tapicerka tylnych drzwi

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Maciek »

Hmm to jak nie odkręciłeś dolnych śrub to jak chcesz zdjąć boczek? ;)

rafal1982r
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:47
Lokalizacja: Żuromin
Model:

#17 Post autor: rafal1982r »

samo z siebie pytanie się narzuca , to jak odkręcić dolne śruby ? :) czy wyrywać tapicerkę na siłę ?
Rafi

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Maciek »

Aaa, sorki, już rozumiem, zablokowane czyli się nie otwierają... to trochę ciężko będzie, prawdopodobnie jakieś cięgno puściło, a bez otwarcia ciężko będzie się do środka dostać :(

rafal1982r
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:47
Lokalizacja: Żuromin
Model:

#19 Post autor: rafal1982r »

a co byś proponował ? łamać tapicerkę ? i kupić drugą , czy oddać do mechanika , tzn blacharza lakiernika ?
Rafi

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: Maciek »

Ciężko powiedzieć, żeby nie było tak, że "fachowiec" też zerwie tapicerkę i jeszcze za "zdjęcie" jej zapłacisz ;) Popatrz na aukcjach ile taki boczek kosztuje i czy dostaniesz w dokładnie takiej samej tapicerce, jak niezbyt drogi to można rwać :)

bladerunner

#21 Post autor: bladerunner »

Przyklejam sie do tematu, bo mam ten sam problem,co Rafal: drzwi tylne zamkniete, centralny dziala (rusza sie przycisk blokowania drzwi), ale klamka z zewnatrz, ani od srodka ani rusz. Nie ma chyba mozliwosci dostania sie do ciegien,bez otworzenia drzwi. Moze poczekam z dlubaniem na dodatnie temp., bo tak to sie tylko popekanym plastikiem moze skonczyc.
Nawiasem mowiac awaria nastapila dzien po myciu auta w temp. dodatniej (jeszcze dodatniej), co moze sugerowac,ze cos po prostu przymarzlo.
Gdyby ktos jednak mial jakis patent ,prosze o podzielenie sie nim.Ja tez zrelacjonuje,jak sobie z tym poradze. Poki co szlag mnie trafia na tandetnosc opla, czekam na jakies olsnienie, a dzieci uzywaja jednych drzwi.

[ Dodano: Czw Sty 10, 2013 23:14 ]
No i po problemie. Kilka godzin jazdy,coś rozmarzło,coś puściło. Drzwi się znowu otwierają bez rozbierania.

rafal1982r
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:47
Lokalizacja: Żuromin
Model:

#22 Post autor: rafal1982r »

U mnie problem rozwiązał się sam :) , jak chwycił mróz - 10 nacisnąłem na klamkę a drzwi otwarte , ale czuje że to wszystko musi być zawalone // mułem \\ tzn może być osad kurz piasek stary smar w zamku , na wiosnę proponował bym demontaż i oczyszczenie ze smarowaniem , a boczki można kupić na allegro od 25 do 80 zł + przesyłka .
Rafi

kuba20227

#23 Post autor: kuba20227 »

Potrzebuję wymienić lusterko w Zosi i do tego potrzebuję ściągnąć tapicerkę drzwi. Mam już wszystko odkręcone tylko trzyma mi ta listwa przy szybie. Jak ściągnąć tam ?

Skasowany użytkownik 6483

#24 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jesli masz na mysli ta listwe na tapicerce od wewnatrz to wystarczy ją mocniej podważyć i powinna zejść wraz z tapicerką. Chwyc tylko za nią i pociągnij , ona jest wciskana na takie sprężynowe blaszki , nic więcej ;)

kuba20227

#25 Post autor: kuba20227 »

Ok,dzięki ; ) Myślałem,że może na jakiś klej i nie będę mógł tego zmontować. Jutro spróbuję to wymontować. A te śruby co trzymają lusterko to mają wyjść czy nie ? Ta u góry u mnie nie chce wyjść bo ma za mały otwór czyli tylko odkręcić i do nowego też ją wkręcić ?

Skasowany użytkownik 6483

#26 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No ja tez tak maiłęm przy wykręcaniu lusterka, nie wiem czy to wina fabryczna ale mnie udało sie ta śrube wyciagnąć na siłę , spiłowałem łebek i swobodnie spowrotem włożyłem i poskręcałem.., :piwo:

kuba20227

#27 Post autor: kuba20227 »

Zrobione tapicerka trochę odstaje,bo nie dałem tej pierwszej blaszki,ale jest ok. Dzięki za porady ; )

Tabula rasa

#28 Post autor: Tabula rasa »

@bondzo001
dziękuję Koledze za detaliczne rozkminienie tematu. Pozwoliłem sobie skorzystać zanim się zarejestrowałem.

Niestety ten zatrzask od uchwytu (ten sięgany od popielniczki) nie drgnie ni czorta. Może Koleżeństwo ma jakiś patent?

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#29 Post autor: Rybka »

Tabula rasa pisze:Może Koleżeństwo ma jakiś patent?
Jeśli chodzi ci o tą kieszeń od zamykania drzwi, to zerknij tu http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=14509

adash0

#30 Post autor: adash0 »

Jak zdjąć pokrywę głośnika? Drzwi za kierowcą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”