slabo dziala jeden głośnik

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
david_borys
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2013, 11:43
Lokalizacja: Kętrzyn
Model:

slabo dziala jeden głośnik

#1 Post autor: david_borys »

Witam. Co może być przyczyną cicho grajacego i charczacego jednego glosnika. Stalo sie to po naprawie uszkodzonej wiązki idącej do drzwi. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Robert LTM »

może myć kilka przyczyn siada końcówka w radiu, albo druga opcja kabelek Ci się poluzował przy magnesie, bądź membrana się przerwała, ale może to tylko przewód... ;)

david_borys
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2013, 11:43
Lokalizacja: Kętrzyn
Model:

#3 Post autor: david_borys »

glosnik juz wymieniłem na nowy i jest to samo. Wiazke tez sprawdzalem i jest ok. Wiec zostala końcówka mocy:-( a ilokanalowe jest cd70?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

Ja miałem podobny przypadek po wymianie głośników, ale w ZA ;)
Do głośnika dochodził felerny "+" tj. przerwa na przewodzie oraz źle przylutowany konektor - to wszystko doprowadziło do tego, że głośnik gra cicho oraz trzeszczał.

Możliwe, że u Ciebie będzie podobnie a jeżeli nie to pozostaje jedynie szukać winy przy radiu.
Zawsze możesz od radia poprowadzić zasilania "na krótko" do tego felernego głośnika i sprawdzić czy to nie jest wina przewodu.
Obrazek

snajper79

#5 Post autor: snajper79 »

u mnie też w lewych tylnych drzwiach głośnik gra ciszej

krzysiekh77

#6 Post autor: krzysiekh77 »

Witam mam ten sam problem z tym głośnikiem po naprawie wiązki w drzwiach i dodatkowo nie działa mi kontrolka otwarcia drzwi przy pozostałych działa normalnie a z głośnikami żeby nie charczały to ustawiłem żeby grał sam przód i wtedy nic nie zakłóca bo tył jest odłączony a o jaki chodzi kabelek przy magnesie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”