Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#316 Post autor: Wojti »

to się nazywa złośliwość rzeczy martwych he he :piwo:

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#317 Post autor: robertgl17 »

U mnie manetka oryginalna ( ta bez tempomatu) ma 6 pinów.
Zakupiony zamiennik też ma 6 pinów i z boku wiązkę z przewodami i 4-pinową wtyczkę.

Na wcześniej podlinkowanym tutku

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3902

na zdjęciach widać, że oryginalna manetka jest 10-pinowa a z tempomatem 6-pinowa.
Zasugerowałem się tym zdjęciem.

Może kolega robił z Techem2 coś nie tak ( lub ma jakąś spartoloną/okrojoną/piracko-piracką wersję )

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak ewentualnie aktywować tempomat Techem2-najlepiej krok po kroku.
A może jest ktoś z Wrocławiu lub bliskiej okolicy, kto mógłby mi pomóc.
Jakby co to zawsze mogę podziękować pięknie :piwo:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#318 Post autor: GOTI »

A mnie zastanawia jedna rzecz.
Oryginalną manetke bez tempomatu mam na 10 pinów i takowej też szukam (tylko, że z tempomatem)
Wyczytałem, aby podczas zmiany kupować z taką samą ilością pinów, nawet w tutku (na forum) też jest to wspomniane.
Na alledrogo są głównie zamienniki które mają zalednie 6 pinów i tu moje pytanie czy po zmianie manetki wszystko będzie "grało" (z 10 na 6) :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#319 Post autor: SD72 »

Arczi pisze:
bazyliszek72 pisze:albo wymienic manetke na oryginalna.
Co ma orginal do tego ? U siebie mam zamiennik i tylko przelozylem manetke i niczego nie musialem aktywowac : tempomat dziala od razu.
Staram sie doradzic koledze z forum w mozliwy dla mnie sposob a to ze Tobie udalo sie to zrobic bez problemow to gratuluje ale skoro zabierasz juz glos to nie chwal sie tylko moze pomozesz ;)

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#320 Post autor: GOTI »

Czy montował ktoś w ZA TAKĄ manetke :?:
Od Astry są o wiele tańsze niż te, które "pasują" do ZA.
Troche dziwna sprawa, bo ma mniejszą ilość pinów no i numery są inne :mysli:

Dla porównania zdjęcia:
Oferowana:
Obrazek
Moja:
Obrazek
Obrazek

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#321 Post autor: robertgl17 »

Ja kupiłem tutaj

http://allegro.pl/opel-astra-ii-zafira- ... 24665.html

Według oferty pasuje do Zafiry A
No i rzeczywiście pasuje, ale nie ma tempomatu z "z automatu" ( to znaczy w moim samochodzie nie działa plug&play )

Ale zastanawia mnie jedno.Kabelki od tempomatu , z tego co pamiętam wychodzą bezpośrednio z manetki, więc nie wiem czy ma znaczenie czy w tej "kostce" montowanej przy kierownicy jest 6 czy 10 pinów.

Poza tym.
W swoim samochodzie miałem oryginalną manetkę kierunkowskazów ( bez tempomatu ) 6-pinową, czy ktoś miał dla odmiany miał oryginalną manetkę ( oczywiście bez tempomatu ) na 10 pinów :?:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#322 Post autor: SD72 »

Wyczytalem kiedys ze te 2 rzędy po trzy styki odpowiadają za:
-jeden rząd za kierunkowskazy
-drugi rząd za to, abyś dźwigienką kierunkowskazu włączył światła postojowe po tej stronie, po której chcesz
Dotyczylo to Astry F

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#323 Post autor: GOTI »

robertgl17 pisze:W swoim samochodzie miałem oryginalną manetkę kierunkowskazów ( bez tempomatu ) 6-pinową, czy ktoś miał dla odmiany miał oryginalną manetkę ( oczywiście bez tempomatu ) na 10 pinów :?:
Ja mam taką sytuacje ;)
Moja oryginalna manetka jest na 10, a jak widać bywają nie tylko takie, bo twoja jest oryginalnie na 6.
Mam na 10 i szukam (z tempomatem) też na 10, ale chyba zaryzykuje i kupie tą na 6.

Opisz robertgl17 jak to jest w twoim przypadku. Nie masz wgl tempomatu nawet po aktywacji :?: Czy po prostu źle Cie zrozumiałem :)
Obrazek

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#324 Post autor: plutmen1 »

To może niech się ktoś wypowie kto kupił jeszcze ten zamiennik na 6 pinów i czy u niego działa, też chciałbym założyć tempomat tylko właśnie jest pytanie czy ta manetka na 6 pinów będzie uruchamiała tempomat.
Znalazłem w necie:
http://www.opel-shop.pl/product_info.ph ... a9c02ec364
Chyba dobra cena i 10 pinów, co myslicie?

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#325 Post autor: robertgl17 »

GOTI pisze:
Opisz robertgl17 jak to jest w twoim przypadku. Nie masz wgl tempomatu nawet po aktywacji :?: Czy po prostu źle Cie zrozumiałem :)
Tu chodzi chyba bardziej o to, że póki co nie zdołaliśmy go aktywować.
Prawdopodobnie robimy coś nie tak.

Ponawiam moją prośbę, czy ktoś posiadający Tech-a2 mógłby mi krok po kroku opisać jak aktywować tempomat przy pomocy tego programu ( prawdopodobnie robimy z kolegą coś nie tak :/ )

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#326 Post autor: SD72 »

Radze Ci poszukac kogos w twiom rejonie z OP-Comem(wiekszosc z tego kozysta) i ewentualne problemy zlej aktywacji Tech2 bedziesz mial rozwiazane i potem bedziesz szukal innych przyczyn ;)
bazyliszek72

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#327 Post autor: GOTI »

plutmen1 pisze:To może niech się ktoś wypowie kto kupił jeszcze ten zamiennik na 6 pinów i czy u niego działa, też chciałbym założyć tempomat tylko właśnie jest pytanie czy ta manetka na 6 pinów będzie uruchamiała tempomat.
Znalazłem w necie:
http://www.opel-shop.pl/product_info.ph ... a9c02ec364
Chyba dobra cena i 10 pinów, co myslicie?
Też widziałem tą oferte, ale zaryzykowałem i zakupiłem manetke, którą kupił robertgl17 http://allegro.pl/opel-astra-ii-zafira- ... 24665.html
Wkrótce przesyłka będzie u mnie (mam nadzieje, no chyba, że poczta zastrajkuje) także sprawdze i napisze opinie.
Ja mam diesla, a niektórzy wypowiadają sie, że im tempomat działa bez aktywacji - tak jak już ktoś to wspomniał "plug&play" ;)
Obrazek

Arczi

#328 Post autor: Arczi »

bazyliszek72 pisze:ale skoro zabierasz juz glos to nie chwal sie tylko moze pomozesz
Skad wiesz ze tego nie robie/zrobie ? Latwo sie ocenia nie znajac faktow...
GOTI pisze:Ja mam diesla, a niektórzy wypowiadają sie, że im tempomat działa bez aktywacji - tak jak już ktoś to wspomniał "plug&play"
Dokladnie. Faktem jest ze jakies pare miesiecy temu bylem u czlowieka ktory ma Tech2 - taki sam jak w ASO ale do glowy mi nie przyszlo zeby to sprawdzic :oops:
Bede u niego za jakis czas to zapytam. Ludzie tam ogarniaja Ople - zrobili mi nawet kopie komputera bo cos tam kombinowali...
EOT

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#329 Post autor: marwisn »

Tempomat można odpalić tylko oryginalnym interfejsem serwisowym TECH (jakies 7000 pln) lub op-comem. Fejsiki i programiki z allegro za kilkadziesiąt złotych (jak by sie nie nazywały) nie potrafią tego.

Jeżeli pomimo programowania sterownik tego nie przyjmuje trzeba spróbować ponownie. często tak mam, że w róznych autach róznie to działa. Np. w jednej zafirze programowałem przy odpalonym silniku, a w kolejnej tak nie wychodziło i porgamowałem przy zapalonych kontrolkach (bez zapłonu).

Gabarytowo manetka z AG i ZA to dokładnie to samo. Pisząc tutka nie byłem pewien czy 6 i 10 pinowe manetki są zamienne. Na moje 10 pinowa napewno podejdzie w miejsce 6 pinowej (bo ma wszystkie 6 + 4 dodatkowe). Pytanie jak jest w druga stronę.

Można przełożyć samą dzwigienkę z przyciskami. Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość przy składaniu wszystkich blaszek i sprężynek jakie wyskoczą ze srodka po otwarciu mechanizmu kierunkowskazów :lol: .

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#330 Post autor: toka »

Ma ktoś interfejs do uruchomienia tego i mieszka w okolicy? Zamontowałem manetkę, ale nie działa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”