Problemy związane z otwieraniem tylniej klapy

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rafallogi
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 2011, 00:50
Lokalizacja: Radom
Model:

#16 Post autor: rafallogi »

Przyszły minusowe temperatury i pojawił się problem z otwarciem klapy. Zupełna kaplica, nawet nie drgnie. Jednocześnie zauważyłem, że przestała działać pompka spryskiwacza (płyn letni w zbiorniku). Analizując instr. obsługi zamieszczoną na forum, znalazłem bezpiecznik odpowiedzialny za, jak się okazało między innymi zabezpieczenie obwodu pompki spryskiwacza. Mowa jest o bezpieczniku nr 8 o wartości 10A (nie jest to nr 7, jak ktoś podaje wyżej, chyba że wersje aut się różnią). Po wymianie tego bezpiecznika spryskiwacze zaczęły pracować i co ciekawe klapa bagażnika również.
Nigdy nie jedz żółtego śniegu

mariano 33

#17 Post autor: mariano 33 »

Witam. Od dwóch dni mam taki problem że cały czas otwiera mi się bagażnik. Co chce go zamknąć to po sekundzie się otwiera..Dopiero jak zaparkuje i centralnym zamkne samochód to mogę domknać bagażnik i wtedy trzyma. Gorzej jest jak chce gdzieś jechać:) Wtedy od sródka zamkne wszystkie drzwi ale ktoś musi mi wtedy domknac bagaznik bo jak otwieram drzwi to zamki puszczaja i znowu bagażnik otwarty,także jak nikogo w poblizu nie ma to musze jechac z otwartym bagaznikiem:) i wkurzajacym dzwiekiem otwartych drzwi. Jeżeli ktoś miał taki problem to proszę o podpowiedzi ,dzięki z gory

mariano 33

#18 Post autor: mariano 33 »

Dziękuję za liczne podpowiedzi:)
Byłem u mechanika i stwierdził że to jest częsty problem w zośkach. Powiedział że w tym przypadku najlepsza metoda jest na przeczekanie. Jak się okazało miał rację , po dwóch dniach bagażnik nie otwiera się bez pozwolenia i wszystko cyka jak należy

oegs12
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2014, 23:02
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poland
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#19 Post autor: oegs12 »

Tylna klapa, ale trochę inaczej.
Witam wszystkich.
Zastanawiam się czy mikrostyk z przełącznika tylnej klapy astry H można wmontować w zestaw włącznik- przełącznik w naszej Zośce.
Zestawy do Zafiry B są o wiele droższe od tych do Astry H, także przy odrobinie zabawy można trochę zaoszczędzić.
Dzięki za poradę i pozdrawiam.

bluevir

#20 Post autor: bluevir »

Witam Wszystkich.
Koledzy wiecie jaka może być przyczyna niedziałającego zamka bagażnika w przypadku gdy pstryczek jest sprawny? Nie ma żadnej reakcji tego zamka na wciśnięcie włącznika przy uchwycie ani też uruchomienie centralnego zamka. Znalazłem informację, że odpowiedzialny może być za to bezpiecznik nr 7, ale ten wydaje się być sprawny.
Pozdrawiam

Skasowany użytkownik 6483

#21 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wymień ten bezpiecznik a wtedy dowiesz sie na 100% czy to było powodem awarii.

bluevir

#22 Post autor: bluevir »

"Niestety" bezpiecznik jest sprawny

Jankowski202
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2020, 06:47
Imię: Michał
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XE1

#23 Post autor: Jankowski202 »

Witajcie.
Potrzebuje pomocy w temacie. Mam problem z moją klapą mianowicie przestała mi się otwierać, nie słychać nawet charakterystycznego dźwięku przekaźnika, lecz wystarczy że awaryjnie otworze ją od wewnątrz wszystko hula przez jakiś czas i tak w kółko. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Sebu$ »

Jankowski202 pisze: 07 kwie 2020, 16:10 Witajcie.
Potrzebuje pomocy w temacie. Mam problem z moją klapą mianowicie przestała mi się otwierać, nie słychać nawet charakterystycznego dźwięku przekaźnika, lecz wystarczy że awaryjnie otworze ją od wewnątrz wszystko hula przez jakiś czas i tak w kółko. Z góry dzięki.
Sprawdź wtyczkę czy nie wyleciała i przy okazji ją przeczyść (styki)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Jankowski202
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2020, 06:47
Imię: Michał
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XE1

#25 Post autor: Jankowski202 »

Sebu$ pisze: 07 kwie 2020, 16:25
Jankowski202 pisze: 07 kwie 2020, 16:10 Witajcie.
Potrzebuje pomocy w temacie. Mam problem z moją klapą mianowicie przestała mi się otwierać, nie słychać nawet charakterystycznego dźwięku przekaźnika, lecz wystarczy że awaryjnie otworze ją od wewnątrz wszystko hula przez jakiś czas i tak w kółko. Z góry dzięki.
Sprawdź wtyczkę czy nie wyleciała i przy okazji ją przeczyść (styki)
Ale która wtyczka, gdzie. Jak by wyleciała nie poprawiało by się po otwarciu od środka, tym bardziej że potem działa lecz tylko przez jakiś czas i znów przestaje. Styki kostki pod listwą chromowaną były sprawdzane.

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#26 Post autor: kysiu241 »

bluevir pisze: 05 maja 2017, 19:23 "Niestety" bezpiecznik jest sprawny
Pozostaje sam REC, Tak jak u mnie też klapa się nie otwierała z przycisku miałem przez długi czas zrobione obejście REC-a aż w końcu go wymieniłem i wszystko działa jak należy.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

piter230
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2021, 08:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: CZERNIKOWO
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#27 Post autor: piter230 »

Witam.

Po otwarciu samochodu samoczynnie zaczyna otwierać się klapa bagażnika (zaczyna odbijać, tak jakby ktoś palcem dotknął switcha od klapy bagażnika). Poza tym - już po samoczynnym otwarciu klapy - w różnych odstępach czasu pojawią się jakieś dźwięki w bagażniku (przypominające pracę elektozaworu, elektromagnesu), jakby sam po raz kolejny chciał otworzyć klapę. Trochę irytujące bo trzeba jeździć o otwartą klapą i słuchać brzęczka otwartych drzwi.

Czy ktoś spotkał się z taką usterką? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#28 Post autor: Pszczyna »

Od mikro styku wiązka ma łączenie z dalszą jej częścią i to połączenie-wtyczka gniją w niej styki i tam może dochodzić do zwarcia ,dodatkowo w miejscu mikro styku zbiera się brud

piter230
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2021, 08:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: CZERNIKOWO
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#29 Post autor: piter230 »

Dziękuję za odpowiedź ale nie dziękuję za niestosowny komentarz. Pan jest specem od samochodów ja od drukarek 3D. Też na Pana pytanie odnośne drukarek 3D mógłbym tym samym przysłowiem odpowiedzieć. Gratuluję samozachwytu.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: Czesław »

piter230 pisze: 20 lut 2021, 20:51 Dziękuję za odpowiedź ale nie dziękuję za niestosowny komentarz. Pan jest specem od samochodów ja od drukarek 3D. Też na Pana pytanie odnośne drukarek 3D mógłbym tym samym przysłowiem odpowiedzieć. Gratuluję samozachwytu.
Nie rozumie kolega bardzo rzeczowo odpowiedział na pana prośbę o rade i naprawdę jest się trudno doszukać nie stosownych komentarzy :zolta:
czesiek_ze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”