kontrolka samochodu z kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rad25

#31 Post autor: rad25 »

Witam. Prosze o wyjaśnienie tej kontrolki autka z kluczykiem. U mnie świeci się gdy przełącze stacyjkę w pozycje zapłon i gaśnie po uruchomieniu silnika po kilku sekundach z kontrolką w kszałcie silnika. Nie wiem czy ma tak być czy nie powinna się wogóle pojawiać. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Bodek »

rad25 pisze:Witam. Prosze o wyjaśnienie tej kontrolki autka z kluczykiem. U mnie świeci się gdy przełącze stacyjkę w pozycje zapłon i gaśnie po uruchomieniu silnika po kilku sekundach z kontrolką w kszałcie silnika. Nie wiem czy ma tak być czy nie powinna się wogóle pojawiać. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.
Ma zgasnąć przed odpaleniem inaczej masz błędy.

Jak odczytać, masz TTUU
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rad25

#33 Post autor: rad25 »

Jutro sprawdzę co to za błędy, ale nadmienię, że nic nie zauważyłem w pracy silnika i innych podzespołów.

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 19:11 ]
Witam. Sprawdziłem dziś autko Op-Comem i znalazł 2 błędy:
P1112- Błąd nastawnika elektrozaworu dezaktywacji portu (61) - Nie wystepuje:
U2130 - Tryb CAN-BUS - brak łaczności (00) - Nie wystepuje.
Co to za błędy i jak to ugryźć. Wykasowałem je ale podejżewam, że po przejechaniu kilku kilometrów będą znowu. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

#34 Post autor: adam1985 »

witajcie,
mnie tez dotknal Problem zoltej kontrolki z kluczykiem.
ostatnio wymienialem przeplywomierz, gdyz stary juz padl. Auto zyskalo nowe sily, ale po jakims czasie zaczela sie mi swiecic wlasnie ta zolta kontrolka z kluczykiem. swieci sie caly czas po zapaleniu silnika, zgasnie gdy zdejme klemy, ale po krotkim czasie jazdy na benzynie szczegolnie pod obciazeniem zapala sie znow, dodam iz na gazie sie jeszcze nie zapalila.
tak wiec czytam i rozmyslam czy to juz turbina sie konczy czy zawor erg czy ??
mam zafire opc 2.0 Turbo 160000 km

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#35 Post autor: franki »

Ale masz zafirę A czy B? JAk B to odczytaj błędy
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

#36 Post autor: adam1985 »

mam zafire a, byloby fajnie podlaczyc sie i bledy zczytac, ale narazie moj kabelek sie zepsul.
nowy jest w drodze. do tego czasu pozostaja domysly, ale mimo wszystko chcialem sie dowiedziec czy ktos juz cos takiego mial.
dodam tez ze turbina jakby lekko pogwizdywala, czasem na calkiem zimnym silniku pod duzym obciazeniem (mocne wcisniecie gazu) turbina jakby piszczala, jakby cos ocieralo. po rozgrzaniu bylo juz ok.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#37 Post autor: Rybka »

adam1985 pisze:mam zafire a,
Więc tutaj jest dla ciebie odpowiedni temat http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=375
Ten dotyczy Zafiry B

organista15

#38 Post autor: organista15 »

Mi się dziś ta kontrolka zapaliła i auto nie chciało odpalić. Podobno padł czujnik położenia wału korbowego. Czy to może być taka awaria?

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: miodzik »

Tak Mateusz. Jak najbardziej może. I do tego jest to bardzo częsta usterka, ale i tania w naprawie.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

organista15

#40 Post autor: organista15 »

A do jego wymiany trzeba dużo auta rozbierać? Gdzie ten czujnik dokładniej się znajduje?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: Bodek »

organista15 pisze:A do jego wymiany trzeba dużo auta rozbierać? Gdzie ten czujnik dokładniej się znajduje?
Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

organista15

#42 Post autor: organista15 »

Dzięki za rady, czujnik został wymieniony. Nie wiem, który to konkretnie czujnik a wyglądał on tak:
Obrazek
Nie wiem też ile on kosztował bo ten znajomy co mi te auto sprzedał powiedział, że kasy nie chce. Nowy jest firmy FAE made in spain. Dobra to firma ?

Napster_89
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 27 lis 2013, 20:35
Imię: Michał
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#43 Post autor: Napster_89 »

Koledzy powiedzcie mi czy jest taka możliwość że moja Zośka nie posiada tej kontrolki auta z kluczykiem?? A jeżeli posiada to czy można ją wyłączyć np. OP-Com'em na stałe??

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: rafant4011 »

Napster_89 pisze: A jeżeli posiada to czy można ją wyłączyć np. OP-Com'em na stałe??
Ale po co?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#45 Post autor: drahe »

Napster_89 pisze:Koledzy powiedzcie mi czy jest taka możliwość że moja Zośka nie posiada tej kontrolki auta z kluczykiem?? A jeżeli posiada to czy można ją wyłączyć np. OP-Com'em na stałe??
Każda Zafira ma taką kontrolkę, skoro jej nie masz to kombinowane zegary.
Nie raz z takim czymś się spotkałem.Albo wylutowana dioda albo zaślepiona kratka.
Nie da się jej wyłączyć/włączyć programowo.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”