Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#91 Post autor: rzadki »

tak tak, i nawet ten sam co w dowodzie rejestracyjnym :) wg kodów niestety nie masz TC.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

komura85

#92 Post autor: komura85 »

tez tam myslalem

rapid24

#93 Post autor: rapid24 »

jakim kodem oznaczona jest kontrola trakcji??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#94 Post autor: MieHor »

NW9 STEROWANIE TRAKCJI

rapid24

#95 Post autor: rapid24 »

dzięki

leeoon

#96 Post autor: leeoon »

Dla mnie brak wyłącznika TC to tragedia! ESP też by się przydało czasowo odłączyć.... Pracuje nad tym! ;)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#97 Post autor: timi68 »

rzadki pisze:tak tak, i nawet ten sam co w dowodzie rejestracyjnym :) wg kodów niestety nie masz TC.
To wcale nie oznacza, że autko nie posiada TC, mogło być dołożone na życzenie klienta.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#98 Post autor: rzadki »

nie no zgadza się, przepraszam że nie wyraziłem się jasno. w zamyśle miało być że w kodach nie ma zapisu o TC, ale o nie oznacza że nie ma. choć mała szansa, ale nigdy nic wie wiadomo ;) nie chciałem wprowadzać w błąd
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

cbm80

#99 Post autor: cbm80 »

Dorob sobie przelacznik pod bezpiecznikiem. Brak ABS nie boli przy ruszaniu, a bedziesz mial problem z glowy z trakcja.

leeoon

#100 Post autor: leeoon »

Nie chcę odłączać systemu przez odcięcie bezpiecznika.Żeby komputer nie zapisywał błędów.Da się to zrobić....
Co do ABSu to jak dla mnie mogło by go w ogóle nie być :D

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#101 Post autor: firek »

No panowie co do tego że po winie :0 nie ma trakcji, to ja jestem dobitnym przypadkiem że moze ona sie jednak w pojeżdzie znaleźc. W rozszyfrowanym numerze vin nie wspomina sie u mnie w żaden sposób o TC a jest ona napewno :D

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#102 Post autor: MieHor »

Kolego firek, zdekodowałem już sporo ZA i ZB i przynajmniej w połowie nie występuje kod dotyczący TC (NW9), co nie oznacza, że faktycznie w danym modelu nie występuje.
Jeśli sam korzystasz z EPC, to zapewne zauważyłeś, że nad okienkiem wygenerowanych na podstawie nr VIN jest napisane "Wybrane kody" i nie ośmieliłbym się stwierdzić, że skoro są one wybrane, to na pewno najważniejsze. Nie wiem czym kieruje się GM nadając każdej Zafirze (i nie tylko) indywidualne kody wyposażenia.
Na ponad 60 rozkodowanych nie znalazłem z identycznym wyposażeniem. To tyle tytułem wyjaśnienia.

abram1_1

#103 Post autor: abram1_1 »

mam pytanko
rozebrałem środkową część konsoli i obok kostki do awaryjnych mam z lewej strony wolną kostkę nie zakończoną przyciskiem
od czego jest ona?

sylmar

#104 Post autor: sylmar »

to co mi przychodzi do głowy, choć nie mam w żaden sposób pewności, to...
albo sterowanie podgrzewaniem foteli, albo wyłącznik TC

abram1_1

#105 Post autor: abram1_1 »

czyżbym miał kontrolę trakcji??????????????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”