Światła mijania. Jakich żarówek używacie?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#61 Post autor: GOTI »

pablo2374 pisze:Jak to się mówi " Z braku laku ..." tak nadal mam je zamontowane, czekam aż któraś się przepali to będę kombinował dalej :). Kupiłem je bo na forum skody bardzo je zachwalali, no ale ja jak już pisałem trochę się zawiodłem.
No to chyba nawet to samo forum widzieliśmy (bodajże z tego co kojarze to była to Octavia B - w niej to świetnie wyglądało, biała barwa)
Ja chyba zrobie podobnie poczekam aż sie przepalą - jak pisze Bodek ma je juz 1,5 roku więc bd długo czekał, ale jedyny plus to jest to mają długą żywotnośc

pablo2374

#62 Post autor: pablo2374 »

GOTI jeśli chodzi o to forum to OCP bo moje drugie auto którym jeździ żonka to właśnie skoda octavia 1 :P

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#63 Post autor: GOTI »

pablo2374 pisze:GOTI jeśli chodzi o to forum to OCP bo moje drugie auto którym jeździ żonka to właśnie skoda octavia 1 :P
No dokładnie na tym forum to widziałem, jeżeli moge to wstawie temat z tamtego forum:
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... 22b2bf40be
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 13:31 przez GOTI, łącznie zmieniany 1 raz.

Gruka

#64 Post autor: Gruka »

a miał ktoś mijania LEDowe? Wiem że nie mają homologacji ale zastanawiam się jak to to świeci :?:

Arczi

#65 Post autor: Arczi »

Gruka pisze:Wiem że nie mają homologacji
Hehehe dobry zart...
To tak jakbys tlumaczyl Policjantowi : "wiem ze jestem pijany ale przeciez jade prosto" :lol:
Ok ok ja sie pewnie nie znam ale mam juz dosc dyskusji z Policmajstrami :>

Gruka

#66 Post autor: Gruka »

Arczi, chodziło mi o to że żarówki niby xenon mają oznaczenie dopuszczenia do ruchu czyli np E5,natomiast żarówki ledowe nie posiadają takowego oznaczenia więc są nie legalne

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#67 Post autor: Bodek »

Kupował ktoś takie żaróweczki H7

H7 Cool Blue Osram

fajnie świecą :?: i czy jasno oświetlają drogę :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rafla
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:32
Lokalizacja: Galicja
Model:

#68 Post autor: rafla »

Od kilku lat we wszystkich samochodach korzystam z żarówek Tungsram H7 12V Megalight +50%, jasne, trwałe i w miarę tanie. Z innymi nie kombinuję. Z ledów szybko się wyleczyłem, brzydkie światło i szybko padają.

Te Osramy chyba miałem w przeszłości, szybko padły.

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#69 Post autor: Kacperuch »

Ja dziś zamontowałem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%. Zdecydowanie jaśniejsze. Mają bielszą barwę. Patrząc na lampę wydaje się wręcz że barwa jest biała. biorąc pod uwagę cenę to polecam! Zdecydowanie więcej widać

piorun

#70 Post autor: piorun »

Kacperuch, też je miałem i świeciły mi równy rok, padła jedna za drugą dzien po dniu :lol:
ale fakt świeciły ładnie :lol:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#71 Post autor: Maciek »

piorun pisze:Kacperuch, też je miałem i świeciły mi równy rok, padła jedna za drugą dzien po dniu :lol:
ale fakt świeciły ładnie :lol:
Rok to spoko, bo mi kiedyś jakieś cudowne +50% czy +70% padły po niecałym miesiącu :mrgreen: niestety marki nie pamiętam, coś z auchana.

Arczi

#72 Post autor: Arczi »

No wlasnie sie zastanawialem nad tymi chwalonymi przez Was
Kacperuch pisze:TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%
tylko pytanie czy jest sens ?? Chce zmienic tez od razu postojowki na Philips-y W5W.
Na allegro znalazlem Philipsy X-TREME Vision i w kpl W5W za 70zl.
Tungsram-y to ~40zl + postoje ~12zl i 2 wysylki trza do tego. Ma ktos X-TREME od Philips-a u siebie ?
W 2-ch innych autach mam Philipsy GT150 i sa rewelacyjne.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#73 Post autor: GOTI »

Arczi pisze:No wlasnie sie zastanawialem nad tymi chwalonymi przez Was
Kacperuch napisał/a:
TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%
tylko pytanie czy jest sens ?? Chce zmienic tez od razu postojowki na Philips-y W5W.
Na allegro znalazlem Philipsy X-TREME Vision i w kpl W5W za 70zl.
Tungsram-y to ~40zl + postoje ~12zl i 2 wysylki trza do tego. Ma ktos X-TREME od Philips-a u siebie ?
W 2-ch innych autach mam Philipsy GT150 i sa rewelacyjne.
Dołączam się do pytania. Też myśle nad TUNGSRAM'ami (widomo cena przemawia ale i też kolor - biały) I tu pytanko, bo jak sie założy z PHILIPSA W5W bluevision to moim zdaniem efekt będzie marny, ponieważ postojówka i mijania jest w osobnych "przegrodach" może w innych autach by to fajnie wyglądało np. w tych gdzie postojówka i mijania jest w jednej "przegrodzie"/jednej części klosza.
Jak myślicie fajnie by to współgrało czy jednak była by kicha? A może już ktoś ma taki komplecik założony tzn. bluevision i biała mijania?
Obrazek

Arczi

#74 Post autor: Arczi »

GOTI pisze:Też myśle nad TUNGSRAM'ami (widomo cena przemawia ale i też kolor - biały) I tu pytanko, bo jak sie założy z PHILIPSA W5W bluevision to moim zdaniem efekt będzie marny, ponieważ postojówka i mijania jest w osobnych "przegrodach" może w innych autach by to fajnie wyglądało np. w tych gdzie postojówka i mijania jest w jednej "przegrodzie"/jednej części klosza.
Ale co ma wyglad do swiecenia ? Mnie chodzi o to ze i tak bede wymienial postojowki wiec niema dla mnei znaczenia gdzie jest zarowka od posti umiejscowiona...
Kolejna sprawa ze nigdzie nie wspomnialem o
GOTI pisze:bluevision
bo nie trawie tego typu zarowek 8)
Mam na mysli oplacalnosc Tungsram-ow skoro doplacajac 20zl mozna miec Philipsy co do ktorych mam przekonanie tyle ze mam w innych autach H4 stad moje pytanie czy ktos korzysta z H7 Megalight Ultra :piwo:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: SD72 »

Czesc
Ja z ciekawosci az dzisiaj sprawdzilem co mam u siebie i :!: siedza oryginalne zwykle OSRAMy . Nikt nigdy ich nie zmienial od 2001 roku .ale po lekturze na forum trzeba cos zmienic i zobaczyc roznice :piwo:
bazyliszek72

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”