POMOCY !! Jedyna deska ratunku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
svet

POMOCY !! Jedyna deska ratunku

#1 Post autor: svet »

Mam problem którego nie mogę rozwiązać.Auto po przejechaniu 10 km.gaśnie i nie można go odpalić.Po odczekaniu 5-10 min znowu bez problemu odpala i znowu przejeżdza 5-10 km i znowu gaśnie i tak w kółko.
Może ktoś wie co się dzieje ....
Zaprowadziłem do mechanika zero błędów na komputerze ale problem nadal ten sam.
pomóżcie.

giant19s

#2 Post autor: giant19s »

Kolega ma Brave i podobnie auto się zachowuje. Winą w jego przypadku był alternator. Można by sprawdzić.
Szczerze to nie wiem co to może być. Czekaj na wypowiedzi innych ;)
Szybkiego usunięcia usterki życzę ;)

TUX

#3 Post autor: TUX »

ciekawy objaw - a może coś z pompą paliwową albo cóś w tych okolicach?
daj znać jak pokonasz awarię
p.s.
poszukaj postu o powitaniach i się ładnie przedstaw forumowiczom [taki tu ładny zwyczaj] :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#4 Post autor: Lorry »

Moze to dziwne ale, może coś z dawkowaniem paliwa ( za dużo, rąbnięty wtryskiwacz).

Pompę tez można by sprawdzić

Jak dla mnie silnik jest zalewany, może czujnik temp. powietrza lub cieczy decydujacy o składzie mieszanki, ot takie gdybanie :|

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#5 Post autor: rzadki »

ale z drugiej strony 5-10 km to spory dystans i średnio ponad 1 litr benzyny się normalnie spala... więc nie wiem czy to pompa. a może jakiś syf w przewodach paliwowych?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

boogoo

#6 Post autor: boogoo »

Spróbuj odłączyc immo.Może fiksowac. 8)

MarcysM

#7 Post autor: MarcysM »

Kiedyś spotkałem się z podobnym objawem ale w Golfie I. Od czasu do czasu podczas jazdy silnik zaczynał się dusić i przestawał pracować. Po paru minutach palił bez problemu i od nowa... Było to dość denerwujące, zwłaszcza w dłuższej trasie a przyczyna okazała się dość prozaiczna - w baku było zamontowane sitko, które po pewnym czasie zamulało się syfem z dna baku. Trzeba było zlokalizować sitko, wyjąć, przemyć i grało.
Też obstawiam więc problem z paliwem a właściwie jego brak. Może filtr jest zabity parafiną i nie przepuszcza całą powierzchnią? Bo co do tego, co jest w baku to nie wiem, czy jakieś dodatkowe zabezpieczenia są zamontowane.

svet

#8 Post autor: svet »

Auto odstawiłem do mechanika wykazał błąd czujnika wałka rozrządu wymieniłem,odebrałem i dalej ten sam problem.Uściślę że problem zaczyna się po przejechaniu około 30 km od czasu startu zimnego silnika czyli problem tkwi jak silnik jest rozgrzany i dalej już jak wyżej. Nikt nie wie co robić.Wymieniłem też wszystkie filtry paliwowy,oleju,powietrza.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#9 Post autor: rzadki »

zwróć uwagę na syf w zbiorniku i w przewodach, bo myślę że tu jest problem. też miałem awarię czujnika, wymieniłem go i nic to nie dawało. pamiętaj, że jeśli komputer wyświetla Ci bład to nie zawsze jest to ta część, czasem inny element się psuje i w wyniku tej awarii jakaś druga część odmawia posłuszeństwa. :) zanim się zacznie wymieniać pół samochodu trzeba dobrze go posłuchać :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

svet

#10 Post autor: svet »

Problem chyba rozwiązany . Brak odpowietrzenia zbiornika paliwa,wystarczyło odkręcić wlew paliwa i auto by jechało bez problemów a wracałem 8 godzin z Katowic do Wrocławia.Mam nadzieję że to to jadę odebrać auto. :lol: :lol:

svet

#11 Post autor: svet »

Auto jeździ bez problemów!!!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”