[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#646 Post autor: dampat »

1.9cdti 120km mi pali średnio 7-8l po mieście

organista15

#647 Post autor: organista15 »

A ja bym chciał się zapytać czy ktoś miał taką sytuację jak ja. Otóż byłem wczoraj zosią w Warszawie. Długość trasy wyniosła mnie 300km w obie strony. Gdy już wracałem zauważyłem, że auto nagle zaczęło dużo palić. Jechałem 100km/h na 6 biegu i spalanie wcześniej wynosiło 5l/100 a za chwilę 10l/100. Nie wiedziałem co się dzieje. Myślałem, że może komputer zwariował. Zatrzymałem się i na postoju spalanie wynosiło 5l ! Chciałem zgasić auto i odpiąć akumulator, ale tego nie zrobiłem. Z pod podwozia wydobywało się trochę takiego siwego dymu. Po jakiś 7 km wszystko wróciło do normy. Co to mogło by być ? Mi na myśl przychodzi to, że wtedy pewnie się dpf wypalał, ale czy na pewno ?

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#648 Post autor: Wojti »

Raczej na pewno :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

koszalin11

#649 Post autor: koszalin11 »

organista15 pisze:A ja bym chciał się zapytać czy ktoś miał taką sytuację jak ja. Otóż byłem wczoraj zosią w Warszawie. Długość trasy wyniosła mnie 300km w obie strony. Gdy już wracałem zauważyłem, że auto nagle zaczęło dużo palić. Jechałem 100km/h na 6 biegu i spalanie wcześniej wynosiło 5l/100 a za chwilę 10l/100. Nie wiedziałem co się dzieje. Myślałem, że może komputer zwariował. Zatrzymałem się i na postoju spalanie wynosiło 5l ! Chciałem zgasić auto i odpiąć akumulator, ale tego nie zrobiłem. Z pod podwozia wydobywało się trochę takiego siwego dymu. Po jakiś 7 km wszystko wróciło do normy. Co to mogło by być ? Mi na myśl przychodzi to, że wtedy pewnie się dpf wypalał, ale czy na pewno ?
No to chyba był twój pierwszy raz z wypalaniem DPF-u? :lol:
A tak na poważnie to okładnie tak jak opisałeś ,takie są objawy wypalania DPF-u. :ok:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#650 Post autor: Bodek »

organista15 pisze:A ja bym chciał się zapytać czy ktoś miał taką sytuację jak ja. Otóż byłem wczoraj zosią w Warszawie. Długość trasy wyniosła mnie 300km w obie strony. Gdy już wracałem zauważyłem, że auto nagle zaczęło dużo palić. Jechałem 100km/h na 6 biegu i spalanie wcześniej wynosiło 5l/100 a za chwilę 10l/100. Nie wiedziałem co się dzieje. Myślałem, że może komputer zwariował. Zatrzymałem się i na postoju spalanie wynosiło 5l ! Chciałem zgasić auto i odpiąć akumulator, ale tego nie zrobiłem. Z pod podwozia wydobywało się trochę takiego siwego dymu. Po jakiś 7 km wszystko wróciło do normy. Co to mogło by być ? Mi na myśl przychodzi to, że wtedy pewnie się dpf wypalał, ale czy na pewno ?
Przeczytaj to: DPF

dobrze zrobiłeś, że nie gasiłeś auta - ma się dopalić do końca i będzie :ok:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#651 Post autor: Robert LTM »

widać jak to jest ten pierwszy raz :lol: u mnie to był dopiero dym :lol: oczywiście nie wiedziałem nic a nawet nie wiedziałem że mam ten cud techniki :>
było tak pomalowałem tłumik czarnym specjalnym sprejem i wybrałem się w małą trasę będąc na granicy zauważyłem że auto ma więcej mocy i ten dźwięk z tłumika jakby był tam co najmniej 4litrowy silnik a smród myślałem że coś się pali pewnie przez tą farbę i wyskoczyłem z gaśnicą ale nie znalazłem ognia wiec ufff... ale jeździłem ostrożnie w razie coś... dopiero po jakimś czasie usłyszałem o tym dpf :lol:

organista15

#652 Post autor: organista15 »

No tak myślałem, że to może być dpf podczas tej akcji dlatego nie gasiłem auta, ale znowu pewien nie byłem. Dźwięk faktycznie jakby miał ze dwa cylindry więcej :D

grzesiekwisnia
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2010, 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz
Model:

#653 Post autor: grzesiekwisnia »

Trasa Szczecin - Val Frauje (czy jakos tak - alpy Francja), 3000km w obie strony, do Francji 5 osob + bagaz zaladowany po sufitowke, powrot 4 osoby i bagazu tyle samo.

Droga - cale Niemcy, Szwajcaria i Francja (bez ostatnich 20km) autostrada, powrot to samo.

Predkosc - Niemcy 140-150km/h non stop, Szwajcaria 130km/h jak byla mozliwosc - przewaznie 130-120km/h.

Zaobserwowane 2 wypalania filtra (a ile bylo cholera wie :) ).

Komputerowa srednia spalania 6.8l/100km cala trasa (Zafira 1.9 CDTI 150KM).

Ciekawostka - kolega jechal Mondeo 1.8 benzyna i jak zjezdzalismy na stacje to musial zawsze tankowac 1/3 wiecej (mial box-a na dachu, ale mniejsze obciazenie).

Robert24

#654 Post autor: Robert24 »

Srednia predkosc z kompa to 20 km/h,poprostu miasto...kupując miałem nadzieje na niwielką oszczędnosc w stosunku do mojego poprzedniego diesla V6 2.5 TDi,ktory w miescie wciągał podobnie.Mam nadzieje ze na trasie zadowoli sie siódemką :wino: niedługo to sprawdze bo na święta z rodzinką sie wybieram do kraju :wesoly: Pozdrawiam serdecznie

Tomas

#655 Post autor: Tomas »

100KM CDTI
Trasa na tempomacie pomiędzy 130-140km/h 5,6l/100km
Miasto 7,5 l/100km
Średnia 6,9 l/100km

tomi2k
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła
Auto: ZAfira 1,7 cdti Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#656 Post autor: tomi2k »

125 km 1,7 cdti tankuje verve

zatankowałem do odbicia pistoletu, zrobiłem 371 km , zalałem pod korek i weszło 17,28 litra oleju, jechałem na tempomacie 95 na 6 biegu.
jak jeździłem do Poznania i z powrotem komp średnio pokazuje 4,8 l

a w mieście poniżej 6 nie mam zbyt zakorkowanego miasta dojeżdżam na biegu nie puszczam na luz, komp pokazuje średnie 5,5 litra

Awatar użytkownika
Broda_2014
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:18
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Dolny śląsk
Auto: Opel_zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#657 Post autor: Broda_2014 »

1,9 CDTI 100KM spalanie 5.2l przy średniej 50km/h na BC

pudlik
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 16:19
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Łódź
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#658 Post autor: pudlik »

Mam problem czytam wasze wypowiedzi i wychodzi ze moja Zafcia to smok.
150KM na automacie.
Spalanie postojowe z klimą 1,3 -1,5. - Jeśli wyłączę wszystko to na rozgrzanym silniku potrafi pokazać 0,9-1,1
Spalanie w mieście 9,5-10 latem do 13 zimą.
Na trasie około 7 - 7,5.

Widać samochód pali zbyt dużo w porównaniu do waszych gdzie szukać problemu ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#659 Post autor: Bodek »

Jeżeli masz ciężką nogę to jest prawie ok, w końcu masz 150KM na automacie, więc się nie dziw ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

pudlik
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 16:19
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Łódź
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#660 Post autor: pudlik »

Ciężka noga ok (chociaż nie, aż tak bardzo) tylko dlaczego postojowe spalanie mam relatywnie wysokie w stosunku do tego co czytam tu na forum ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”