Jak Wam odpalają diesle w duże mrozy?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
ocean
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:34
Imię: Ocean
Lokalizacja: podkarpacie
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: B14NET

Jak Wam odpalają diesle w duże mrozy?

#1 Post autor: ocean »

Witam. Proszę o odpowiedzi na pytanie jak w temacie. Ja borkam się z tym problemem odkąd kupiłem samochód. W zimę przy teperaturze już -4st, po nocy były problemy z odpaleniem, a zdarzało się również, że musiałem się ratować podpięciem do innego akumulatora. Za tą sytuację winiłem akumulator, który miał 6 lat. Wymieniłem na nowy, dużo lepszy, dobrej firmy (pojemność podobna, ale prąd rozruchowy prawie dwa razy większy - stary 400A nowy 750A). Myślałem, że teraz będzie odpalał "na dotyk". Problem rozwiązał się tylko częściowo. Ostatnio, rano, po 2-dniowym postoju, przy temp. zewn. -8st odpalił dopiero za 5-tym razem. Co może być tego przyczyną, jak to wyglądu u Was?

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#2 Post autor: franki »

Bez problemu. Ale przy większym mrozie zanim przekręcę rozrusznikiem ze dwa-trzy razy podgrzewam świece żarowe..
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

krzysztof 1975

#3 Post autor: krzysztof 1975 »

Jak mam nowy akumulator to zero problemu -15 i w pracy stoi na dworze grzanie na 2x i dotyk :lol:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Rewelacyjnie - Zośka ma własny dom ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#5 Post autor: chabretti »

Moja Zosia radzi sobie doskonale :lol:
Było wcześniej coś podobnego http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... zy&start=0

adam

#6 Post autor: adam »

Witam.W garażu czy na mrozie nigdy nie grzeje dwa razy.Pali na "dotyk".Dbam o jakość paliwa,akumulator,czyszcze wtryskiwacze.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#7 Post autor: franki »

A czym czyścisz wtryski?
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

Awatar użytkownika
tom 72
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:55
Lokalizacja: BRZESZCZE MAŁOPOLSKA
Model:

#8 Post autor: tom 72 »

Moje autko też bez problemu nawet po 3 dniach postoju w garażu blaszanym, ale regularnie wymiana oleju filtrów no i paliwo dynamic lotosu a akumulator ma już 6 lat i daje radę

adam

#9 Post autor: adam »

Witam.Czyszczę wtryski LIQUI MOLY DODATEK DIESEL SPULUNG - Poszukaj na forum dokładnie opisane.Używam prewencyjnie w Zafirze .Na ok.5l ON - 0,5l.Jeśli Masz już jakieś problemy z autkiem lepiej działa sam środek zamiast ON.W Zafirze problemem jest podanie środka bezpośrednio do filtra.Działa cudnie.Podany bezpośrednio na pompę wtryskową w mercu brata uratował silnik przed wymianą.Auto przestało dymić ,nabrało mocy i zaczeło pięknie pracować.Polecam.

pablo2374

#10 Post autor: pablo2374 »

Właśnie wróciłem z parkingu przed blokiem gdzie zośka stała od piątku. Dwa razy podgrzałem świecami i cyk pali za pierwszym razem :P

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: GOTI »

Moja aktualnie na jednej świecy (reszta urwana :( ale na szczęście autko już u mechaniora sie robi) tak do -5/6 odpala w miare - nawet sam jestem zdziwiony. 2 razy pogrzeje, pokrę i juz :D nawet sam mechanik zaskoczony - stwierdził ze zdrowy silnik i tego się trzymam ;)
Tylko problem miałem jak w nocy było -10/15 to już musiałem sie posilić plakiem :/
Obrazek

Arczi

#12 Post autor: Arczi »

Przy ostatnich mrozach (-10-15) zarowno jak stala w garazu jak i pod domem (jak jej miejsce zajelo inne auto) odpala od pierwszego strzala :mrgreen:

Szymon78

#13 Post autor: Szymon78 »

Czesto powodem slabego odpalania jest zuzyty rozrusznik. Slabo kreci wiec slabo odpala. Ja tak mialem i po regeneracji problem jak reka odjal. Wczesniej jak bylo juz-5 to gechenna.. doladowywanie aku non topm kable itd.

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#14 Post autor: marko »

Jak jest wszystko w porządku to nie powinno być żadnych problemów z odpaleniem a świec nie trzeba grzać dwa razy tylko poczekać chwilę dłużej po zgaśnięciu kontrolki i dopiero palić bo świece jeszcze grzeją po zgaśnięciu kontrolki.W tamtym roku przy -28 odpalał bez najmniejszych problemów a w tym roku zima łagodna
Marko

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#15 Post autor: zibek99 »

Witam!
W zeszłym roku miałem problemy - wymieniłem akumulator (oryginalny 12 letni) oraz świece żarowe (niestety tylko 3, 4 się urwała). W tym roku zima łagodna jak do tej pory przy temp. -4 do -12 autko zapalało bez problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”