[B]"Quickheat" System szybkiego nagrzewania

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Robert4884

#46 Post autor: Robert4884 »

Wg mnie to QH działa, nie zależnie od tego czy AC jest załączone czy też nie.

Aby sprawdzić czy posiadamy QH w swoim aucie, należy:

1. zaopatrzyć się w miernik temperatury najlepiej elektroniczny.
2. uruchomić Testmode z ekranem gdzie jest mierzona temperatura płynu chłodzącego.
3. przyłożyć czujnik temperatury w miejscu nawiewu pod szybą oraz załączyć wentylator na 1.
4. następnie uruchamiamy zimny silnik i porównujemy obie temperatury.

Jeżeli po kilku sekundach wskazania miernika temperatury, różnią się o kilka stopni tzn są wyższe (przyrost temperatury miernika np. 13*C jest szybszy niż testmode np. 6*C), to znaczy że mamy QH i to właśnie on działa.

PS. Tak mi się wydaje że tak jest. ;)

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#47 Post autor: ADAMO_16 »

Wg vin-u mam altek 140 i akum 70 czyli powinienem mieć QH. I tu mam pytanie czy QH aktywuje się w ASO? Mam wrażenie że nie działa, lub nie mam :( Jak będzie cieplej to przy wymianie filtra zalukne i może coś tam znajde :lol: lub nie :(
Robiłem próby z klimą i bez.
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Robert4884

#48 Post autor: Robert4884 »

ADAMO_16, wg mnie nie ma znaczenia, czy klima jest załączona czy też nie. :)
QH załącza się przy załączeniu wentylatora nawiewu. :?: To że masz altka 140 nie znaczy że masz QH.

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#49 Post autor: ADAMO_16 »

To były moje takie wywody, że jeśli QH pobiera znacznie prąd do powinien być większy altek i akum :) Niech tylko sie ociepli ( w garażu mam teraz -2,5 stopnia ) to rozbiore schowek wymienie filtr i lukne czy jest grzałka :D
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Robert4884

#50 Post autor: Robert4884 »

ADAMO_16, jak masz dostęp do miernika temperatury, to najszybciej za jego pomocą sprawdzisz czy masz QH :) .

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#51 Post autor: ADAMO_16 »

Niestety brak dojścia do miernika temp, poczekam na ocieplenie, Dzisiaj zrobiłem mały test: na dworze -9 stopni uruchomiłem silnik dmuchawe uatawiłem na 6 , temp 22 stopni , po zamknięciu garażu jakby wmiare cieple powietrze dmuchało. Może i mam takie cudo tylko za dużo wymagam od takiego ogrzewania.
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Robert4884

#52 Post autor: Robert4884 »

ADAMO_16, 6 to za dużo, spróbuj na 1 biegu wentylatora. Ale bez miernika ani rusz.

Hajduk

#53 Post autor: Hajduk »

kubik_CDTi pisze:Powiem Ci,że nie przyglądałem się nigdy temu.
Odpalam i jadę,serwisowy widok kompa odpaliłem parę razy,głównie dla sprawdzenia temperatury cieczy ;)
Jak będę pamiętał to sprawdzę przy okazji.
Pozdr.


Witam wszystkich , czytam i nie dowierzam że można sprawdzić temp. cieczy , możecie napisać jak to zrobić , pozdrawiam .

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#54 Post autor: Lorry »

Można, jest o tym na forum, poszukaj proszę ( w dziale elektryka jest)

zorro

#55 Post autor: zorro »

Mam pytanko - czy przez system szybkiego ogrzewania mam rozumiec włącznik nawiewu na przednią szybe? - czy może cos innego?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#56 Post autor: Lorry »

Tu masz kolego 4 stronnicową dyskusję na ten temat, i jak coś to proszę kontynuuj tam ;)

:arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1147

zorro

#57 Post autor: zorro »

Dzięki - juz wszystko wiem :piwo:

zorro

#58 Post autor: zorro »

U mnie w mumerze VIN widnieje - System szybkiego ogrzewania - i według mnie ma on odzwierciedlenie w alternatorze i akumulatorze (większa pojemność 140 i 70) i na pewno jest to wykorzystywane przy nawiwu na przednią szybę - po kilkunastu sekundach nawiwu lekko zmrożona szyba odparowała

Aston

#59 Post autor: Aston »

No dobra widzę, że temat umarł a odpowiedzi na zadane pytanie nie ma:

Czy można quickheat dołożyć i jakim kosztem :?:

Ewentualnie napiszcie jak Zochy zimą bo to będzie moja pierwsza zima z klekotem więc chciałbym się jakoś przygotować (przynajmniej psychicznie :P )

Rozeznawałem temat w Wagenach i tam jest to rozwiązane po prostu poprzez taki śmieszy modulik z 4 do 8 grzałek wpiętych w układ chłodzenia. Oczywiście czujnik jakiś tam dołożony który wyłącza system przy określonej temperaturze cieczy i takie tam podstawowe proste tematy :) Może to by warto dostosować do Zochy :?: wiem że tanio wychodzi bo używkę modułu z 4 grzałkami przekaźnikiem i czymś tam jeszcze a pompa można nabyć na szrocie za ok 100 PLN

A i co to jest nagrzewnica spalinowa :?: DPF :?: :lol: chodzi chyba o webasto ...

kubik_CDTi

#60 Post autor: kubik_CDTi »

Nie mam odniesienia do zwykłej nagrzewnicy,ale gdyby quickheat było satysfakcjonujące,to bym nie dokładał webasto ;)
A nagrzewnica spalinowa to właśnie webasto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”