Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tomi2k
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła
Auto: ZAfira 1,7 cdti Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#361 Post autor: tomi2k »

Witam kolegów czy ktoś byłby tak miły i mi udostępnił obraz płytki language cd z językiem angielskim. Mam radyjko cd70 navi, wersje softu 20.08.2008 więc nie mogę wgrać menu PL ani lektora, navi gada po niemiecku a chciałbym angielski.
Za pomoc z góry bardzo dziękuje :|

mój e-mail
timi0@wp.pl

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#362 Post autor: Zdenek2007 »

tomi2k pisze:Witam kolegów czy ktoś byłby tak miły i mi udostępnił obraz płytki language cd z językiem angielskim. Mam radyjko cd70 navi, wersje softu 20.08.2008 więc nie mogę wgrać menu PL ani lektora, navi gada po niemiecku a chciałbym angielski.
Za pomoc z góry bardzo dziękuje :|

mój e-mail
timi0@wp.pl
Wysłałem na maila obraz ISO CD language. Napisz czy doszło.

tomi2k
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła
Auto: ZAfira 1,7 cdti Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#363 Post autor: tomi2k »

Wielkie dzięki :) doszło
Zawsze to lepsze niż niemiecki.
Pozdro

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#364 Post autor: Flora »

ssapo pisze:Witam. Mam mały problem z moim CD70. Jadąc i słuchając radia cały czas zmienia mi fale radiowe. Sam skacze po falach. Wyłączone mam [TP] i REG. Co może być przyczyną?

Może problemem są przyciski na kierownicy? Czy po przełączeniu na inną zakładkę niż radio problem również występuje? Inną przyczyną może być za słaby sygnał, ale skoro słuchasz radia to nie jest to jeszcze ten poziom.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:32 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

ssapo

#365 Post autor: ssapo »

Nie, przyciski w kierownicy działaja ok na innych zakładkach. Podczas jazdy słuchając radia nagle pojawia się napis seek i zmienia fale na inną. Najczęściej na Radio Maryja :)

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#366 Post autor: Flora »

ssapo pisze:Podczas jazdy słuchając radia nagle pojawia się napis seek i zmienia fale na inną. Najczęściej na Radio Maryja :)
Tak zachowuje się radio gdy sygnał jest za słaby - próbuje wyszukać najbliższą stację. Słuchasz stacji radiowej czy masz transmiter? U mnie w transmiterze (kiepskiej jakości) był problem z sygnałem pilota. Transmiter ustawiony w okolicy 107 MHz, więc po zgubieniu sygnału najbliższą stacją było również Radio Maryja.

ssapo

#367 Post autor: ssapo »

Słucham radia. Do tej pory nie miałem takiego problemu, czy to może być problem z anteną? Mieszkam w dosyć dużym mieście wiec raczej nie mam problemu z sygnałem.

putinof

#368 Post autor: putinof »

Witam wszystkich kolegów jestem posiadaczem zafiry B , niestety mam problem z wyświetlaczem od radia DVD 90 nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu , po rozłączeniu akumulatora wyświetlacz gaśnie po ponownym włączeniu i wyłączeniu radia wyświetlacz nie gaśnie, orginalna niemiecka płyta proszę o pomoc :/ :/ :(

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#369 Post autor: Flora »

Masz jedno z pierwszych spolszczeń nawigacji. Pomoże aktualizacja oprogramowania.

Chyba, że nie masz nawigacji w ojczystym języku.

putinof

#370 Post autor: putinof »

Witam wszystkich mam problem z nie gasnącym wyświetlaczem od radia DVD 90, zafirka B 2006 płyta orginalna,po odłączeniu akumulatora radio gaśnie po powtórnym załączeniu radia wyświetlacz nie gaśnie pomocy ja już rozkładam ręce

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#371 Post autor: Flora »

putinof pisze:Witam wszystkich mam problem z nie gasnącym wyświetlaczem od radia DVD 90, zafirka B 2006 płyta orginalna,po odłączeniu akumulatora radio gaśnie po powtórnym załączeniu radia wyświetlacz nie gaśnie pomocy ja już rozkładam ręce
Trzy posty wyżej zadałeś to samo pytanie.
Dwa posty wyżej dostałeś odpowiedź.
Masz spolszczoną nawigację?
Rodzaj włożonej płyty nie ma wpływu na zachowanie wyświetlacza, a jedynie na zasięg map.
Mam nadzieję, że dzięki cytatowi zorientujesz się, że odpowiedź dotyczy Twojego pytania ;)

putinof

#372 Post autor: putinof »

Flora pisze:
putinof pisze:Witam wszystkich mam problem z nie gasnącym wyświetlaczem od radia DVD 90, zafirka B 2006 płyta orginalna,po odłączeniu akumulatora radio gaśnie po powtórnym załączeniu radia wyświetlacz nie gaśnie pomocy ja już rozkładam ręce
Trzy posty wyżej zadałeś to samo pytanie.
Dwa posty wyżej dostałeś odpowiedź.
Masz spolszczoną nawigację?
Rodzaj włożonej płyty nie ma wpływu na zachowanie wyświetlacza, a jedynie na zasięg map.
Mam nadzieję, że dzięki cytatowi zorientujesz się, że odpowiedź dotyczy Twojego pytania ;)
Nawigacja orginał nie spolszczona

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#373 Post autor: Flora »

putinof pisze:Nawigacja orginał nie spolszczona
Zawsze zachowywała się w ten sposób? Może ktoś wcześniej próbował spolszczyć i coś nie poszło: przykład. Było też oprogramowanie, które nie do końca kontrolowało wyświetlacz. Moim zdaniem musisz zaktualizować nawigację. Oprogramowanie łatwo znaleźć, niestety trudniej trafić na właściwą wersję, która nie będzie sprawiała problemów.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#374 Post autor: shaqal »

Ekran nie gaśnie czy radio nie jest zależne od zaplonu w aucie? Moze jest odznaczona opcja włącza i wyłączania radia przy przękrecaniu kluczyka w stacyjce.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#375 Post autor: Bodek »

shaqal pisze:Ekran nie gaśnie czy radio nie jest zależne od zaplonu w aucie? Moze jest odznaczona opcja włącza i wyłączania radia przy przękrecaniu kluczyka w stacyjce.
Małe uzupełnienie:

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”