Wskazania temperatury w TestMode

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#16 Post autor: Anony Mous »

U mnie po przejechaniu np 20km kiedy silnik ma już temp pracy przy prędkości ok 120-130 km/h w TM temp jest ok 75-77*C przy 3/4 zasłoniętej chłodnicy.Kiedy zwolnię np do ok 90km/h temp leci szybko w dół do o70-72*C.80*C silnik nie osiąga nigdy.Porównując wskazania ,o których pisze Kicaj podejrzewam,że termostat padł.Już nie wiem co robić.Jak jest u Ciebie Robert?Mógłbyś w czasie jazdy zerknąć?

Robert4884

#17 Post autor: Robert4884 »

Marki, Niema sprawy, przyjrzę się dokładniej.
Z moich dotychczasowych, obserwacji wynika ze jest podobnie jak u Ciebie, tez tak mam że jak zwolnię to temperatura potrafi spaść o kilka stopni poniżej. Przyrost temperatury silnika ZB zależy od obciążenia silnika, tzn w jakim terenie się poruszasz, jadąc pod górkę widać szybki przyrost temperatury.
Ja wczoraj, przysłoniłem w 3/4 górny grill ( dolny tez osłonięty) i jakoś nie odczułem, szybszego nagrzewania, dzisiaj cały górny osłonięty i efekty podobne.
Trudno nam się będzie dokładnie porównać, bo na innych trasach jeździmy i przy różnych temperaturach zewnętrznych. Mnie się wydaje jednak ze to nasza zima :) .

kicaj

#18 Post autor: kicaj »

ja dodam 3 grosze...
jak jezdze delikatnie - do 2000 obr to silnik slabo sie nagrzewa ale jak bede trzymal powyzej 2000 to sie szybciej nagrzewa
chyba trzeba to przeczekac ;) te mrozy i wtedy patrzec...

nynek1976

#19 Post autor: nynek1976 »

Jesli chodzio o termostat to mam pytanie. Czy ktoś wie czy do zafiry B 06 rok można kupić wkład do termoststu?? Nowy termostat niestety kosztuje ponad 600 zł.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#20 Post autor: Lorry »

http://moto.allegro.pl/listing/search.p ... cription=1

dokłądnie przepatrzeć lub podpytać sprzedawców ;) Myśle że można to spróbować podmienić z tym co było w ZA czyli do Twojego z18xer założyć taki z ZA z18xe ,ale głowy nie daję ;)

nynek1976

#21 Post autor: nynek1976 »

Trzeba będzie spróbować. Dziękuje za podpowiedź.

Podobno niestety do ZB z rocznika 06 i wyżej nie ma jeszcze wkładów do termoststu. Trzeba kupić cały termostst z obudową. Koszt ponad 600 zł.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 22:27 przez nynek1976, łącznie zmieniany 2 razy.

rafalle

#22 Post autor: rafalle »

termostat do cdti 19dth kosztuje 195 pln z przesylką (na allegro - spróbuje jeszcze znaleźć link)

w aso termostat około 255pln
wymiana w aso kosztuje około 200pln

sprawę z temperaturą 70-75 przerabialem przez parę tygodni
ASO wymieniło termostat i teraz jest 84stopnie
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 17:58 przez rafalle, łącznie zmieniany 1 raz.

nynek1976

#23 Post autor: nynek1976 »

dzisiaj byłem w ASO w Koszalinie. Powiedzieli mi 590 zł sam termostst.

Moja temperatura to max 40 stopni po przejechaniu 45 km. Sprawdzałem i stary jest zepsuty - nie zamyka obiegu .
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 22:28 przez nynek1976, łącznie zmieniany 1 raz.

rafalle

#24 Post autor: rafalle »

ja kupiłem termostat stąd http://www.allegro.pl/show_item.php?item=869071235

TERMOSTAT WAHLER OPEL 1,9CDTI ALFA 1,9JTDM 1,9TiD

o cholera - nie spojrzałem, że ty nie masz disla

nynek1976

#25 Post autor: nynek1976 »

Do diesla może i dobry. U mnie jest potrzebny z temperaturą otwierania 92 stopnie. Benzyna a diesel to róznica. Ale dzieki za zainteresowanie i pomoc.

Po konsultacjsch zamówiłem wkład
http://www.allegro.pl/item890615600_ter ... afira.html
Jak bedzie ok dam znać
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 22:28 przez nynek1976, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#26 Post autor: Lorry »

To fajnie że kupiłeś, ale uprasza się o edytowanie postów a nie pisanie kilku pod sobą

kicaj

#27 Post autor: kicaj »

wracajac z pracy ok 20km jadac spokojnie (polowa ekspresowka) zagrzal mi sie do 70 stopni (-8 na polu) ale cieplo lecialo juz po pierwszych 3-5km, jazda spokojna

Robert4884

#28 Post autor: Robert4884 »

Marki,
Dzisiaj jadąc do pracy nawet troszkę dynamicznie (ok. 15 km, tempr. na zewnątrz - 27*C, ZB kilka minut nagrzewała się na wolnych obrotach), następował szybki wzrost temperatury która osiągnęła wartość 76*C, po czym zwolniłem i jechałem kilka km z prędkością ok. 60 km jak dojeżdżałem do pracy miałem tempr. 69*C. Zatem aby do wiosny ;).

Anony Mous

#29 Post autor: Anony Mous »

Dzięki Robert...także biorę na wstrzymanie z wymianą termostatu ;)

kicaj

#30 Post autor: kicaj »

Marki, dzis sie przygladnalem rano temp...
na polu -15 jazda spokojna, acz na obrotach powyzej 2000
po 15-20km mialem 60 stopni...
ale cieplo juz po paru kilometrach ;)
wiec wez na wstrzymanie z tym termostatem...

wracajac, na polu bylo -5 a auto w miare szybko osiagnelo 70 stopni...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 17:54 przez kicaj, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”