Nie działa centralny zamek

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
czarek1968

Nie działa centralny zamek

#1 Post autor: czarek1968 »

Witam
Mam problem z centralnym zamkiem. Ale od początku :

1. Wymieniałem wiązki z przewodami w tylnych drzwiach / były urwane /.
2. Po wymianie nie działa centralny.
3. Wymieniłem bezpiecznik / walnięty / w bagażniku
4. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone.
5. Po wymianie wiązki i podłączeniu aku jeden raz centralny zamknął mi całą Zośkę.
6. Mogę otworzyć bagażnik.
7. Nie działa ani z pilota ani z kabiny.
8. Przy otwieraniu drzwi wszystkie systemy sprawne / zapala się lampka na suficie, zapala się kontrolka otwartych drzwi, działają głosniki /.
Co jeszcze sprawdzić ?

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#2 Post autor: cns80 »

czarek1968 pisze:1. Wymieniałem wiązki z przewodami w tylnych drzwiach / były urwane /.
A te na które wymieniłeś skąd są ? Nowe czy z demobilu ?

A nie świeci Ci się na desce kontrolka otwartych drzwi mimo że są zamknięte ?
Obrazek

czarek1968

#3 Post autor: czarek1968 »

Przewody są nowe, założone zgodnie z instrukcją z forum. Kontrolka na desce działa prawidłowo / drzwi otwarte - kontrolka się pali, drzwi zamknięte - brak sygnalizacji /.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#4 Post autor: drahe »

Możliwe że REC (skrzynka bezpiecznikowa tylna) wyciągnął kopyta.Miałem takie dwa przypadki.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

czarek1968

#5 Post autor: czarek1968 »

Okazało się, że walnięty jest jeden z bezpieczników / ten większy 25Ah / odpowiadający za sterowanie tylnymi szybami /których nie mam/. Po włożeniu i ponownym resecie akumulatora, centralny odżył.

wazkamax
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Bochnia
Model:

#6 Post autor: wazkamax »

a co jesli mam takie objawy ze przy zamknietych drzwiach mam kontrolke ze sa otwarte, a jak zamkne to gasnie? i do tego centralny w tych drzwiach nie dziala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”