[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Pinio

#601 Post autor: Pinio »

Witam,
Nie wiem jak to robicie ale ja nie schodzę po mieście poniże 9,5l/100. Zastanawiam się czy jest coś nie tak bo nawet jadąc na 3 biegu (ok 40km/h) mam spalanie 7-8l a wydaje się że silnik pracuje optymalnie. Myślicie że potrzebna jest jakaś regulacja?

Awatar użytkownika
Zafiromaniak
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:55
Lokalizacja: J-ów [TJE]
Model:

#602 Post autor: Zafiromaniak »

Myślę że jest to normalne spalanie w okresie zimowym.
Moja Zocha jak wyjadę nią jakieś 5 km na zakupy albo do kościoła to średnie spalanie nie raz 15-20l/100 :lol:
Na trasie to zależy, 5-7l
If you think that life is easy to be wrong...
Pozdrawiam Zafiromaniak :)

Pinio

#603 Post autor: Pinio »

Faktycznie, myślę że jest ok. Jak się silnik nagrzał to spalanie spadło do 5-6l na 3 biegu przy 40km/h. Ogólnie autko fajne i te 150kucyków. Ostatnio na skrzyżowaniu podjechali goście audi A4 1,9tdi i sie patrzą. Wystartowali jak do pożaru (stąd wiem że to 1.9 TDI po przeczytałem) a ja sobie pomyślałem: Że co AUDI do mojej Zafci! Raczej się nie spodziewali że Zafirka tak poleci. Jak wrzucałem 3 bieg to już byli za mną. Mina kierowcy Audiczki - bezcenne;)

Awatar użytkownika
Zafiromaniak
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:55
Lokalizacja: J-ów [TJE]
Model:

#604 Post autor: Zafiromaniak »

Moja co prawda 120KM, ale spalanie niemal identyczne.
Też ładnie lata :) Przyśpieszenie super, lepiej nie trzeba... I tak nie ma sensu bo fotkę się zarobi, chyba że ktoś się czuje jak na torze wyścigowym :lol:
If you think that life is easy to be wrong...
Pozdrawiam Zafiromaniak :)

Skasowany użytkownik 12768

#605 Post autor: Skasowany użytkownik 12768 »

Niedawno pisałem o spalaniu. Mi przy 150 KM i kapciach 225/17 spalanie wychodzi okolo 6,5l. Bujam głównie tylko do pracy. Średnie z Motostatu. Komputer mi kłamie jak byk a wszystko pisałem po zakupie Zafiry bo sugerowałem się komputerem i mało nie zszedłem.

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1656 - tu też temat żyje.

BTW: Kto ma pojęcie jak się wrzuca baner Motostatu pod swoimi postami. Czytałem FAQ i sortowałem "szukaj". Komputerowiec ze mnie marny a może macie jakiś cenny link?? Dzięki z góry.

Pozdro /Kasia i Bartosz

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#606 Post autor: Bodek »

BAiKA pisze:Niedawno pisałem o spalaniu. Mi przy 150 KM i kapciach 225/17 spalanie wychodzi okolo 6,5l. Bujam głównie tylko do pracy. Średnie z Motostatu. Komputer mi kłamie jak byk a wszystko pisałem po zakupie Zafiry bo sugerowałem się komputerem i mało nie zszedłem.

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1656 - tu też temat żyje.

BTW: Kto ma pojęcie jak się wrzuca baner Motostatu pod swoimi postami. Czytałem FAQ i sortowałem "szukaj". Komputerowiec ze mnie marny a może macie jakiś cenny link?? Dzięki z góry.

Pozdro /Kasia i Bartosz
Po prawej stronie masz coś takiego jak Sygnaturka, wchodzisz klikasz pokaż kod i kopiujesz dolny link.
Wstawiasz do opisu w Profilu i masz ;)

U mnie w mieście spalanie na poziomie 8,3 - na trasie 6,0 przy w miarę spokojnej jeździe.

Komputer pokazuje prawie to samo ;) z lekkim przekłamanie w wzwyż.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#607 Post autor: rampi »

U mnie 6,3-6,6 nie przekraczajac 110 i autostrady 130 na tempomacie i pilowania > 3tys obrotow ;)

Bartochu

#608 Post autor: Bartochu »

Moja Zosia pali 6.3 l

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#609 Post autor: Piotr »

I ja pochwalę się moją Zośką. Trasa wykonana wprawdzie we wrześniu, ale nie potrafiłem wkleić zdjęć na forum. Dopiero po konsultacji z Bodkiem spróbuję zrobić to poniżej.
Trasa 1029 km po drogach krajowych (bez autostrad) z pojawiającymi się dość często ograniczeniami, czyli tereny zabudowane i inne. Do tej pory nie otrzymałem z tej trasy żadnego mandatu i punkty karne też nienaruszone. Zaliczona dwukrotnie starówka Krakowa w tym uciążliwe poszukiwania miejsca do zaparkowania. Jak widać na poniższych zdjęciach trasę przejechałem ze średnią prędkością 56 km/h przy średnim zużyciu pali 4,8 l/100. Tankowanie na shellu wykonałem po przejechaniu 895 km gdzie w baku była bezpieczna ilość paliwa. Końcówkę trasy 134 km (po tankowaniu) wykonałem ze średnią prędkością 59km/h i średnim zużyciem paliwa 4,4 l/100. Może średnie prędkości nie zwalają z nóg, ale wystrzegając się polowań na kierowców, nie dało rady szybciej.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 2014, 20:31 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.

MaroS

#610 Post autor: MaroS »

Witam. Mam pytanie w związku ze spalaniem. Mam Zośkę od pół roku i co jakiś czas samochód ma dziwny objaw. Podczas jazdy (silnik rozgrzany), podnoszą się obroty o około 500/min, a spalanie chwilowe wzrasta nagle dwukrotnie. po zatrzymaniu, na jałowym biegu zamiast pokazywać chwilowe około 1 litra, pokazuje około 5. W czasie jazdy, przy obrotach około 2200/min na przykład na 4 lub 5 biegu spalanie chwilowe około 12 litrów. Po zatrzymaniu, zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko powraca do normy. Ale po kilku kilometrach objaw powraca. Sytuacja taka nie jest notoryczna, zdarza się co jakiś czas i po kilku dniach znów znika. Czyżby to jakiś czujnik?

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#611 Post autor: dampat »

a może filtr dpf się wypala

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#612 Post autor: Bodek »

MaroS pisze:Witam. Mam pytanie w związku ze spalaniem. Mam Zośkę od pół roku i co jakiś czas samochód ma dziwny objaw. Podczas jazdy (silnik rozgrzany), podnoszą się obroty o około 500/min, a spalanie chwilowe wzrasta nagle dwukrotnie. po zatrzymaniu, na jałowym biegu zamiast pokazywać chwilowe około 1 litra, pokazuje około 5. W czasie jazdy, przy obrotach około 2200/min na przykład na 4 lub 5 biegu spalanie chwilowe około 12 litrów. Po zatrzymaniu, zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko powraca do normy. Ale po kilku kilometrach objaw powraca. Sytuacja taka nie jest notoryczna, zdarza się co jakiś czas i po kilku dniach znów znika. Czyżby to jakiś czujnik?
Przeczytaj to: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=10372

i wypalaj regularnie bez przerywania :lol:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

MaroS

#613 Post autor: MaroS »

A mnie zapewniano, że ten model nie posiada DPF-a. Nie wiem, w jakim stanie jest mój filtr, skoro systematycznie przy takich objawach wyłączany był silnik a dopalanie nie było doprowadzone go końca. Dodam, że mój dojazd do pracy to 10 km poza miastem no i sporo jazdy po mieście. Do tego wydeptałem dziś błąd P03800, który informuje o usterce u układzie świec żarowych. Zastanawiam się, czy jedno z drugim może być powiązane. Aha, jeszcze jedna informacja, pojawił mi się jeszcze do tego komunikat Insp 1000. Coś mi się wydaje, że czeka mnie wizyta u majstra i podpięcie pod komputer

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#614 Post autor: Bodek »

MaroS pisze:A mnie zapewniano, że ten model nie posiada DPF-a. Nie wiem, w jakim stanie jest mój filtr, skoro systematycznie przy takich objawach wyłączany był silnik a dopalanie nie było doprowadzone go końca. Dodam, że mój dojazd do pracy to 10 km poza miastem no i sporo jazdy po mieście. Do tego wydeptałem dziś błąd P03800, który informuje o usterce u układzie świec żarowych. Zastanawiam się, czy jedno z drugim może być powiązane. Aha, jeszcze jedna informacja, pojawił mi się jeszcze do tego komunikat Insp 1000. Coś mi się wydaje, że czeka mnie wizyta u majstra i podpięcie pod komputer
Insp1000 - to zbliżająca się wymiana oleju

380 - świece

podepnij pod kompa auto i sprawdź nasycenie filtra.

Koniec OFFTOPA - temat dotyczy spalania, a nie wypalania i świec :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
neo
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:25
Lokalizacja: Poznań
Model:

#615 Post autor: neo »

Jak na razie przejechałem nią tylko 1kkm ale średnie spalanie to 6,7l tryb mieszany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”