[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
otaru

#61 Post autor: otaru »

firek mam nadzieje ze to tylko kontrolki :) a co fotek to zrobie jak tylko sie troche ociepli bo zimno jest jak cholera
pozdro

Anony Mous

#62 Post autor: Anony Mous »

emjot pisze:Przy okazji możesz od razu założyć największy jak się da... czyli chyba 57l w koło (o większych nie słyszałem w Zafirze w miejscu koła zapasowego...)
ja mam maksymalnie duży zbiornik jaki się zmieścił, tankuję 46 litrów na stacji.

Awatar użytkownika
Kraczan
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Model:

#63 Post autor: Kraczan »

Do mojego wchodzi ponad 49 litrów.

Skasowany użytkownik 323

#64 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

A do mojego 45 :P

emjot

#65 Post autor: emjot »

jacek2308 pisze:co Wy na to?
Do gaziarzy i to od razu. To ma dobrze działać ;-)
marsuc pisze:ja mam maksymalnie duży zbiornik jaki się zmieścił, tankuję 46 litrów na stacji.
57l pojemności wodnej, wchodzi u mnie 49l (trochę podgięty pływak), teoretycznie 45,6l - taki wchodzi maksymalny w Zafirze.
otaru pisze:przejechalem 100 kilometrow a juz mi zgasly 2 kontrolki z 4 aha zatankowany byl do pelna tj 37litrow
Przechodziłem to samo, po 120km zaświeciła mi się rezerwa. Byłem 2 razy na regulacji - za każdym razem inaczej, ale za każdym razem źle. Niestety zbiorniki w Zafirze są na zewnątrz i do tego pod pewnym kątem (nie równolegle do jezdni) przez co bardzo ciężko odpowiednio ustawić wskazania gazu. Olewam te wskazania, jeżdżę na licznik dzienny - mniej więcej wiem za ile km będę tankować.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 11:54 przez emjot, łącznie zmieniany 1 raz.

otaru

#66 Post autor: otaru »

ja mam jeszcze jedno pytanie po odebraniu auta od gazownikow musialem dolac plyn do chlodnicy i teraz jak przejechalem 200km to zauważyłem ze znowu jest malo tego plynu wczesniej mi sie to nigdy niezdazylo i teraz nie wiem czego to przyczyna

KAIXER

#67 Post autor: KAIXER »

Witam
Mam taki problem :
Od pewnego czasu w moim samochodzie zauważyłem ze zaczęła gasnąć całkowicie kontrolka od poziomu gazu (samochod wogole nie szedl na lpg tylko na benzynie).
Pojechałem do mechanika jak sie okazało winą okazał sie bezpiecznik.Mechanik wsadził automat i problem zniknął na pare dni. Od wczoraj problem pojawil sie na nowo przy czym bezpiecznika juz nie wybija a gaz dalej sie nie swieci i samochod smiga tylko na benzynie.
Moja instalacja to STAG 300 założona w czerwcu 2008.
Prosze o pomoc jaka moze byc tego przyczyna i czy gwarancja instalacji będzie obejmowała naprawe tego problemu.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#68 Post autor: firek »

Jedz tam gdzie zakładałeś- gwarancji masz dwa lata, niech działaja ;)

Janusz 123

#69 Post autor: Janusz 123 »

Po wymianie termostatu wszystko jest teraz ok.

robinpl

#70 Post autor: robinpl »

a ja mam pytanie troche z innej beczki...mianowicie na jakich stacjach tankujecie gaz ?? gdzie on jest najlepszy ?? shell orlen BP ?? ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii ??

lukasus9

#71 Post autor: lukasus9 »

Skoro oto pytasz to ja tankuję albo na BP albo na STATOIL. Swego czasu tankowałem na ORLENIE ale parę razy się zawiodłem i zmieniłem firmę :mrgreen:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#72 Post autor: firek »

A ja polecam shell i Gaspol. Nieraz warto sie zorientowac kto dostarcza na stacje przy supermarketach, bo nieraz jest dobry dostawca a i cena konkurencyjna.

emjot

#73 Post autor: emjot »

Ja tankuję na Statoil. Czasem też w trasie Orlen. Jak mogę, to również tankuję na Lukoil (rosyjski gaz jest niezły w opinii moich gazowników), a BP radzą się wystrzegać... przynajmniej w Wawie podobno wielu taksówkarzy do nich przyjeżdżało z zawalonymi filtrami po paliwie BP i zmieniali stacje...

robinpl

#74 Post autor: robinpl »

Dzieki koledzy za wypowiedzi...ja przez dłuższy czas tankowałem gaz na carrefurze, no i jak narazie nie miałem żadnych obiekcji...aż do czasu, gdy moja astra zaczeła kaszleć kichać i wogóle mieć obiawy grypy z przeziębieniem...przemęczyłem sie i wyjeździłem zbiornik do końca i postanowiłem zatankować na orlenie...odziwo autko wyzdrowiało...ale pewnie czeka mnie czyszczenie filtra itd...poza tym czuje że autko nabrało mocy...przyłącze sie do opini któregoś z kolegów który mówił że kupujemy droższy gaz, jednak w dłuższej perspektywie czasu wychodzi taniej...(wiecej przejechanych km na zbiorniku, brak kłopotów z filtrami itd)

lukasus9

#75 Post autor: lukasus9 »

Cieszymy się że mogliśmy pomóc w podjęciu słusznej decyzji... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”