i moze dlatego a do tego 14 l lpg. Zastanawiam sie tez czy gazownik czegos nie spartolil.

cieniassss

#84 Post autor: cieniassss »

glonik21, jak jeździsz krótkie odcinki to tak będzie, wyłączaj ogrzewanie zanim nie przełączy na gaz

glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#85 Post autor: glonik21 »

cieniassss pisze:glonik21, jak jeździsz krótkie odcinki to tak będzie, wyłączaj ogrzewanie zanim nie przełączy na gaz

Srednio jednorazowo robie 10 km , sprobuje z tym ogrzewaniem- dzieki za rade..

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#86 Post autor: MARCEL! »

Właśnie, ogrzewanie powoduje, ze silnik wolniej się nagrzewa. Warto włączyć ogrzewanie dopiero po np. 5 minutach albo po 2-3 km. Tak trochę pośrednio związane z tematem : czy są do Zośki takie osłony na wlot chłodnicy (miałem taką plastikową osłonę na grilla w Skodzie Felicii)? Wtedy by się szybciej nagrzewała...

piozar11

#87 Post autor: piozar11 »

u mnie LPG PRINS na Trasie tak do 120 - 140 km/h 10 litrów

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#88 Post autor: MARCEL! »

Ostatni pomiar to 7,5 litra na 100 km (benzyny)... Z czego trasa to 80 procent, reszta to miasto i... polne drogi :)

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#89 Post autor: Kacperuch »

u mnie już spory czas nie przekraczam 9l gazu. ostatnia zjeżdżona butla w 50% bujanie się po lublinie i niezłą dynamiczna jazda spodziewałem się jakiś 11-12 litrów, a tu 8,3. nie wiem czemu tak mało wyszło- czy nowy olej i wymiana filtrów by miała aż takie znaczenie? w sumie nie to że mam coś przeciwko, ale takie wyniki to ja miałem w autku o silniku 1.1 i masie 900kg. Marceli kiedy planujesz gazować? no i w końcu kiedy robimy mini spocik?:)

cieniassss

#90 Post autor: cieniassss »

Kacperuch pisze:ostatnia zjeżdżona butla w 50% bujanie się po lublinie i niezłą dynamiczna jazda spodziewałem się jakiś 11-12 litrów, a tu 8,3. nie wiem czemu tak mało wyszło
a wskazówka od benzyny nie leci w dół??
to 8,3 to z komputera??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”