Alarm fabryczny a REC czyli tylna skrzynka bezpieczników BSI

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
MARK-62

#16 Post autor: MARK-62 »

Witam od nie dawna jestem posiadaczem ZB 2007 i chciałem zapytać.Czy jak mam REC-a HP to mam autoalarm?A jak to sprawdzić że na pewno jest?I co to jest PEPS?

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#17 Post autor: lgum »

Czy masz alarm. Po zamknięciu samochodu zdalnie z kluczyka dioda klawisza zamka centralnego chyba kilkadziesiąt sekund świeci światłem ciągłym, a następnie miga (stan czuwania alarmu). Najlepiej sprawdzić dekodując wyposażenie auta po VIN samochodu.
PEPS jest to system odpalania smochodu bez kluczyka poprzez wciśnięcie przycisku.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#18 Post autor: drahe »

Na pierwszej stronie masz zdjęcie panelu górnego z czujnikami ultradźwiękowymi.Jak masz taki jak na zdjęciu tzn że masz fabryczny alarm.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

MARK-62

#19 Post autor: MARK-62 »

Dzisiaj sprawdziłem dokładnie skrzynkę i mam HN czyli wygląda na to że na tym nie uruchomię fabrycznego alarmu?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#20 Post autor: Flora »

Czy posiada ktoś może dokładną rozpiskę z funkcjonalnościami obsługiwanymi przez poszczególne moduły REC?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#21 Post autor: drahe »

Napisz co potrzebujesz (jakie funkcje) i rok samochodu a ja postaram się pomóc.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

gromadaa

#22 Post autor: gromadaa »

Przeparaszam jeśli nie te dział. Witam mam pytanie odnośnie skrzynki bezpieczników o symbolu KA 13 250 232,która uległa zwarciu chcę ją wymienić lecz w chwili obecnej na Allegro są tylko dwie przy czym jedna jest widmo bo sprzedający jej nie posiada. Czy wymiana samej skrzynki poniesie za sobą jaką aktywacje Op com,oraz czy zakup skrzynki o symbolu KA ale innym oznaczeniu jest możliwy. Dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: Flora »

(Skrzynka) REC jest przypisany do samochodu (numeru VIN) i zabezpieczony kodem. Dodatkowo skrzynki o tych samych symbolach mogą mieć zaprogramowane różne warianty funkcji. Bez interfejsu się nie obejdzie. Przed zakupem dowiedz się też o to czy dany element był wylogowany lub sprzedawca posiada do niego kod inaczej trzeba będzie za to jeszcze dopłacić.

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#24 Post autor: rostex »

drahe pisze:Napisz co potrzebujesz (jakie funkcje) i rok samochodu a ja postaram się pomóc.
Czy orientuje się kolega, czy moduły UEC występowały w wersji z czujnikiem poziomu płynu chłodzącego ale przy braku modułu REC?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#25 Post autor: drahe »

Podaj symbol skrzynki.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#26 Post autor: rostex »

drahe pisze:Podaj symbol skrzynki.
JT.

Awatar użytkownika
rafi7404
Mieszkaniec
Posty: 269
Rejestracja: 18 sie 2013, 21:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#27 Post autor: rafi7404 »

Jam mam obecnie skrzynkę LH i nie mam fabrycznego alarmu ( pewnie nawet skrzynka tej funkcji nie obsługuje). Orientuje się ktoś czy skrzynka HG obsłuży alarm?
Obrazek

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#28 Post autor: drahe »

HG nie obsługuje alarmu.HF jest z alarmem.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Jano62

#29 Post autor: Jano62 »

Potrzebuję pomocy od drahe. Nie mogę wysłać wiadomości na pw.
Pozdrawiam Janusz
601654748

Awatar użytkownika
rafi7404
Mieszkaniec
Posty: 269
Rejestracja: 18 sie 2013, 21:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#30 Post autor: rafi7404 »

drahe pisze:HG nie obsługuje alarmu.HF jest z alarmem.
Dzięki Irku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”