Świece do silnika benzynowego

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
emjot

#61 Post autor: emjot »

Ja najprawdopodobniej będę miał do puszczenia cewkę - oryginał, ale sprawna. Po prostu szukając powodu wypadających zapłonów kupiłem nową cewkę Valeo, ale nie mogę jej zwrócić. Jakby co to wal na PW.

kris1208

#62 Post autor: kris1208 »

Coś słyszałem że w serwisie opla można dokupić kapturki na cewkę ,ale musiałbyś się dowiedzieć konkretnie, czy nie lepiej kupić całą cewkę.
Ja do gazu kupuję świece NGK 23

L1U9K8A7S

#63 Post autor: L1U9K8A7S »

Witam.
Zakupiłem kilka dni temu Zafirkę i mam mały problem. Chodzi mi o falujące obroty na gazie oraz o wolna reakcję na pedał gazu. Sądzę, że to wina świec. Wykręciłem dzisiaj je i wyglądają tak:

Obrazek

Czy są one już zużyte, czy jeszcze dobre? Od razu mówię, że nie lubię półśrodków. Albo coś jest dobre albo złe i kolejne pytanie:
Czy te świece są odpowiednie do mojego auta i do gazu? Te świece to NGK BKR5EK.

Pozdrawiam i proszę o opinie.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, 12:18 przez L1U9K8A7S, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16629

#64 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Wymienić świece wypada po zakupie chociażby profilaktycznie, koszt nie jest jakiś wysoki (ok. 60-80zł za komplet), a napewno pozwoli silnikowi lepiej pracować (nie mówię, że falujące obroty znikną). Nie ważne jak by świece nie wyglądały (Twoje całkiem ok) nie wiesz ile km jest na nich zrobione. Świece masz dobrze dobrane do tego silnika, też na takich jeżdżę, nie narzekam, ale wiele osób zmieniło na oryginalne GM i ponoć są lepsze, sam na takie wymienię niebawem, bo na moich zrobiłem już 20kkm

wymień dla świętego spokoju, to żaden wydatek :) ale niestety może się okazać, że u Ciebie przepływomierz może niedomagać. Na zimnym silniku przed odpaleniem odłącz wtyczkę od przepływomierza, odpal auto, sprawdź jak chodzi, rozgrzej, pojeździj trochę i pochwal się nam

L1U9K8A7S

#65 Post autor: L1U9K8A7S »

Więc świece wymienię tak czy inaczej. Co do przepływomierza zapraszam na dalszą rozmowę kacza1982 TUTAJ

Ps. Bodek,
Przepraszam za bałaganiarstwo, będę się pilnował.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, 18:14 przez L1U9K8A7S, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: Bodek »

Temat dot. przepływomierza: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=105

Ten temat dotyczy świec.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

L1U9K8A7S

#67 Post autor: L1U9K8A7S »

kacza1982 pisze:wiele osób zmieniło na oryginalne GM i ponoć są lepsze, sam na takie wymienię niebawem
Jakie świece GM byłyby odpowiednie do mojego silnika do gazu?

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#68 Post autor: Janus »

L1U9K8A7S pisze:
kacza1982 pisze:wiele osób zmieniło na oryginalne GM i ponoć są lepsze, sam na takie wymienię niebawem
Jakie świece GM byłyby odpowiednie do mojego silnika do gazu?
Moim skromnym zdaniem świece powinny być:

1. Zgodne ze specyfikacją producenta
2. Jednoelektrodowe (chyba że producent zaleca inne)
3. Do LPG wybrać model z większym odstępem elektrod aby poprawić zapłon mieszanki gaz-powietrze (o ile taki model świec występuje)
Janusz

L1U9K8A7S

#69 Post autor: L1U9K8A7S »

Janus pisze:Moim skromnym zdaniem świece powinny być:

1. Zgodne ze specyfikacją producenta
2. Jednoelektrodowe (chyba że producent zaleca inne)
3. Do LPG wybrać model z większym odstępem elektrod aby poprawić zapłon mieszanki gaz-powietrze (o ile taki model świec występuje)
Ok. Więc jaki 'model' świec zaleca producent do mojego auta? Gdzie to sprawdzić?

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#70 Post autor: Janus »

L1U9K8A7S pisze: Ok. Więc jaki 'model' świec zaleca producent do mojego auta? Gdzie to sprawdzić?
Wejdź w katalog np sklepu Intercars i zobacz jakie modele świec wyświetlą się dla twojego auta/silnika/rocznika
Janusz

Awatar użytkownika
Biały
Przeglądacz
Posty: 66
Rejestracja: 30 mar 2014, 23:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#71 Post autor: Biały »

Nie kombinuj ze świecami ;) Kup oryginalne takie jak TE i będziesz miał spokój na długo :) U mnie wszystkie ople ( w sumie 5 łacznie z moją OPC) jeździ na nich i nigdy nie było problemu. Koszt nie duży a to jednak pewność oryginału.
Pozdrawiam

roberto
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 03 maja 2014, 10:30
Imię: Robert
Lokalizacja: Tarnobrzeg RT
Auto: Opel Zafira 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#72 Post autor: roberto »

Nie kombinuj ze świecami, posłuchaj kolegę Białego i kup te świece do których podał link nie kupuj innych bo tylko stracisz kasę i nerwy bo nie będziesz wiedział co jest grane. Ja skusiłem się na NGK V23 i zaczęły mi się szopki z silnikiem (wypadanie zapłonów) kupiłem oryginalne GM jak te z linku i problem znikł a mechanik chciał mi już wymienić cewki(700 zł.) bo miały mieć przebicie.Tak więc nie kombinuj tylko kup GM.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#73 Post autor: Janus »

Biały pisze:(...) Koszt nie duży a to jednak pewność oryginału.
Pozdrawiam
Kupiłem oryginalny filtr paliwa do swojej Zośki DTI - w ASO, oryginalne pudełko, nalepka GM, hologram bla bla bla. Oryginalna cena - 70zł... Otwieram pudełko. Wkład filtra paliwa Made by Filtron (skąd my znamy tą nazwę?). Taki mały OT
Janusz

Awatar użytkownika
damian9009
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 kwie 2013, 09:34
Lokalizacja: Polska
Model:

#74 Post autor: damian9009 »

Ja mogę polecić świece GM sam takie założyłem , zrobiłem ok 7 tys. km bez żadnych problemów.
Tylko nie kupuj ich w ASO bo cena będzie zaporowa :) ja swoje kupowałem w InterCarsie i płaciłem 8 zł za szt.
Najważniejsze to tak jak wspominali powyżej aby dobrać odpowiednie świece bez kombinowania.
„Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś LASKE czy ŁASKĘ!”

prof. Jerzy Bralczyk

Awatar użytkownika
Biały
Przeglądacz
Posty: 66
Rejestracja: 30 mar 2014, 23:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#75 Post autor: Biały »

Janus pisze:w ASO, oryginalne pudełko, nalepka GM, hologram bla bla bla. Oryginalna cena - 70zł... Otwieram pudełko. Wkład filtra paliwa Made by Filtron
Nie wiem jak w przypadku filtra ale kup cewkę zapłonową w ASO a w pudełku będzie Bosch albo Delphi. Kup tarcze a najprawdopodobniej dostaniesz ATE.
Każdy producent ma swoich zaufanych podwykonawców i nie powinno Cię to dziwić...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”