skrzynia biegów X18XE1, Z18XE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wisniaq

#46 Post autor: wisniaq »

Witam,
Czy podejdzie skrzynia F17C374 zamiast F17C419?
Czym one się różnią?
Z góry dzięki za info.
I drugie pytanie. Zabierać się za nią od góry czy od dołu.
"nowa skrzynia" pochodzi z Vectry C1.8 122km, i tam jest sporo miejsca na dłubanie od góry, bez dodatkowych kosztów związanych ze zbieżnością

emjot

#47 Post autor: emjot »

Oznaczenie niestety nic Ci nie powie... u mnie miałem F17W394 od Merivy nie podeszła, a F17W394 od Vectry podeszła. Inna średnica "leja", cała reszta identyczna. Od VC i od silnika Z18XE powinna podejść bez problemu - ale to musisz sprawdzić. U mnie wymiana była od dołu.

Awatar użytkownika
Grzechu72
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:39
Lokalizacja: Pułtusk
Model:

#48 Post autor: Grzechu72 »

Vectra C ma sterowanie skrzyni na linki
Zafira ma takie jak Vectra B na pałąku

wisniaq

#49 Post autor: wisniaq »

Czyli nie podejdzie? Sorki że tak dopytuję, ale dla mnie regulacja na "linki" lub "pałąkiem" jest czarną magią...
Jedyną różnicę jaką widziałem to grubość półośki, ale nie wiem jak wygląda samo wejście w skrzynię....

Awatar użytkownika
Grzechu72
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:39
Lokalizacja: Pułtusk
Model:

#50 Post autor: Grzechu72 »

od Vectry C nie

raszej

#51 Post autor: raszej »

Witam,

podłączam się do tematu ponieważ jestem od 4 miesięcy posiadaczem Zafiry A 2003r (lift) 1.8 (Z18XE) 125KM + LPG KME i zamierzam wymienić sobie skrzynię na dłuższą ponieważ obecnie posiadam tę najkrótszą tj. F17C419 i jazda z tą skrzynią jest straszna szczególnie w trasie.

Według tego co napisał kolega Esperak na pierwszej stronie tego tematu mając skrzynię 4,19 F17(+)WR.V1 0,674 i jadąc na 5 biegu i mając 3000obr/min rozwinę prędkość 126,20 km/h. (jeśli się mylę to poprawcie mnie) i taka skrzynia właśnie mnie najbardziej interesuje.

Znalazłem skrzynie od Opla Vectry B F17W419 numer na skrzyni: A15981F17W419 i mam pytanie czy ta skrzynia będzie pasowała do mojej Zosi oraz jeżeli już będzie pasować to czy będzie dłuższa od C419, którą obecnie posiadam.

mati7867800

#52 Post autor: mati7867800 »

czesc wszystkim mam pytanie.
Ostatnio pomogliście mi ze skrzynią wiem już jaką mam .
Teraz kwestia kupna używanej
Powinienem mieć oryginalnie F17C419 , ale gość co do niego dzwoniłem mówi mi że są strasznie mułowate i każdy przy nadazajacej sie okazji je wywala z zefirków.
I montują F17C394 powiedzcie mi czy mam go posłuchać czy tylko mnie wkręca "powiedział że są wytrzymałe i szybkie jezeli chodzi o zmiane biegów. podaje link na allegro do jego aukcji:

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-opel- ... 79268.html

arturtek
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2013, 11:17
Lokalizacja: małopolska
Model:

#53 Post autor: arturtek »

Witam wszystkich. Ja przy swojej zafirze rok 2000 silnik x18xe1 zmieniłem skrzynię z,, C419'' na 394 chyba ,,W''. Chyba, ponieważ kupiłem ,,W'' ale niestety oznaczenie na skrzyni było zatarte i nie mam do końca pewności czy jest to skrzynia długa czy krótka. Przy 3000 odr/min mam prędkość okol 108 km/h. Więc jest poprawa w stosunku do skrzyni C419 o prawie 15 km/h. Samochód nie stracił na mocy w moim odczuciu. Zastanawiam się nad skrzynią F17 W355. Słyszałem że takie zamiany też robią lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Pan handlujący skrzyniami powiedział mi że kupują te skrzynie (w355) do zafir. Jeżeli ktoś ma informację na ten temat będę wdzięczny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#54 Post autor: mr.big »

Tez się zastanawiam nad zmianą skrzyni na dłuższą w mojej ZA 1.8 bo autostradą sie nie da jeździć.
I mam nadzieję że spadnie spalanie, bo widzę że osobom które "wydłużyły skrzynię" spalanie się zmniejszyło.

Zakładając że kupię sprawną, to czy po wymianie mogę mieć problem ze wskazaniami prędkościomierza, albo jakieś inne problemy wynikające z zastosowania innej skrzyni ?

KowaI
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2015, 13:53
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rzekuń
Auto: Opel Zafira A 1.8 2005
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#55 Post autor: KowaI »

Ja jutro odbieram Zośkę od mechanika. Założyłem F17W394 nie mam pojęcia od jakiego samochodu, ale skrzynia jest z 2007 roku więc na pewno nie od Vectry B. Wszystko pasowało P&P. Dziś już jeździłem i jest rewelacja. 100 KM/H i 2450 obrotów. Przyspieszenie na 5 spadło ale na 4 jest takie jak w F17C419 na 5. Można normalnie pomykać 120 KM/H i jest cicho. Co do spalania to nie wiem ale nie sądzę żeby były jakieś wielkie zmiany. Może na trasie odrobinę w dół.
Ogólnie polecam wymianę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”