Lewarek zmiany biegów ZAFIRA A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
edyta

#271 Post autor: edyta »

Witam :D
Dziękuje za podpowiedzi.
Chcę wiedzieć wszystko o mojej pięknej Zafirce.
Ostatnio zauważyłam że każdy mechanik co innego mówi.
Pozdrawiam :D

gszuder

#272 Post autor: gszuder »

Koledzy a który kupowaliście i polecacie? Tańszy czy droższy? Który kupowaliście?

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lewa ... 36813.html

http://allegro.pl/tulejka-zestaw-napraw ... 33902.html


Niby niewiele, ale jednak 20 zł różnicy - które lepsze?

dzięki, pozdr

qla

#273 Post autor: qla »

Również mam pytanie, bo wydaje m się,że skrzynia chodzi dosyć ciężko. Nie ma luzów, ale jak włączam biegi to w chodzą z z oporem i generują "skrzypienie"
Czy nasmarowanie wszystkiego pomoże?

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#274 Post autor: Wojti »

Do mechanika trzeba nasmarować linki lub je wymienić i po kłopocie :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

depechetom

#275 Post autor: depechetom »

bykmark pisze:Naparawa sterowania biegami w skrzynii biegów ZA F17 / skrzynia biegów z biegiem wsteczny do przodu (po zwolnieniu blokady)/

Usterka:

1. Bieg 1 - nie można włączyć, ciężko wchodzi,
2. Bieg wsteczny - zgrzyt, ciężko wchodzi.

Naprawa:

Ja wymieniłem:
- olej w skrzyni biegów 19 40 182 ( trzeba kupić 2 litry),
- uszczelkę nr kat. 03 70 034,
- złącze widełeki nr kat. 07 58 501,
- dwa sworznie 07 58 915 nr kat. 03 70 034.

Nasmarowałem smarem do tworzyw elementy lewarka skrzyni biegów oraz złącza widełek.

Biegi "wchodzą" bez problemów.
Luzem na "kuli" w samym drążku lewarka nie zajmowałem się, bo i po co ? jak układ wybierania biegów działa jak należy :)

Ps. Znalazłem wreszcie trochę wolnego czasu.
Kolego a te wszystkie klamoty kupowałeś w ASO? Mógłbyś zdradzić wiela to kosztowało?
Ja wymieniłem ten popaprany koszyczek, nasmarowałem, zaaplikowałem całą butlę wd40 na wybierak no i próbowałem coś regulować... w miarę dobrze było przez ok miesiąc....a teraz znowu jedynka nie chce wchodzić (za 3-4 razem się udaje) no i trójki to muszę szukać jak Pan Gienio w PKSie...

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#276 Post autor: bykmark »

Ceny ASO OPEL
- olej w skrzyni biegów 19 40 182 ( trzeba kupić 2 litry)- 2x 35,85 zł brutto,
- uszczelkę nr kat. 03 70 034 - 25,95 zł brutto,,
- złącze widełeki nr kat. 07 58 501 - 35,24 zł brutto,,
- dwa sworznie 07 58 915 nr kat. 03 70 034 - 2x 25,95 zł brutto.

Cena finalna zakupów uzależniona od inwencji twórczych :)

depechetom

#277 Post autor: depechetom »

oki te wszystkie sworznie i uszczelki montowane są "w kabinie" ? czy trzeba głębiej wejśc w mechanikę - to są elementy przy drążku zmiany biegów ? sorki ale nie mam pojęcia o tych mechanicznych ustrojstwach...

Awatar użytkownika
pietas34
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 08 cze 2013, 22:09
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#278 Post autor: pietas34 »

Chciałbym tylko przekazać , że zakupiłem na alle... takie właśnie gniazdko i go wymieniono bo luzy już były, nasmarowano pionowo cięgna... i biegi chodzą jak ta lala. Pozdr

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#279 Post autor: ekmir »

Mam ten zestaw naprawczy: http://allegro.pl/lewarek-astra-vectra- ... 35450.html i w zasadzie wszystko jest jasne po za tym, w którym miejscu powinien być ten mały oring.

archimedes

#280 Post autor: archimedes »

W ubiegłym roku też kupiłem ten zestaw. Po wymianie poprawa ale nie całkowicie. Tokarz z wałka teflonowego utoczył mi sworzeń, który jest przy koszyczku. Sworzeń od prawej strony o 4 mm dłuższy od fabrycznego /na otwór do zabezpieczenia/. Dodatkowo po wyjęciu akumulatora traktowanie mechanizmu wybierającego WD40 i podobnymi a następnie olej silikonowy. Od paru miesięcy spokój i normalna praca lewarka.

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#281 Post autor: ekmir »

Ja to wszystko już zrobiłem, tzn. wymiana oleju w skrzyni biegów, traktowanie WD 40 wybieraka i linek. Poprawa jest znacząca.
Pozostało mi tylko wymienić ten koszyczek. Zabrałem się za to lecz problem mam - gdzie powinien być ten mały oring?

archimedes

#282 Post autor: archimedes »

Wymieniałem z kolegą mechanikiem. Powiem szczerze ja nie pamiętam ale jutro pogadam z nim to napiszę.

gszuder

#283 Post autor: gszuder »

Witajcie,
Znajomek mechanik właśnie wymienił mi koszyczek i dodatkowo sworzeń. ( http://allegro.pl/sworzen-zestaw-napraw ... 16483.html i http://allegro.pl/lewarek-zestaw-napraw ... 63531.html ). Biegi wchodzą dobrze, bez oporu, jednak lewarek nie odbija do środka, a w płaszczyźnie prawo-lewo, chodzi ciężko. Powiedział mi, że prawdopodobnie mam "zatartą" jedną z linek. Myślicie, że WD40 wpuszczony do linki (np. po zdjęciu aku) i jakieś smarowidło, powinno pomóc? A może gdzieś indziej szukać powodu?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2013, 20:28 przez gszuder, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 10418

#284 Post autor: Skasowany użytkownik 10418 »

ekmir, Widze że masz DTI napisz ile wlałeś oleju do skrzyni biegów, wymieniałem wczoraj i po wlaniu 2litrów nadal nie wycieka przez otwór kontrolny!
Zastanawiam się czy kupić kolejny litr i wlewać dalej czy tak zostawić ?

kajek
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2013, 23:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Luboń
Auto: Zafira A 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#285 Post autor: kajek »

Mam skrzynię f23 i według książki powinno być 1,75 a wlałem 2,5 i wtedy zaczęło dopiero wylatywać korkiem kontrolnym. Zrobiłem już 5 tyś. i wszystko ok. Myślę że powinieneś dolać. :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”