Podgrzewanie paliwa w filtrze.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darkp1

Podgrzewanie paliwa w filtrze.

#1 Post autor: darkp1 »

Witam. Jak to jest z tym podgrzewaniem paliwa w filtrze, w ZA w dieslu? Jak to działa?
Pozdrawiam.

rafi

#2 Post autor: rafi »

Witam i pozdrawiam ziomala z mojej wsi.Aktualnie moja zosia jest pozbawiona orginalnego filtra i żadnych zmian nie widze. Wydaje mi się że podgrzewania filtrze nie ma.

darkp1

#3 Post autor: darkp1 »

Również pozdrawiam. To co to za wtyczka na górze obudowy filtra?

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#4 Post autor: jarojk »

Witam
Jak mi w serwisie opla wymieniali filtr, to tej wtyczki nie podłączyli no i ... potem był problem bo zafirka nie chciała jechać przy minus 12 - jak podłączyłem , żadnego problemu więc... zdaje mi sie ze to jest jednak jakies tam podgrzewanie

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

Witam.
koledzy jeśli można się wtrącić to powiem że w filtrze w mojej ZA nie ma też podgrzewania paliwa jak się dowiadywałem na co jest ten przewód i sprężynka pod dekielkiem co się okazało jest to odwadniacz ale nie wiem do tej pory za co on jest odpowiedzialny w tej obudowie a czy w innych Zosiach jest podgrzewanie paliwa w obudowach paliwa.
Pozdrawiam.

cbm80

#6 Post autor: cbm80 »

Moj mechanik tez mowi, ze w ZA nie ma zadnego podgrzewania filtra, a za wtyczka jest tylko jakis czujnik.
Chociaz w Etzholdzie jest podrozdzial o tym podgrzewaniu. Nie wiem jak to jest dokladnie, ale chyba grzalka jakas powinna byc, tylko pytanie jak to dziala.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#7 Post autor: timi68 »

cbm80 pisze:Moj mechanik tez mowi, ze w ZA nie ma zadnego podgrzewania filtra,
Raczej powinno być skoro, jest chłodnica paliwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”