Odczyt komputera pokladowyego zafira b

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rad25

#106 Post autor: rad25 »

Może ktoś z szanownych kolegów mnie oświecić po co na wyświetlaczu GID są dwie zakładki komputera pokładowego opisane jako BC1 i BC2? Rożnica miedzy parametrami na jednej stronie czasami lekko odbiega od parametrów na drugiej. Ale po co są dwie?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#107 Post autor: Flora »

Są to dwa niezależne liczniki. W każdym z nich można zaliczać coś innego i każdy można osobno kasować.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#108 Post autor: Zdenek2007 »

Przykładowo: Ja BC1 kasuję co tankowanie, a BC2 zostawiam i pokazuje zużycie całkowite (od ostatniego odłączenia aku)

rad25

#109 Post autor: rad25 »

A to takie buty. Dziękuje za wyjaśnienie.

siunia1972

#110 Post autor: siunia1972 »

witam mam prośbę miałem w zafce język polski na wyświetlaczu i przestawił mi się na niemiecki jak mogę z powrotem ustawić na polski proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 21:02 przez siunia1972, łącznie zmieniany 1 raz.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#111 Post autor: drahe »

Naciskasz klawisz "settings" wchodzisz w podmenu system.Następnie w "sprache" zmieniasz język na polski.Wszystko raczej intuicyjnie się zmienia.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

organista15

#112 Post autor: organista15 »

Mam pytanie. Czy kontrolka check engine powinna palić się cały czas do momentu aż zapalę auto ? Gdy auto jest odpalone to żadne kontrolki mi się nie palą.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#113 Post autor: miodzik »

Tak Mateusz. Po uruchomieniu silnika żadne kontrolki nie powinny Ci się palić. Każda kontrolka podczas pracy silnika i auta świadczy o jakimś problemie (jak np nie opuszczenie hamulca ręcznego). Przed uruchomieniem silnika kontrolka check engine świeci się zawsze bo silnik nie pracuje ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#114 Post autor: drahe »

organista15 pisze:Czy kontrolka check engine powinna palić się cały czas do momentu aż zapalę auto ?
Powinna zgasnąć w ciągu kilku sekund po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon.Jak gaśnie po odpaleniu silnika tzn że są jakieś zapamiętane jakieś błędy.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Marcinsz22

#115 Post autor: Marcinsz22 »

Witam wszystkich , z racji ze dziś założyłem dopiero konto mam pytanie do wszystkich miłośników Zafirek. Kto się orientuje gdzie poza ASO mogę odblokować i ustawić odczytywanie spalania, temp. silnika itd. oraz zmienić menu na polskie w wyświetlaczu CB. Jestem z Gdyni także szukam kogoś mądrego z okolic. Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc.

mkwg
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2014, 08:04
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#116 Post autor: mkwg »

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym kupić kabel+cd żeby podłączyć komputer i odczytać usterki, czy jest ktoś w stanie mi napisać jaki kabel mam kupić zęby pasował i działał???

Opel zafira 18,16v 140km

Bardzo dziękuje za odp.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#117 Post autor: miodzik »

mkwg pisze:jaki kabel mam kupić zęby pasowa
najlepiej oczywiście kupić coś bezpośrednio dedykowanego do opla jak Op-Com.
Zamiennie możesz kupić np ELMa

Na temat tego uniwersalnego interfejsu możesz poczytać >>>tu<<<
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

mkwg
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2014, 08:04
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#118 Post autor: mkwg »

Witam, już kupiłem ELM 327 czy są dostępne jakieś programy diagnostyczne PL
znalazłem ten program tech2 ale on jest tylko do 2004 roku a jak potrzebuje do 2006?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

mario_79
Przeglądacz
Posty: 93
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:44
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#119 Post autor: mario_79 »

drahe pisze:
organista15 pisze:Czy kontrolka check engine powinna palić się cały czas do momentu aż zapalę auto ?
Powinna zgasnąć w ciągu kilku sekund po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon.Jak gaśnie po odpaleniu silnika tzn że są jakieś zapamiętane jakieś błędy.
Tak chyba nie jest.

Po przeczytaniu tego nieco się wystraszyłem.
U mnie kontrolka check engine gasła dopiero po odpaleniu sinika.
Wczoraj sprawdziłem błędy - nic w historii nie było.
Więc obalam powyższą teorię ;)

Awatar użytkownika
gardi1
Przeglądacz
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2014, 22:30
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#120 Post autor: gardi1 »

to nie tak sprzawdzone w merivie i zafirze - jezeli kontrolka gasnie dopiero po zapaleniu sanmochodu błąd jest ale nie aktywny
Zośka Z18XER

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”