Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
alpkamil

#256 Post autor: alpkamil »

o widzicie jakiego wam klinika zabilem jako nowy uczestnik hehe ;)
no ale co jeszcze po lifcie?
i co z tym jak poznac auto z 125 konne w 1.8 benzin ??
dobrze mowie z ta kinka gazu? przyspieszcza znaczy ehehe :lol:

Powtarzasz cały czas to samo pytanie - zaczyna być to spamem - poczytaj Regulamin - Bodek

[ Dodano: Wto Sty 22, 2013 21:31 ]
Bodek .. powtarzam pytanie bo chcialbym wiedziec.. a nikt nie odpowiedzial jeszcze.. :/
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 20:16 przez alpkamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Kunik

#257 Post autor: Kunik »

Co wybralibyście osobiście przy 20 tys km rocznie 60% miasto, 40% trasa 1,9 120 km czy 1,8 140km plus instalacja gazowa ?
Nie chodzi o przyspieszenie, bardziej o koszty eksploatacyjne ;)
Pozdrawiam

cieniassss

#258 Post autor: cieniassss »

1,9 120KM

Kunik

#259 Post autor: Kunik »

cieniassss pisze:1,9 120KM
A mogę spytać ile Ci Zośka pali gazu z silnikiem 1.8 ?

cieniassss

#260 Post autor: cieniassss »

Kunik pisze:A mogę spytać ile Ci Zośka pali gazu z silnikiem 1.8 ?
najwyższy wynik 100% w mieście przy wysokich temperaturach (przełączenie na gaz kilka sekund po uruchomieniu silnika) odcinki po 10km, bez klimatyzacji 13,4 (269 km na zbiorniku)
najniższy wynik przy spokojniej jeździe w trasie 7,8 (450km na zbiorniku)
średnio przejeżdżam ok 300km i jadę tankować 34-35 l co daje ~11,5 l/100 km

przy cenie gazu nawet 2,17zł / l wychodzi bardzo ekonomicznie

Kunik

#261 Post autor: Kunik »

To nie ma tragedii. :D
A jak sam silnik się sprawuje ? Kiedyś przymierzałem się do Astry GTC 1.8 140 km i mechanicy przestrzegali mnie przed tym silnikiem twierdząc, że są tam jakieś zmienne fazy rozrządu i będę co chwila przyjeżdżał na regulację. Dużo zrobiłeś już km z LPG ?
Pozdrawiam.

cieniassss

#262 Post autor: cieniassss »

A jak sam silnik się sprawuje ?
silnik jest bardzo przyjemny, aczkolwiek powyżej 100km/h dość głośny z racji krótkiej skrzyni biegów 3000 obr/min przy 100km/h
Kunik pisze:Kiedyś przymierzałem się do Astry GTC 1.8 140 km i mechanicy przestrzegali mnie przed tym silnikiem twierdząc, że są tam jakieś zmienne fazy rozrządu i będę co chwila przyjeżdżał na regulację.
zmienne fazy są, ale nic nie trzeba regulować
Kunik pisze:Dużo zrobiłeś już km z LPG ?
jeżdżę od września 2011 codziennie do pracy, zrobiłem ok 18 tys km, 90% miasto

emjot

#263 Post autor: emjot »

Ehhh... myślałem, że w Zafi B w 1.8 już nie ma tych krótkich skrzyń... to jakie ja teraz następne autko kupię? Póki co jestem na tyle zdeterminowany, że szukam dłuższej skrzyni do siebie, ale one już są w miarę tanie - a w ZB to samo...

arturas1

#264 Post autor: arturas1 »

Witam wczesniej pisalem o kontrowersji ktore auto i padlo na Zafire.W przyszlym tygodniu bedzie zakup tylko jaki silnik.Chce w automacie i oferuja mi 1.6 w benzynie lub 1.9 CDTI.Odnosnie mojego zapytania o filtr Dpf dealer powiedzial mi ze wystarczy raz w tygodniu odbyc trase 100km przy obrotach okolo 4000-5000.I nie wiem.Auto bedzie mialo przejechane okolo 30-40 000 km.praktycznie nowe.Co wybrac benzyne czy disla.Do pracy dojezdzam 24kilometry w jedna strone pomozcie czasu malo.Pozdrawiam

swfr

#265 Post autor: swfr »

5000 obr. diesel? Na trasie 100 km? I jeszcze automatem?

Dobry diler - zna się gościu na silnikach - nie ma co, ale raczej nie serwisuj u niego.

Nie bój się tak dpf-a. Poczytaj jak się z nim obchodzić. 30 tys. przebiegu to nowy silnik.

arturas1

#266 Post autor: arturas1 »

Tak przez 10min ale przejechac 100km.Nie wiem nie znam sie dlatego pytam on tylko sprzedaje samochody w tym salonie.On mi zalatwi dobry deal a ja musze wybrac rodzaj silnika.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#267 Post autor: Zdenek2007 »

Bierz diesla ale dobrze go sprawdź, do samej pracy dziennie przejedziesz prawie 50km a w bajki o cotygodniowym śmiganiu stówki nie wierz.

arturas1

#268 Post autor: arturas1 »

Dzieki Zdenek ale jak mam go sprawdzic on mi daje gwarancje na 3 miechy.Moge tylko sprawdzic czy nic nie stukocze w silniku jak jade.Raczej oni lipy nie sprzedaja.Jezeli kupie disla to skrzynia automatyczna pochodi mi troche?A jak jest z nia w benzynie 1.6.Za duzo o automatach nie ma na forum albo ja tak szukam.

arturas1

#269 Post autor: arturas1 »

Wlasnie dzwonil do mnie facet i pytal czy easytronic moze byc.80 000km

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#270 Post autor: Zdenek2007 »

Niestety, doświadczenia z automatem nie mam. Pisząc "dobrze go sprawdź" miałem na myśli ogólny stan techniczny, bezwypadkowość, a co najważniejsze oryginalność przebiegu. To wszystko trudne ale do zrobienia.
Ja jestem zwolennikiem aut firmowych, oczywiście nie z ekstremalnym przebiegiem , to może brzmi dziwnie ale z doświadczenia wiem że takie auto jest serwisowane i z pewnym przebiegiem. Mogę jeszcze dodać że serwisy nieco bardziej się starają podczas przeglądów i napraw aut z floty.
Co do 80 tys to jeśli jest pewny, to nie powinno być problemów z takim autem.
Na marginesie powiem że następne auto jakie kupię to na pewno będzie w automacie, coraz bardziej frustruje mnie wajchowanie lewarkiem w mieście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”