[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#436 Post autor: Bodek »

JERZYK pisze:Witam
Gdzie zrobiłeś zdjęcie mojej zośki? :)
W zderzaku poliftowym ciężko jest umieścić światła zgodnie z przepisami i tak aby świeciły
w miarę na wprost ,chyba że kupimy lampy dedykowane w miejsce halogenów ale to juz inna półka cenowa.
Pozdrawiam
No i znalazł się właściciel ;)

Może zdradzisz kilka szczegółów, producent, montaż i podpięcie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Rysiek13

#437 Post autor: Rysiek13 »

Podpinam się do prośby Bodka, takie właśnie światełka chodzą mi po głowie - zdjęcie zrobione w Bielsku-Białej ;)

JERZYK

#438 Post autor: JERZYK »

Zakupiłem światełka przez allegro w firmie XenArtz z Bydgoszczy mają je nadal w ofercie w cenie 189zł+kosz wysyłki ,ale na allegro teraz jest już więcej ofert ,model tych światełek to 825hp.
Montaż nie zbyt trudny w zestawie jest odpowiednie wiertło problem tylko z wyborem miejsca żeby świeciły na wprost i odległości 60cm jak mówią przepisy. Podłączenie bardzo proste ponieważ światełka posiadają automat i swój bezpiecznik są do podłączenia tylko 3 przewody +pod bezpiecznik nr29 w skrzynce pod maską - to masa i jeden przewód od automatu podłączyłem do przewodu od żarówek postojowych. Ogólnie jestem z nich zadowolony chociaż już reklamowałem oprawki ,najpierw zamówiłem srebrne , po zimie zmieniły kolor cały chrom zszedł w 4 szt. potem wymieniłem na czarne a na zdjęciu widać że prawie połowa znowu zmieniła kolor ,na szczęście z reklamacją nie ma problemu.Sprzedający twierdzi że to pierwszy przypadek takiej wady ale to chyba nie do końca jest prawda .

pablo2374

#439 Post autor: pablo2374 »

Sprzedający twierdzi że to pierwszy przypadek takiej wady ale to chyba nie do końca jest prawda .
No sam sobie Robert odpowiedziałeś na to stwierdzenie, jakby był to pierwszy przypadek to raczej "bez problemów" z reklamacją by nie było :lol:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#440 Post autor: Zdenek2007 »

Długo dojrzewała decyzja o montażu świateł do jazdy dziennej, bo wiadomo że w Zośkach B a zwłaszcza po lifcie jest z tym problem. Ja zdecydowałem ciąć zderzak i montować takie
Na zdjęciach widać jak mi to wyszło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 20:29 przez Zdenek2007, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#441 Post autor: Bodek »

Zdenek2007 pisze:Długo dojrzewała decyzja o montażu świateł do jazdy dziennej, bo wiadomo że w Zośkach B a zwłaszcza po lifcie jest z tym problem. Ja zdecydowałem ciąć zderzak i montować takie
Na zdjęciach widać jak mi to wyszło.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Qrcze - może i fajnie, ale nie wiem czy zdecydowałbym się wycinać w zderzaku dziury :mysli:

Jak wykończyłeś otwory, żeby wyglądało ładnie i jak to się ma do wymiarów - zgodnie z przepisami :?:

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#442 Post autor: Zdenek2007 »

"Prawie" wszystkie wymiary zachowane, jedyna miara naciągana to 410mm zamiast 400mm od boku auta ;) Zastanawia mnie tylko działanie tych świateł? Świecą w dwóch trybach, jako światła do jazdy dziennej a po załączeniu świateł pozycyjnych przełączają się w tryb świateł postojowych (świecą z połową mocy) Jest to zgodne z instrukcją a na kloszach wytłoczone są znaki homologacji obu rodzai świateł.
Z otworami było trochę roboty, starałem się dopasować tak aby nie było szpar i wycięcia zakolorowałem farbą do zaprawek.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#443 Post autor: miodzik »

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym prawnikiem, który zamontował sobie światła podobnie jak Zdenek2007 czyli też pod kątem. Od razu zwróciło to moją uwagę, czy nie powinny być poziomo. Ów kolega powiedział mi, że sam się konsultował z kilkoma swoimi kolegami po fachu i twierdząco powiedział, że światła mają spełniać rolę widoczności. A nie czy są zamocowane pół centymetra odstając od wytycznych.

Co do uszczelnienia. Ja bym użył jakiegoś silikonu np modelarskiego aby mieć pewność uszczelnienia szpar.

A efekt u Zdziśka zacny ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#444 Post autor: Zdenek2007 »

Osobiście pytałem diagnosty o położenie lamp, powiedział że nie widzi różnicy, ważne jest aby świeciły na wprost i mieściły się w wyznaczonych polach.

prezesik100

#445 Post autor: prezesik100 »

Witam,
Jestem nowym klubowiczem, więc nie wim czy dobrze pisze.
Mam Zafirke 2008/2009 1,7d. Założyłem ledy do jazdy dziennej i podłączyłem wg schematu (czarny masa, czerwony tam gdzie jest prąd po włączeniu stacyjki, biały pod światła pozycyjne). Przy włączeniu świateł postojowych dzienne gasną, ale po włączeniu silnika tylko przygasają. Ma ktoś radę na tą przypadłość.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#446 Post autor: Rybka »

prezesik100 pisze:ale po włączeniu silnika tylko przygasają. Ma ktoś radę na tą przypadłość.
Pewnie masz światła dzienne z funkcją świateł pozycyjnych (często mylonych jako postojowe)
Możesz dodać dodatkowy przekaźnik rozwierny 12V i wyeliminujesz sobie tą niedogodność.

lukaszku

#447 Post autor: lukaszku »

dzień doberek Panie i Panowie,
mam mały problem z ledami. Właśnie padł mi jeden, po stronie kierowcy, i chciałem go wymienić. Ale z tego co widzę, jak poprzedni właściciel to zamontował to aż sie za głowę złapałem.
Chciałem to zrobić teraz przy okazji wymiany, bardziej profesjonalnie niż jest to teraz zrobione.
Poprzedni właściciel zamontował to na stałe - zalał jakimś klejem leda w kratce. Oczywiście nie świecą one prosto tylko mają zeza rozbieżnego.
Przeczytałem cały wątek i chciałem zrobić tak jak gdzieś to było wspomniane w połowie wątku: kupić zaślepki z otworem na halogeny i umieścić w nich wspomniane ledy. I tutaj rodzą mi się pytania:
- nie znalazłem tutaj odpowiedzi jaki model ledów został zamontowany do otworów po halogenie?
- czy zastosowanie tego typu rozwiązania światła będę świecić prosto czy będzie zez?
- sposobów montażu było chyba kilka wymienionych z tego co pamiętam, więc chyba z tym nie będzie problemu
- czy obecnie posiadaną instalację mogę wykorzystać dla nowych świateł?
- czy w ogóle można wymienić same żarówki bez wymiany istniejącego podłączenia?

dzieki za pomoc!
LukaszKU.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lis 2013, 13:04 przez lukaszku, łącznie zmieniany 1 raz.

prezesik100

#448 Post autor: prezesik100 »

Dzięki "Rybce" za info. Znalazłem jednak inne rozwiązanie w necie. Wystarczy wstawić diodę prostowniczą.

prezesik100

#449 Post autor: prezesik100 »

Ja w mojej Zafirce B wstawiłem ledy w miejsce halogenów. Świecą idealnie.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#450 Post autor: Zdenek2007 »

prezesik100 pisze:Dzięki "Rybce" za info. Znalazłem jednak inne rozwiązanie w necie. Wystarczy wstawić diodę prostowniczą.

Kolego, napisz jeszcze gdzie wstawiłeś tą diodę! Może się to komuś przydać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”