Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#61 Post autor: timi68 »

markoboniek pisze: i dopatrzyłem się dziur w sankach po wstępnych oględzinach
Mnie powiedzieli, że gdyby były jakieś uszkodzenia to wymienią nawet całe zawieszenie. Podjedź do ASO może też załapiesz sie na kampanię i zrobią Ci to za darmo.

markoboniek

#62 Post autor: markoboniek »

Witam posłuchałem waszej rady w sprawie zgnitych sanek i zadzwoniłem do serwisu opla w Zielonej Górze i otrzymałem taką odpowiedź-w Holandii sanki były najprawdopodobniej konserwowane i nie kwalifikują się do wymiany.Więc zostaje mi tylko spawanko i czekanie na lepszą pogodę pozdrawiam wszystkich odprawionych z" kwitkiem"

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#63 Post autor: timi68 »

markoboniek pisze:zadzwoniłem do serwisu opla w Zielonej Górze i otrzymałem taką odpowiedź-w Holandii sanki były najprawdopodobniej konserwowane
Najprawdopodobniej nie znaczy wcale, że były, powinni to sprawdzić po VIN-ie a nie z kryształowej kuli. Podjedź i niech sprawdzą VIN i wtedy dopiero będzie jasne tak lub nie.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#64 Post autor: Lorry »

timi68 pisze:Podjedź i niech sprawdzą VIN i wtedy dopiero będzie jasne tak lub nie.
dokładnie, na telefon to se mogą gdybać, wygląda jakby im się nie chiało tego robić, podjechać i zweryfikować na bazie VINu, jak się należy to maja zrobić ;)

TUX

#65 Post autor: TUX »

Lorry pisze:jak się należy to maja zrobić
tylko żeby czego nie zepsuli! - jakoś nie ma zaufania do fachowców z serwisów :P

cbm80

#66 Post autor: cbm80 »

el_guapo pisze:Jestem PO konserwacji sanek

Umówiłem się w środę, dziś samochód pod 2h zjechał z podnośnika.
Jako że auto jest z Włoch i z 11.2003 stwierdzono, że sanki nadają się do konserwacji a nie do wymiany. Oczywiście nie dostałem żadnego świstka, że coś było robione ALE po 3latach mam przyjechać na kontrolę i wtedy będzie podjęta decyzja co z tym robić dalej.
Gdzie byles w W-wie na tej akcji serwisowej? Niestety podczas wymiany oleju okazalo sie, ze moja Zafirka ma tez to nieszczesne wytlumienie i bede musial sie tym zajac na wiosne.

el_guapo

#67 Post autor: el_guapo »

cbm80 pisze: Gdzie byles w W-wie na tej akcji serwisowej? .
AutoŻoliborz, Rudnickiego - fachowo, przyjemnie, choć o 6:00 o której się tam stawiłem trochę zimno w poczekalni dla Klientów.
Plus jest taki, że za 3 lata przewidują kontrolę zabezpieczenia które wykonali.

konsul

#68 Post autor: konsul »

Witam,

Jestem po akcji serwisowej, ZA ma wymienioną całą przednią ramę zawieszenia z kompletem śrub itp. Przy okazji w ASO wymienili mi prawą końcówkę drążka (i tak to miałem zrobić), trochę to wprawdzie kosztowało (234 PLN, żeby nie być gołosłownym), ale za to nie muszę płacić za ustawienie geometrii, bo to wchodziło w zakres usługi gwarancyjnej (znalazłbym tańszy drążek i warsztat, ale z geometrią wyszłoby mniej więcej tyle samo, a tak mam zrobione od razu).

Nie wiem co tam się działo w tym zawieszeniu, ale auto teraz wydaje się być bardziej... poskręcane do kupy, lepiej reaguje na kierownicę no i nagle przestało skrzypieć na progach zwlaniających, z czego jestem bardzo zadowolony :lol:

Akcja serwisowa będzie trwac tylko do końca 2010 roku, więc kto może niech sprawdza czy go to dotyczy i szybko umawia się w ASO.

Pozdrawiam,
k.

TUX

#69 Post autor: TUX »

konsul pisze:Akcja serwisowa będzie trwac tylko do końca 2010 roku, więc kto może niech sprawdza czy go to dotyczy i szybko umawia się w ASO.
bardzo cenna uwaga - thx :)

boogoo

#70 Post autor: boogoo »

I ja też jestem po kampanii konserwacji u mojej robotnicy Zośki A.Siedziałem w oplu 2 godziny i oglądałem nową astrę IV-ciasno.Co dokładnie zrobili to nie wiem,ale śmierdziało farbą i konserwacją-się domyślam.Miło,że opel opiekuje się swiomi produktami nawet 12 lat po premierze 8) .Polecam,bo nic nie zepsuli, a może poprawili.pozdrawiam.

zymek

#71 Post autor: zymek »

cz
troche to dziwne jest ponieważ dzwoniłem po kilku serwisach Opla na podkarpaciu to w jednym usłyszałem a to jak był sprowadzony to nie można. Musze podjechać
pozdr

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#72 Post autor: timi68 »

Podjedź do Opla Rzeszów/Krasne ja tam robiłem i nie było żadnych problemów.
Możesz też zadzwonić to Ci sprawdzą po VIN-ie tel. 17-855-52-71.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 15:57 przez timi68, łącznie zmieniany 2 razy.

boogoo

#73 Post autor: boogoo »

Ja robiłem w Krośnie.Dzwoniłem też do Tarnowa,ale tu było bliżej.

basten99

#74 Post autor: basten99 »

Panowie, bo nie mogę się doczytać: wiem, że wg numeru VIN kwalifikują Zosię do akcji serwisowej -> ale chodzi tylko o Diesle czy benzyniaki też? Bo na razie udzielają się tylko posiadacze ropniaków...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#75 Post autor: MieHor »

Jak podasz do wybranego ASO swój nr VIN to Ci dadzą odpowiedź czy Twoja ZA jest objętą akcją

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”