zafira A 1.6 eco tec - problem z CNG

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dominick1
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2014, 17:12
Lokalizacja: słupsk
Model:

zafira A 1.6 eco tec - problem z CNG

#1 Post autor: dominick1 »

Witam. Zakupilem wlaśnie zafirę z CNG (fabryczne). Problemw tym że nie mogę uruchomić instalacji gazowej. Książka która była dostarczona wraz z autem opiuje jak to ma działać - czyli kontrolka z dystrybutorem się świeci gdy auto chodzi na Pb, nie świeci gdy chodzi na CNG. U mnie nie świeci i caly czas chodzi na Pb, dodam że gdy naciskam przycisk nic się nie zapala nie czuję też zmian w pracy silnika. Auto zachowuje jakby tej instalacji wogóle nie było. Czy ktoś mial podobne problemy? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rafi7404
Mieszkaniec
Posty: 269
Rejestracja: 18 sie 2013, 21:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: rafi7404 »

Bezpieczniki sprawdzałeś ? Może masz odłączoną instalację CNG? Proponuję wizytę u fachowca. Może okazać się że IG nie działa i dlatego została odłączona.
Obrazek

dominick1
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2014, 17:12
Lokalizacja: słupsk
Model:

#3 Post autor: dominick1 »

No tak, tylko mało kto się na tym zna. Może zna ktoś w pomorskim fachowca od tej instalacji gazowej?
Dzieki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Grzechu72
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:39
Lokalizacja: Pułtusk
Model:

#4 Post autor: Grzechu72 »

przerobić na sekwencję chyba prościej będzie

Awatar użytkownika
Kajmanek
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków [KR]
Auto: Zafira 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CNG
Gender:

#5 Post autor: Kajmanek »

Sorki że zapytam może głupio , ale czy masz gaz i czy tankowałeś po zakupie auta ,ile Ci weszło gazu ?

dominick1
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2014, 17:12
Lokalizacja: słupsk
Model:

#6 Post autor: dominick1 »

Ok CNG już działa. Problem tkwił w wiązce elektrycznej która steruje tym ustrojstwem (przepalone kable). Kajmanek. W książce serwisowej piszą ze butle cng mają 60 litrów ale moje były już wymieniane więc do końca nie wiem. Zatankuję to napiszę. Mam teraz problem z legalizacją tych butli ponieważ dokumenty są niemieckie i nikt tak naprawdę w moim rejonie ich nie legalizuje. Proponują mi wymianę butli na nowe 45 litrów całkowity koszt razem z legalizacją na 10 lat- 750 zl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”