Elektryczne szyby - sterowanie, montaż, usterki

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#181 Post autor: Jaymzarf »

arekiceman, sprawdź czy pojawia się napięcie na tylne szyby. Gdzieś na forum znajdziesz opis złącza w drzwiach. Rozumiem, że bezpieczniki sprawdzone...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Camel

#182 Post autor: Camel »

Witam, i od razu pytam w moje zafirze mam funkcję domykania szyb z pilota która działają następująco - muszę wciskać cały czas przycisk na pilocie aż wszystkie szyby się zamkną czy to normalna procedura ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#183 Post autor: Bodek »

Camel pisze:Witam, i od razu pytam w moje zafirze mam funkcję domykania szyb z pilota która działają następująco - muszę wciskać cały czas przycisk na pilocie aż wszystkie szyby się zamkną czy to normalna procedura ? Pozdrawiam
Tak, przytrzymujesz i okienka się zamykają lub otwierają.

Patrz gdzie piszesz posty, to jest dział dla Zafiry A
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

castagnet

#184 Post autor: castagnet »

witam,
nie dziala mi sterowanie szyb tylnich ale tylko z tylnich przełączników.
z panelu kierowcy działają
w nocy tylnie przełączniki się nie świecą.

nie ma znaczenia czy są zablokowane czy nie na panelu.

czy to będzie spowodowane panelem kierowcy?

moze jest ktos na forum z Krakowa lub okolic zeby podmienic panel na chwile i sie upewnic?

Ksin

#185 Post autor: Ksin »

Czołem,
mam problem ze sterowaniem prawej tylnej szyby. Auto to Zafirka A z 2003 roku, 1.8 Trzy pozostałe szyby działają normalnie tzn z ich sterowań w drzwiach i z głównego sterowania od kierowcy. Natomiast tylna prawa szyba działa tylko z przełącznika na tych drzwiach, natomiast od kierowcy można tylko ją opuścić a podnieść już nie...

Pierwszy pomysł: uszkodzony przełącznik w drzwiach kierowcy
Wyciągnałem, rozebrałem, wyczyściłem, na stół - miernik w łapę, odnalazłem wszystkie piny, poznałem budowę, przełącznik działa. ups.

Drugi pomysł: uszkodzone przewody - gdzieś po drodze...
Odłączyłem wtyczkę (tą dużą czarną przy przewodach w drzwiach w gumie) przedzwoniłem miernikiem - działa. ups.

Więc rozbebeszyłem próg i okolice, odnalazłem wiązkę wchodzącą do auta (to ta wiązka w gumie), wbiłem szpilkę od strony auta; miernik w łapę i guzik. działa. ups.

Odszukałem przewód w wiązce idącej w progu najdalej udało mi się w okolicach końca fotelu kierowcy i przedzwoniłem od tego miejsca do przełącznika w drzwiach - działa jest obwód :( ups.

I tu kończą mi się pomysły. Używając przełącznika w drzwiach pasażera działa ładnie w dwie strony (ten przełącznik też przeczyściłem kontaktem na wszelki wypadek) Natomiast od kierowcy mogę tylko opuścić szybę a podnieść już nie.

Bezpieczniki ok, kable do tego miejsca gdzie udało mi się dojść też, silnik działa, mechanika szyby ok. Nawet robiłem restart z zapamiętywaniem położenia szyby ale niestety nic to nie dało bo w górę dalej nie idzie z przełącznika kierowcy. Czary?

Arczi

#186 Post autor: Arczi »

Mam pytanko : niemam zadnej zafiry z elektryka z tylu "pod reka"...
Czy przyciski sterowania szyb w tylnym rzedzie sa takie same jak u pasazera z przodu ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#187 Post autor: Bodek »

Arczi pisze:Mam pytanko : niemam zadnej zafiry z elektryka z tylu "pod reka"...
Czy przyciski sterowania szyb w tylnym rzedzie sa takie same jak u pasazera z przodu ?
Wygląda, że tak:

269100299
62 40 105
PRZEŁĄCZNIK, ZESP., OKNO DRZWI PRZEDNICH, STRONA PASAŻERA (IDENT LR)HATCHBACK, SEDAN, COUPE, KOMBI, DOSTAWCZY, MONOCAB F07, F08, F35, F48, F69, F70, F75

269100299
62 40 105
PRZEŁĄCZNIK, ZESP., SZYBA DRZWI TYLNYCH (IDENT LR)

Cena w ASO:

Numer katalogowy: 6240105
Nazwa części: WLACZNIK
Cena netto*: 175,00
Cena brutto*: 215,25

;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Arczi

#188 Post autor: Arczi »

Bodek pisze:Wygląda, że tak:
Dziekuje :piwo:

castagnet

#189 Post autor: castagnet »

Tak, sprawdzone, podkładałem jeden za drugi i nie ma znaczenia.
Działają tak samo.

Arczi

#190 Post autor: Arczi »

Dzieki :piwo:

v12party

#191 Post autor: v12party »

Witam.
Mam malutki problem. Otóż problem pojawia sie z lewą szyba elektryczna. Od strony pasazera nie dzialal przycisk w dół a do góry zamykała sie (jak dobrze pamietam) lub odwrotnie. Z panelu głównego działa lewa szyba oprócz przełącznika na blokade szyb z tyłu nigdy mi to nie działało nawet guzik w drzwiach. A i lewy głosnik tez mi nie działa. Więc rozebrałem ten cały wtyk odczepiłem i pokukałem i nic nie znalazłem wszystko ok nic uszkodzone poprzecierane jak nówka wszystko w wiązce jest. Teraz problem pojawił mi się z domykaniem z kluczyka nie zamyka/domyka się a przed tym jak dobierałem się do wiązki było ok wszystko. I czy w momęcie rozbierania wiązki nie doszło do ewentualnego uszkodzenia zgięcia pinu ? Popsikałe specjalnym preparatem do elektryki i nic. Moze przycisk zamykania padł ? A jak nie do próbówka sprawdze czy prąd dochodzi mo mi minu brakło juz na to. Co poradzicie?

roli184

#192 Post autor: roli184 »

odświeżę trochę :) koledzy gdzie znajduje sie centralka od elektronicznie sterowanych szyb? nie działa mi otwieranie tylnych szyb ani z przełącznika kierowcy ani z drzwi pasażerów. Co jeszcze może być przyczyną? bezpieczniki sprawdzone, problem pojawił się od razu z dwóch stron :evil:

Rafalf

#193 Post autor: Rafalf »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem mojej pierwszej Zafirki. Zamierzam nią trochę pojeździć i chciałbym sobie to autko przygotować w różnych nawet drobniejszych detalach, np. chciałbym żeby szyby z tyłu były regulowane elektrycznie. Czy możecie mi udzielić wskazówek od czego zacząć, co kupić i jak się do tego zabrać?
Z przodu mam elektryke, z tyłu są zaślepki.

Moja zafira to 2002 rok, 1,8 Benzyna, 125 km. Wersja Elegance.

Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
cipel2
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:00
Lokalizacja: łódzkie
Model:

#194 Post autor: cipel2 »

Witajcie. Podepnę się pod temat.
Słuchajcie. Szwagier kupił Zafirkę A (ja mu poleciłem) i nie domykają się trzy szyby jeśli robi to kluczykiem w zamku, przytrzymując go chwilę, domyka się tylko szyba w drzwiach kierowcy. Czytałem trochę wpisów ale nie znalazłem nic o tym problemie. Możecie coś poradzić, nie chciałbym żeby szwagier miał pretensje?? Dzięki :roll:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#195 Post autor: GOTI »

cipel2 pisze:Witajcie. Podepnę się pod temat.
Słuchajcie. Szwagier kupił Zafirkę A (ja mu poleciłem) i nie domykają się trzy szyby jeśli robi to kluczykiem w zamku, przytrzymując go chwilę, domyka się tylko szyba w drzwiach kierowcy. Czytałem trochę wpisów ale nie znalazłem nic o tym problemie. Możecie coś poradzić, nie chciałbym żeby szwagier miał pretensje?? Dzięki :roll:
A pozostałe szyby zostały przyuczone :?:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”