Wymiana tarcz hamulcowych i klocków przód i tył

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#241 Post autor: Bodek »

firek pisze:Czyli mam rozumieć że nikt jeszcze przeróbki nie próbował, mam nadzieję ze nie wtopie kasy w zaciski na marne..
Śmiało możesz wymienić boscha na lucasa - kupujesz cały komplet z klockami, koszt około 600-700 na dwie strony

W ZA wymienia się to nagminnie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Brodasz
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Model:

#242 Post autor: Brodasz »

Witam :)

Panowie potrzebuje pomocy przy wyborze klocków hamulcowych. Wyczytałem, że do Zośki są dwa rodzaje klocków LUCAS i BOSCH możecie mi powiedzieć, który ja mam? ;D

Zafira 2.0 DTI 2002 rok

Macie jakieś propozycje co do klocków, jakie wybrać?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#243 Post autor: chabretti »

Brodasz pisze:Witam :)

Panowie potrzebuje pomocy przy wyborze klocków hamulcowych. Wyczytałem, że do Zośki są dwa rodzaje klocków LUCAS i BOSCH możecie mi powiedzieć, który ja mam? ;D

Zafira 2.0 DTI 2002 rok

Macie jakieś propozycje co do klocków, jakie wybrać?
Na tylnych zaciskach jest napis. Jak masz alu to nie trzeba koła ściągać. Na pompie hamulcowej tez powinien być napis lucas czy bosch.
Przykładowe zdjęcie pompy i serwa http://www.auto24parts.com/environment/ ... 86f0ab.jpg od mniejszej siostry Zośki :) ale w tym samym miejscu szukaj

Brodasz
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Model:

#244 Post autor: Brodasz »

Dzięki wielkie za pomoc :) spojrzałem jest LUCAS zatem jakie klocki polecacie?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#245 Post autor: chabretti »

TRW są dobre. Na pewno nie bierz najtańszych. Takie ze średniej półki powinny być ok.

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#246 Post autor: bykmark »

Byle nie Bosch porażka ... piszczą :shock:

Pawel93

#247 Post autor: Pawel93 »

a co jeżeli mam servo Delphi ? jakie wtedy klocki i jakie mam zacisk?

ampul

#248 Post autor: ampul »

2.0 DI 16v, Pany/Panie założyłem klocki z systemu bosh do lucasa bo facet się pomylił jak mi części wysyłał i założyłem stare ale że ja mam głupi charakter to zdjąłem koło i patrzę a tu wejdą nowe klocki założyłem i dymi jak pohamuje sobie troszkę, tarcza się mocno nagrzewa (nowa tarcza trw), ułożą się one? czy nie przestanie mi tarczy grzać? sorki za ofa ale sensu brak w zakładaniu tematu na takie pytanie


Proszę pisać posty w odpowiednich tematach i działach.
Post scaliłem do odpowiedniego tematu - Rybka
Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, 15:14 przez ampul, łącznie zmieniany 1 raz.

blackrhyme

#249 Post autor: blackrhyme »

Witam, na wiosnę czeka mnie wymiana tarcz + klocki (przód) przed przeglądem z racji ze mieszkam na zielonej wyspie dostęp do części jest troche ograniczony.
do wyboru mam następujące firmy:\
Borg& Beck (podobno jakieś niemieckie i dobre mówił koleś) komplet na 2 kola 110 euro
albo coś z poniższego linka tarcze lub tutaj tyle ze tam tez są tarcze na tył. chodzi mi o producentów bo możne ktoś coś wie na ich temat żeby jakiego gówna nie kupić.

poza tym jak na tej stronie patrze to są 4 różne systemy hamulcowe: bosch, lucas, trw oraz ate i jak to sie ma do wymiany, czy muszę dokupić do takiego samego systemu czy może być inny i cz będą problemy z założeniem?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2014, 23:02 przez blackrhyme, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#250 Post autor: Bodek »

blackrhyme pisze:Witam, na wiosnę czeka mnie wymiana tarcz + klocki (przód) przed przeglądem z racji ze mieszkam na zielonej wyspie dostęp do części jest troche ograniczony.
do wyboru mam następujące firmy:\
Borg& Beck (podobno jakieś niemieckie i dobre mówił koleś) komplet na 2 kola 110 euro
albo coś z poniższego linka tarcze tyle ze tam tez są tarcze na tył. chodzi mi o producentów bo możne ktoś coś wie na ich temat żeby jakiego gówna nie kupić.

poza tym jak na tej stronie patrze to są 4 różne systemy hamulcowe: bosch, lucas, trw oraz ate i jak to sie ma do wymiany, czy muszę dokupić do takiego samego systemu czy może być inny i cz będą problemy z założeniem?
Systemy są tylko dwa: Bosch i Lucas ;)

Zobacz na zaciskach - są wytłoczone
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

blackrhyme

#251 Post autor: blackrhyme »

dzieki zajrze w poniedzialek jak pogoda pozwoli na to, trzeba sciagac kolo czy da rade bez. mam stalowe felgi

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#252 Post autor: Bodek »

blackrhyme pisze:dzieki zajrze w poniedzialek jak pogoda pozwoli na to, trzeba sciagac kolo czy da rade bez. mam stalowe felgi
Powinno być widać, na alusach nie ma problemu
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

blackrhyme

#253 Post autor: blackrhyme »

Wiec zajrzalem wczoraj i mam takie Obrazek

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#254 Post autor: Luko »

To jest zacisk Lucasa, jak będziesz kupował tarcze i klocki to najlepiej jednego producenta, żeby w razie problemów nie było gadki że "niekompatybilna mieszanka".
Ja mam RoadHouse i jestem zadowolony, z tych wymienionych przez Ciebie to ATE powinno być też ok.
Przy wymianie klocków pamiętaj o oczyszczeniu i wkręceniu tłoczka do zacisku, bo inaczej możesz mieć problemy z założeniem :)
Do odręcenia jarzma albo torx 16 albo klucz oczkowy/nasadowy 14 bedziesz potrzebował.
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

tommy-ky

#255 Post autor: tommy-ky »

witam was...miałem dziś ściągnięte koła i nie widziałem na zacisku firmy...poniżej vin zofii może ktoś może pomóc bo muszę tarcze z tyłu wymienić i nie wiem co tam siedzi czy lucas czy bosh W0L0TGF75Y2042650 z góry dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”