łożyska (przód)

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kris

#16 Post autor: kris »

firek pisze:Ten klucz to tak jak mówiłem taki Torx o oznaczeniu E 18
Dzięki. O to chodziło.

mmaciej78

#17 Post autor: mmaciej78 »

Witam wszystkich, mam pytanko-w zafirce słysze huczenie koła prawy przód podejrzewam że to łożysko,ile teoretycznie km powinno wytrzymać takie łożysko i czy ktoś montował piaste z abs firmy MGK piszą że producentem jest skf-niezabardzo to rozumie,czy na licencji?!-kosztuje ok 190 zł, a skf ok 350 zł,znaczna różnica.

KOPERNIK

#18 Post autor: KOPERNIK »

Witam. kolego mmaciej78, to fakt że różnica jest cenie znaczna ale wykonanie też może być znaczne.licencja hmmm może to i jest licencja lun podróba. ja wymieniłem swoją ze 310zł szt.i powiem ci tak że lepiej zainwestuj w dobrą rzecz to to twoje życie można na czym innym zaoszczędzić.pozdrawiam

kris

#19 Post autor: kris »

Ja niedawno wymieniałem. Kupiłem SKF za 320zł z przesyłką. Także nie bawiłbym się w taniochy bo szkoda pieniędzy i czasu żeby wymieniać to częściej.
Kupowałem z tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item726069594_loz ... a_skf.html
i polecam. Jedyne co to otwór na zaślepkę nakrętki czopa piasty jest większy niż miałem w oryginale i nie pasuje mi już ona. Ale to mały szczegół.

kowalczyk

#20 Post autor: kowalczyk »

koledzy powróce do tematu łozysk chyba mają dosc bo z przodu słysze warkot cos jak by lądował samolot a kiedyś już tak miałem okazało sie że to łożyska a moje pytanie do was koledzy jest takie dlaczego trzeba wymieniac cała piaste a nie mozma wybić łożyska z tej piasty jaki jest tego powód bo w wiekszosci wymienia sie łożysko bez piasty dodam że jest to zafcia2.0 dti z 2001r jesli ma to jakieś znaczenie

kris

#21 Post autor: kris »

bo to jest cały odlew że tak powiem. Nierozbieralny a jak nawet go rozbierzesz to już nie złożysz do kupy. Ile masz przebiegu że poleciały ci łożyska?

kowalczyk

#22 Post autor: kowalczyk »

dzieki kris za odpowiedz przyjrzałem sie na alegro i faktyczn germańce jak cos wymyśla to masakra i to za jaką cene przejechane mam na liczniku 150000 około tyle że był ciągniety z belgii wiec domyślam sie że ma duzo wiecej

kris

#23 Post autor: kris »

ano pewnie tak - ze stówe wiecej ma. Kupić można tanie (nie wiadomo co ) za 170zł około albo porządne np. SKF za ok. 300zł - ja ostatnio wymieniałem właśnie na SKF. Różnie ludzie polecają więc zależy ile chcesz wydać. Ja bym wybrał mimo wszystko te lepsze.

kowalczyk

#24 Post autor: kowalczyk »

no tak tyle że po świetach i sylwestrze budzet domowy bedze bardzo nadszarpniety wiec chyba poczekaja o ile dadzą rade

kris

#25 Post autor: kris »

no nie wiem czy wiele ci wytrzymają.... a nie grzeje się piasta przy okazji ?

kowalczyk

#26 Post autor: kowalczyk »

usłyszałem to dopiero dzisiaj na suchej nawierzchni i nie przyszło mi do głowy to sprawdzić ale dzieki za info sprawdze

kowalczyk

#27 Post autor: kowalczyk »

kris co prawda troszke pużno ale felgi sie nie grzeją lecz problem pozostał i musze zainwestowac bo dalej tak sie nie da jeżdzic do tej pory wytrzymało i pewnie by pociągneło dalej lecz huk w środku gadac szkoda ale jest pewien problem w postaci choroby nieuleczalnej i bolesnej jak cholera dlatego pytam wszystkich jakie piasty kupic w nie orginale lecz w miare dobre bo mam do wymiany jeszcze map sensor za jednym zamachem bo od dawna jest zwalony a kasa leci na doktorków i na leki a uwierzcie sporo a to dopiero początek

kris

#28 Post autor: kris »

SKF ja płaciłem 320zł z przesyłką. Mam zrobione koło 3 tys na niej i jest OK. Zresztą SKF ogólnie są bardzo polecane. Nie bawił bym się w jakieś taniochy po 170zł.

PS. A podpowiedzcie mi bo ja słysze jakieś buczenie (nie głośne i ciężko mi zlokalizować w którym miejscu) od około 60km/h do 80-90km/h potem już albo znika albo nie słysze ze względu na pęd powietrza. Myślalem że to może opony ale przecież zmieniałem juz dawno. Z tego co wiem to łożyska to im szybciej tym bardziej by wyły więc raczej to wykluczam. Sprawdzałem też piasty po jeździe ale są normalnie ciepłe...
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 17:33 przez kris, łącznie zmieniany 1 raz.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#29 Post autor: firek »

ja jak mi padło to zmieniłem na SKF-a około 300 ale nie planuję juz wiecej zmieniac ;)

kris

#30 Post autor: kris »

Koledzy w nawiązaniu do mojego ostatniego posta czy łożyska oryginalne w Zafirach z przodu są tak marne że po 150kkm nadchodzi ich koniec ? Szok normalnie z tymi Oplami...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”