Kody Błędów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#106 Post autor: Bodek »

yuri1986 pisze:Witam,

Sprawdzałem jedna zafirę przed zakupem i wyrzuciła następujące błędy:

007071

210870

05007E
05007F

181572

z góry dzięki za odpowiedź
007071

P2108 Throttle Actuator Control (TAC) Module Performance - dotyczy sterownika przepustnicy

P0500 Vehicle Speed Sensor Malfunction
P0500 Czujnik prędkości pojazdu - usterka
P0500 Sygnał prędkości pojazdu do prędkości silnika i masy wtrysku Nieprawdopodobny B-17
P0500 Usterka sygnału prędkości pojazdu B-18

P1815 Transmission Range Switch - Start In Wrong Range - P1815 - Błąd interfejsu tempomatu

Wszystkie te błędy są na forum - wystarczy poszukać
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

jastrzaj

#107 Post autor: jastrzaj »

Witam, ostatnio pojawił mi się kod P0136 Sygnał sondy ? 2 za wysoki - co to znaczy? sondę należy wymienić?czy może katalizator? odpiszcie.

mirek4116

#108 Post autor: mirek4116 »

witam wszystkich mam problem z bledem 2279 wiem ze to jest nieszczelnosc w ukladzie ssacym przeczytalem na forum ze czyszczenie EGR-u pomoze wlasnie dzis go wyczyscilem ale po przejechaniu kilku kilometrów problem powrocil i nie wiem co mam teraz zrobic czy wymienic EGR na nowy czy moze wymienic przeplywomierz

nynek11

#109 Post autor: nynek11 »

koego czysciłeś przepustnice i kolektor miedzy EGR a przepustnicą. Są tam kanały które również się zapychają. Na forum masz opis czyszczenia przepustnicy.

mirek4116

#110 Post autor: mirek4116 »

tak czyscilem wszystko przepustnice, boost sensor, EGR i nie pomoglo

Jackww

#111 Post autor: Jackww »

Cześć, Zośka B, silnik 1,8 benzyna, nie gaśnie silnik po wyjęciu kluczyka. Wypedałowane błędy to: 12170, 14070 i 65070. Proszę o rozkodowanie.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#112 Post autor: Bodek »

Jackww pisze:Cześć, Zośka B, silnik 1,8 benzyna, nie gaśnie silnik po wyjęciu kluczyka. Wypedałowane błędy to: 12170, 14070 i 65070. Proszę o rozkodowanie.
0650

P0140 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - brak aktywności - P0140 02 Sensor Circuit No Activity Detected (Bank 1 Sensor 2)

P0121 Throttle Position Sensor/Switch A Circuit Range/Performance - czujnik położenia przepustnicy
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Jackww

#113 Post autor: Jackww »

1. Kontrolka pracy silnika jak odpalam to się zapala a potem gaśnie, więc żarówka jest sprawna.
2. Kod P0140 - to sonda lamba?
Po wyciągnięciu kluczka jak pracował silnik i nacisnąłem na pedał gazu to zgasł od razu.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#114 Post autor: browar340 »

Witam.
Dziś rano podczas powrotu do domu załączyło mi się wypalanie, aż byłem już przed garażem, więc na postoju zrobiłem wypalanie,
Popołudniu udałem się na zakupy i podczas jazdy zaświeciła mi się żółta kontrolka , po przyjeździe do domu sprawdziłem sposobem dwa pedały i wyskoczył błąd :
ENC 245258 koledzy pomóżcie co to może być, chciałem ja skasować poprzez odłączenia akumulatora a nadal świeci ta zółta kontrolka.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#115 Post autor: Tunio999 »

browar340 pisze:Witam.
Dziś rano podczas powrotu do domu załączyło mi się wypalanie, aż byłem już przed garażem, więc na postoju zrobiłem wypalanie,
Popołudniu udałem się na zakupy i podczas jazdy zaświeciła mi się żółta kontrolka , po przyjeździe do domu sprawdziłem sposobem dwa pedały i wyskoczył błąd :
ENC 245258 koledzy pomóżcie co to może być, chciałem ja skasować poprzez odłączenia akumulatora a nadal świeci ta zółta kontrolka.
Zapraszam do lektury http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=25160 :>
strona 8 :> :>
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#116 Post autor: browar340 »

Jak zwykle szybka podpowiedz i bardzo dziękuje,przed przeczytaniem twojego wpisu, poszperałem po necie i właśnie coś znalazłem o tym przewodzie, więc teraz właśnie wracam z garażu ,zdjąłem górna osłonę silnika i widać w dole przy katalizatorze ten przewód, rozerwało go zaraz przy łączeniu z metalową rólką .
Teraz pytanie jak się do tego zabrać, na pewno muszę mieć kanał, potem może uda się ten przewód lekko skrócić i z powrotem nałożyć, nie wiem czy jest go tyle, czy muszę zakupić nowy , tylko jak go całego wymienic ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#117 Post autor: Bodek »

browar340 pisze:Jak zwykle szybka podpowiedz i bardzo dziękuje,przed przeczytaniem twojego wpisu, poszperałem po necie i właśnie coś znalazłem o tym przewodzie, więc teraz właśnie wracam z garażu ,zdjąłem górna osłonę silnika i widać w dole przy katalizatorze ten przewód, rozerwało go zaraz przy łączeniu z metalową rólką .
Teraz pytanie jak się do tego zabrać, na pewno muszę mieć kanał, potem może uda się ten przewód lekko skrócić i z powrotem nałożyć, nie wiem czy jest go tyle, czy muszę zakupić nowy , tylko jak go całego wymienic ?
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c&start=75
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#118 Post autor: browar340 »

bardzo, bardzo dziękuje wam, jutro na kanał i zobaczę czy da się jakoś go posztukować czy cały do wymiany .

Raczej do wymiany - Bodek

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 15:41 ]
cały dzień walczyłem z tym przewodem, zwiedziłem chyba 5 sklepów i nic, dwa warsztaty i nic, w jednym powiedzieli żeby połączyć zwykłym przewodem gumowym, w drugim że może być zwykły bo tam jest temperatura na tej metalowej rółce , dodam ze pękło mi ta plastikowa przewód zaraz przy tej metalowej na końcu całego przewodu biegnącego od filtra, to więc chciałem kupić oryginalną i znów nic nie ma .
Więc połączyłem to gumowym przewodem takim grubym i nie wiem czy zrobiłem dobrze, a najgorsze jest to że kontrolka dalej świeci,
Koledzy doradźcie coś , bo po nowym roku czeka mnie 700 km trasy .
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 19:01 przez browar340, łącznie zmieniany 1 raz.

Gachu

#119 Post autor: Gachu »

Witam. W Zafirze B taty wyskoczyły takie błędy:

3402
1800
9056


Dodam, że nie odpalała od razu i nie przekracza 2 tys. obrotów, nie ma mocy.

Dzieki, za pomoc, jeśli wiecie co to moze byc.

e: błedy sprawdzane metodą hamulec + gaz

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#120 Post autor: Bodek »

Gachu pisze:Witam. W Zafirze B taty wyskoczyły takie błędy:

3402
1800
9056


Dodam, że nie odpalała od razu i nie przekracza 2 tys. obrotów, nie ma mocy.

Dzieki, za pomoc, jeśli wiecie co to moze byc.

e: błedy sprawdzane metodą hamulec + gaz
O0340

P0180

9056 - nie kojarzę

P0905 Generic Gate Select Position Circuit Range/Performance
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”