[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Mihó

#31 Post autor: Mihó »

Czy działa Wam poprawnie TC/ESP przy sekwencji ?

lukasus9

#32 Post autor: lukasus9 »

WITAMY kolegę Mihó, na forum...
TC/ESP nie ma raczej związku z LPG sekwencją czy innym rodzajem instalacji. Jeżeli chodzi o mnie to działa poprawnie.

djrafix

#33 Post autor: djrafix »

Witam, mam pytanie bo skończyła mi sie legalizacja na LPG w zafirce a mam ten zwykly gas:), butla pisze w papierach,ze jest 45 L , nie orientujecie sie jakie ceny wyglądają tak przeciętnie w stacjach zajmujących sie tym?, po jakich cenach ta legalizacja butli chodzi gdzieś?

KOPERNIK

#34 Post autor: KOPERNIK »

Witam.Z tego co się oriętuje to czeka cię wymiana butli i koszt około 300zł.....

djrafix

#35 Post autor: djrafix »

uuuuu, to troche drogawo :/ ... no ale jak mus to mus .

KOPERNIK

#36 Post autor: KOPERNIK »

djrafix pisze:uuuuu, to troche drogawo :/ ... no ale jak mus to mus .

Nie jestem do końca pewien tej sumy ale pewno coś koło niej się zakręci też kiedyś jeździłem na gazie i z dla tego wiem...lecz ceny w regionach polski mogą być różne także życzę wydania jak naj mniej ;)

Awatar użytkownika
Kraczan
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Model:

#37 Post autor: Kraczan »

Spójrz na to z innej strony :D . Zbiornik ma homologację na 10 lat bodajże. Stary dawno zarobił na nowy i teraz masz szansę założyć jeszcze większy. Ja założyłbym tak wielki, że szurałby po asfalcie :lol: :lol: . I tak zajmuje miejsce po kole zapasowym, a cena nie jest drastycznie wyższa od 45 - litrowego.

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#38 Post autor: jendrek »

Mozna też wykonać legalizacje ale to będą podobne koszta.

djrafix

#39 Post autor: djrafix »

aha. Okej - to dzięki . Jak coś to będę pisał ile mnie to kosztowało :D :P

Janusz 123

#40 Post autor: Janusz 123 »

Pytanko:mam instalację Koltec Necam (zakładaną u gazownika współpracującego z ASO). Jak się auto rozgrzeje to komputer przełącza automatycznie na gaz. Czasami jednak obserwuję, że od czasu do czasu dioda mruga sygnalizując pracę na benzynie Czy to normalne? A może coś jest nie tak...

KOPERNIK

#41 Post autor: KOPERNIK »

Janusz 123, to że miga kontrolka to normalne bo pracuje na benzynie do czasu uzyskania odpowiedniej temperatury którą za pewne ustawił Ci gazownik i tego nie zmieniaj gdyż można ustawić żeby się przełączył od razu po odpaleniu na gaz ale szczerze nie polecam tego przy minusowych temperaturach potrafią się dziać cuda z parownikiem "zamarzanie itp" Pozdrawiam

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#42 Post autor: firek »

djrafix, Jeśli uda się legalizacja to koszt tak ja piasał kolega KOPERNIK, około 300-400 zł, ale jesli trzeba będzie wymieniac na nowa to koszty prawdopodobnie wzrosną i to do około 600-700 zł(butla i wielozawór ):/ Pozdro
Jeśli nie masz jakiegos warsztatu to podjedz do Trans-Wagu na Łęczyńską 58 oni robia legalizację( oczywiście po wstepnym obejrzeniu butli) i ogólnie zajmuja sie instalkacjami gazowymi.
Kraczan z tego co wiem to z tą wielkościa to nie tak hop siup- musi byc chyba jakis odpowiedni przeswit pod autam, bodajrze min. 25 cm.

Awatar użytkownika
Kraczan
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Model:

#43 Post autor: Kraczan »

To taki żarcik z tym szuraniem po asfalcie :lol: . Swoją drogą widziałem kiedyś na stacji jak tankował mondeo. Prawie 100 litrów gazu, ale cały bagażnik zajmowała butla. Za to jaki zasięg na jednym zbiorniku ... :shock:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#44 Post autor: Lorry »

djrafix, legalizacja kosztuje z 300zł, ale jest ważna dwa lata.

Nowy zbiornik kosztuje dwa razy tyle ale masz 10 lat homologacji.

Policz co bardziej się opłaca :)

emjot

#45 Post autor: emjot »

Przy okazji możesz od razu założyć największy jak się da... czyli chyba 57l w koło (o większych nie słyszałem w Zafirze w miejscu koła zapasowego...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”