opony zimowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#61 Post autor: MARCEL! »

To miękkie na zimę to ok, czy źle?

Grzich76

#62 Post autor: Grzich76 »

marco1067 pisze:Grzich76 ja zakladam na zime troche węższe 185/65 R15 i jest git Dodam tez ze w zeszlym roku kupilem dębice frigo 2 nowe miękkie opony i dopiero zjechalem je gdzies tak 1-1,5mm bieznika na każdej sztuce
Dzięki Marco1067, wezmę Twoją sugestię pod uwagę.

marco1067
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2010, 09:34
Lokalizacja: Siemianice PKE
Model:

#63 Post autor: marco1067 »

MARCEL! miekkie to wzorowo bo w niskich temperaturach opona powinna sie uksztaltowac do podloza

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#64 Post autor: MARCEL! »

To ok. Miałem w poprzednim aucie Dębice Frigo 2 i całkiem dobrze się spisywały (mimo, że Skoda nie miała ABS,ESP,TC, nawet wspomagania tam nie było). Po prostu myślałem, że do Minivana nie nadają się takie opony. Ale jak się nadają to chyba je kupie...

[ Dodano: Sro Paź 31, 2012 19:02 ]
No i rozważam takie oponki :

Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T

Dębica Frigo HP 195/65 R15 91 H

Pirelli Snowcontrol Serie III 195/65 R15 91 T

Kleber KRISALP HP 2 195/65 R15 91 T

Fulda KRISTALL MONTERO 3 195/65 R15 91 T

Nokian WR D3 195/65 R15 91 T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91 T

tobi

#65 Post autor: tobi »

do MARCEL! jakis miesiac temu kupilem Zoske i tez mialem dylemat.. kupilem Goodyear'y od znajomego po okazyjnej cenie na sezon, bo zjezdzone:) ale tanio.... jakie wkoncu kupiles opny?? i jak sie sprawuja?

Arczi

#66 Post autor: Arczi »

MARCEL! pisze:Kleber KRISALP HP 2 195/65 R15 91 T
Mam taki kpl. Rewelacyjnie trzymaja. Moge z czystym sumieniem polecic.
Jesli nie Kleber-y to jedne z ponizszych.
MARCEL! pisze:Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T
MARCEL! pisze:Nokian WR D3 195/65 R15 91 T
MARCEL! pisze:Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91 T

tofo

#67 Post autor: tofo »

Smiało moge polecic Michelin Alpin A4.

Bardzo dobrze trzyma sie na sniegu sprawdzilem juz w gorach w tym sezonie, nie moglem nic im zarzucić.

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#68 Post autor: kamil12luty »

Michelin Alpin A4
Fulda KRISTALL MONTERO 3
Nic lepszego nie znajdziesz

Arczi

#69 Post autor: Arczi »

kamil12luty pisze:Fulda KRISTALL MONTERO 3
Niewiem jak MONTERO 3 ale poprzedni model to porazka : mialem, jezdziem i szybko sie pozbylem :evil:

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#70 Post autor: kamil12luty »

przerabiałem FULDY 2 i 3 oby dwie bardzo dobre tak samo jak A4. identyczna klasa

Skasowany użytkownik 8511

#71 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Polecam Nokian WR D3,naprawdę nieźle sobie radzą,a też cena przystępna,w drugim aucie mam klebery krisalp, ale na nokianach lepiej się jeździ.

Skasowany użytkownik 6483

#72 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja mam zimówki i mógłbym na tym zakończyć swoje wywody dot opon zimowych , bo jestem zdania ,że opony zimowe są na pewno znacznie lepsze w okresie zimowym niźli letnie. Ale panowie...może nie każdy z Was pamięta, ale drzewiej bywało ,że ludziska jeździły tylko na oponach letnich lub wielosezonowych i to przez cały rok i nie było tragedii. Piszę to dlatego ,że obecna moda na bezpieczeństwo powoduje ,że ludzie wpadają w panikę jeśli nie mają tego co ogólnie się zaleca. Ja jeździłem długi czas zimą na oponach letnich , robiłem kursy poza moje miasto i żyję...zatem jestem przykładem ,że można o ile zachowa sie zawsze zdrowy rozsądek :piwo: . Obecnie jednak zaopatrzyłem się w zimówki , moje opony to KLEBER KRISALP HP . Nie wiem czy są lepsze czy gorsze , dla mnie ważne ,że są... :piwo: . Gdybym jednak nie miał wcale zimówek, również bym jeździł Zośką , i nie uważam ,że stwarzałbym zagrożenie na drodze tylko dlatego ,że nie mam zimówek. Podstawowa sprawa - dostosować prędkość i umiejętności do panujących warunków na drodze , i to w lecie jak i zimą...a póki co panowie, zmykam na karpika bo mi stygnie :lol:

tofo

#73 Post autor: tofo »

no co racja to racja :)

Gruka

#74 Post autor: Gruka »

Ja mam dębice frigo 2 i też sobie chwale.Wcześniej w reni zrobiłem test tył letnie a przód zimowy i wtedy przekonałem się że jest różnica jak tył zaczął mnie wyprzedzać.Owszem dawno dawno temu o zimówkachnjie słyszał nikt ale teraz wydaje mi sie że powinien być obowiązek jazdy na zimowych

jacek28

#75 Post autor: jacek28 »

koledzy jeżdze juz drugim bmw (tył napęd) na frigo 2 i nie chce innych opon - cena do jakosci rewelacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”