kiedy włącza się wentylator chłodnicy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
woolf

kiedy włącza się wentylator chłodnicy

#1 Post autor: woolf »

Witam. Używałem szukajki ale nie znalazłem odpowiedzi. Jak w temacie -kiedy włącza się wentylator chłodnicy(pierwszy) silnik 2,0DTI. Gdy włączę klimę załącza się drugi wentylator. Czy ten od chłodnicy też powinien wtedy chodzić?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#2 Post autor: chabretti »

Wentylator od chłodnicy załączy Ci się jak wentylator od klimy szwankuje lub temperatura przekroczy swoją wartość (dokładnie nie wiem jaką ale chyba coś ponad 95 stopni)

woolf

#3 Post autor: woolf »

Pytam, gdyż mechanik (technik) powiedział iż jak załączę klimę to ten główny (pierwszy) powinien się delikatnie obracać, a ten od klimy włączać się tak jak się włącza teraz. Czyli stwierdził, że mam zepsuty wentylator (ten od chłodnicy płynu) ;)
Znaczy się że mam wszystko OK? :lol:

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#4 Post autor: chabretti »

Na to wygląda :)

woolf

#5 Post autor: woolf »

DZięki :D

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#6 Post autor: MARCEL! »

Hej! A u mnie jest taki dziwny o objaw: - jak auto nie ma załączonej klimy, to wentylator (ten od głównej chłodnicy) to załącza się po przekroczeniu 90 stopni. Czyli prawidłowo. Jak włączę klimatyzację to wentylator załącza się na 5 sekund w odstępie kilkunastu sekund, nawet jeśli nie ma 90 stopni. Jak temp. przekroczy 90 stopni to prawidłowo, pracuje cały czas. Ale np przy 80 i włączonej klimatyzacji to co chwile się włącza na 5 sekund. Dodam, że mam 1 wentylator (silnik 1.8, Z18XE).
P.S. Metodą gaz-hamulec to jest chyba błąd (taka lampka z kluczykiem i atuem) miga w następujący sposób : 1 mignięcie, 5 mignięć, 5 mignięć, 1 mignięcie. Ale nie wiem co to oznacza...

Skasowany użytkownik 6483

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No to w czym widzisz nieprawidłowość w pracy Twojego wentylatora? Przeciez skoro masz 1 wentylator i jak włączasz klime to zrozumiałe ,że mu się on co jakiś czas włączyć , to najbardziej prawidłowe działanie. :piwo:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#8 Post autor: MARCEL! »

No rozumiem, tylko dziwi mnie, że ten wentylator załącza się równomiernie w równych odstępach czasu na ok 4-5 sekund :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”