Opel Zafira B - ocena podwozia

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
exact552

#16 Post autor: exact552 »

Andrzej Cie zje :P

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Luko »

Auto od Andrzeja, więc raczej sprawdzone, wiadomo że Andrzej byle trupków nie ściąga.
Nie zmienia to faktu, że cały układ wydechowy jest strasznie przeżarty jak na 8-mio letnie auto z takim przebiegiem (zakładamy oryginalny). Może Andrzej zna przyczynę korozji ? ;)
Wiadomo, że korozja pojawia się najpierw na elementach niezabezpieczonych, ale mi tu wygląda na oczekującą wymianę całego układu wydechowego, a to niemały koszt.

PS. Co do mitu, że Niemcy nie sypią soli na drogi - w naszej firmie w tym sezonie wywieźliśmy do Niemiec 6 ładunków po 24t soli właśnie... a to i tak było mało w porównaniu z ubiegłym rokiem ;) (tak się jakoś nie zgadaliśmy z klientem ;) )
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: miodzik »

exact552 pisze:Andrzej Cie zje :P
Tu nie ma co się zjadać nawzajem.

Forum jest po to aby wykluczyć wszelkie wątpliwości, nawet stawiane przez najbardziej pewnych ludzi. Ja z kolei nie wykluczam, że Andrzej sam do końca nie zauważył tego czy owego i trochę wpadł jak śliwka w kompot.

Auto z zewnątrz jak i w środku wygląda bardzo dobrze, ma pełną i pewną dokumentację i z całą pewnością nawet gdybym ja miał oglądać je powierzchownie poleciłbym je każdemu, nie tylko z uwagi na sprzedającego. Jednak wjeżdżając na kanał i widząc skorodowane wszelkie łączniki, końcówki, stabilizatory, co sugeruje od razu całość do wymiany, po za tym jak piszą inni tak samo sprawa wygląda z tłumikiem, zacząłbym się doszukiwać głębszego ukrytego czorta.

Dodam, że tutaj dla naszej ogólnej oceny bardzo by pomogły zdjęcia z komory silnika, gdzie widać czy są zardzewiałe niektóre śruby, tlenki i korozja na elementach aluminiowych i też jak wygląda np hak <- zaczep przedniej maski. Tam sól nie dochodzi na tyle, żeby zrobić wżery i skorodować elementy, o których mówię. Korozja takich elementów w stopniu bardzo zaawansowanym będzie tylko jeśli komora silnika stała w wodzie.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#19 Post autor: Andrzej2503 »

Chyba nie ten trop. Aby tak zardzewieć od stania w wodzie to musiało by w niej stać nonstop dość długo.
Na wilgoć i inne dziadostwo od dołu auto jest narażone właśnie nonstop podczas eksploatacji.
Topelec nie rdzewieje tylko od spodu - woda wchodzi do auta.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: janekW67 »

To w jakich warunkach to musiało jeździć?
Oczywiście!

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: miodzik »

Andrzej2503 pisze:Chyba nie ten trop. Aby tak zardzewieć od stania w wodzie to musiało by w niej stać nonstop dość długo.
Na wilgoć i inne dziadostwo od dołu auto jest narażone właśnie nonstop podczas eksploatacji.
Topelec nie rdzewieje tylko od spodu - woda wchodzi do auta.
Andrzej ja wcale nie podważam i nie zamierzam podważać Twojego autorytetu. Jednak jeżeli moja teoria jest słuszna, wystarczy, żeby auto stało przodem do nurtu tymczasowej rzeki jaka może powstać w czasie ulewy (Warszawa i zalana wisłostrada) i woda będzie się wlewała przez przedni grill auta zalewając jego komorę, bo auto stawia opór dla wody, zaś już poniżej woda wcale nie musi być wysoka.

Auto takie oczywiście ma ubezpieczenie (u nas AC) bo to normalne. Po przejściu fali KAŻDY jeden właściciel nie będzie czyścił auta tylko poczeka na rzeczoznawcę i oględziny ubezpieczyciela, bo to po prostu naturalne. Jeśli w okolicy było więcej zgłoszeń, rzeczoznawca może do nas dojechać po dłuższym czasie. Czy to będzie w Niemczech, Polsce, Francji czy innych Stanach Zjednoczonych Unii Europejskiej. Niektórych spraw się po prostu przeskoczyć nie da. A taki dłuższy postój może w zupełności i bezproblemowo doprowadzić do bardzo wyraźnych utlenień w niektórych miejscach auta.

Oczywiście nie oznacza to, że auto nie nadaje się do jazdy. Sądzę, że pewnie trzeba by było trochę w nie zainwestować czasu i pieniędzy. Jednak przy takich korozjach jak są pokazane na zdjęciach auto moim zdaniem może nie przejść przeglądu.

Ja miałem wywalone tylko łączniki stabilizatora z tyłu i też mnie nie przepuścili - mimo, że właścicielem stacji diagnostycznej jest mój wieloletni kolega, ale z kolei on sam mi konkretnie powiedział - "to jest bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. A Ty w tym aucie codziennie wozisz dzieciaki. Nie wezmę na barki odpowiedzialności za ewentualne wpadki w poślizgi i brak stabilizacji auta na drodze."

Dlatego decydując się konkretnie na ten mogel auta ja wpierw bym je dokładnie od spodu przetrzepał. Bardzo dokładnie...
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

cieniassss

#22 Post autor: cieniassss »

z tą korozją nie przesadzajcie, auto które stało kilka miesięcy tak właśnie wygląda, 2006 rok to już ma 8 lat, takie wady to nie wady, a gdyby to było auto po powodzi to największym problemem byłaby zalana elektryka a nie rdza na tłumiku

michalbachowski
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE.XER

#23 Post autor: michalbachowski »

Na prośbę miodzika, fotki komory silnika i klapy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Michał

exact552

#24 Post autor: exact552 »

Nie wygląda to najlepiej ale strasznie też nie jest - może zardzewiało po umyciu karcherem.
Brakuje osłony na akumulator i jednej śrubki :P

Fakt faktem - nikt o auto nie dbał w najmniejszym stopniu.

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#25 Post autor: lech31 »

Na łączeniach i śrubach wygląda jak u mnie opryskiwacz Ślęza po 10 sezonach i kontaktu z środkami ochrony roślin. Ja takie auto omijał bym z daleka. Pozdrawiam. :driver:

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: janekW67 »

Wesoło to nie jest pod tą maską!
Oczywiście!

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#27 Post autor: Zdenek2007 »

Na pewno nie jest to topielec, ale autko musiało długo stać w agresywnych warunkach, w wysokiej wilgotności.
Może był to jakiś podtopiony nie wietrzony garaż, wielką niewiadomą jest też jak ta wilgoć działała w miejscach niewidocznych. Nie robi to dobrego wrażenia.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: Maciek »

Wg mnie wygląda normalnie jak auto z północy Niemiec, nie raz takie (i gorsze) widziałem właśnie z okolic granicy duńskiej, jakiś Flensburg może ;)

Skasowany użytkownik 6483

#29 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Pomysl jedynie ile wysiłku kiedys będziesz musiał włożyc by komus to auto odsprzedać :/ . Dla mnie to mina...

michalbachowski
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE.XER

#30 Post autor: michalbachowski »

Dziękuję wszystkim za opinie. Ostatecznie wycofałem się z zakupu tego samochodu. Jak dla mnie jest w nim zbyt wiele niewiadomych. Może samochód będzie służył dobrze innemu nabywcy, ale ja nie zaryzykuję.

Temat można zarchiwizować.

Pozdrawiam

Michał

Zablokowany

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”