sonda lambda

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
vojtek2008

#61 Post autor: vojtek2008 »

Aktualnie przejechałem ok. 230 km (głównie po autostradze) i wskaźnik paliwa wskazuje lekko poniżej 3/4 baku.
Nie wiem czy to ok. Jutro może dotankuję do max i zobaczę ile zeszło. Średnio mi się widzą te testy na PB (koszty). Może przejdę na LPG skoro wysokie spalanie było/jest zarówno na LPG jak i PB.
Mój mechanik mówi że dla niego ten automat jest za mułowaty. No ale on popitala jakąś A6 więc ma pewnie inne odczucia.
Widzę Filip, że jesteś z Wrocławia. Masz może automat? Chciałbym porównać ewentualne 'osiągi'.

phils80
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2014, 23:53
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.8 benzyna 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#62 Post autor: phils80 »

vojtek2008 mam manualną skrzynię i tylko benzynę, ale nie ma kłopotu możemy się spotkać w tygodniu wieczorem. Podeślę numer na priva. Daj tylko znać w jakich warunkach przeprowadzasz test teraz - rozumiem, że odłączona sonda nr 1 i wymieniony filtr powietrza i silnik cały czas na pb, automat w jakim trybie ? Ja swoją zafą tankując na normalnych stacjach i jeżdżąc raczej średnio dynamicznie bez gwałtownych przyśpieszeń i do 140 km/h na autostradzie nie przekaczam 10 l/100 km. W jeździe poza miastem mam max 8,5 l/100km.

Przemo1977

#63 Post autor: Przemo1977 »

vojtek2008 te 16 litrów to gdzie pali? w mieście? jeżeli tak to ok Podepnij kompa i przejedz się autem i wtedy sprawdz sondy oraz przepływkę Sprawdzcie skrzynie czy normalnie zrzuca biegi i czy nie ma żadnego błędu

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#64 Post autor: 5kt »

Panowie, czym odkręcić sondę lambda pierwszą? Jest jakiś specjalny klucz?

Skasowany użytkownik 8511

#65 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

5kt pisze:Panowie, czym odkręcić sondę lambda pierwszą? Jest jakiś specjalny klucz?
o taki tu masz:Obrazek

phils80
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2014, 23:53
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.8 benzyna 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#66 Post autor: phils80 »

pioneet, pewnie można użyć specjalnych narzędzi, ja wykręcałem sprzętem ogólnodostępnym:

cały zestaw:
Obrazek

klucz rurowy topex 20-22 oczywiście na sondę idzie 22 (czasami są zadziory w otworach - usuń pilnikiem):
Obrazek

klucz nasadowy 24:
Obrazek

Tak można odkręcić tylko jeżeli masz sondę uniwersalną lub wiesz, że wymieniasz i odcinasz wtyczkę, inaczej możesz próbować nacinać ten klucz rurowy aby ocalić wtyczkę, ale nie wiem czy będzie miał wtedy wystarczającą sztywność, to chińszczyzna. Dodatkowo, być może będziesz musiał odkręcić plastikowy tłumik od wlotu powietrza. Mój się poddał więc go odchyliłem aby wsadzić klucz nasadowy 24. Ewentualnie zamiast nasadowego 24 użyj klucz nastawny.

Powodzenia !

Skasowany użytkownik 8511

#67 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Taki klucz do sondy można znaleść w każdym sklepie z narzędziami, a i kosztuje w około 20-30 zł ,można kombinować ,ale zazwyczaj sondę ciężko odkręcić,a klucz rurowy może się łatwo rozgiąć i przy okazji obrobić sondę, a wtedy to trzeba się napracować przy odkręcaniu.

vojtek2008

#68 Post autor: vojtek2008 »

Przemo1977 pisze:vojtek2008 te 16 litrów to gdzie pali? w mieście? jeżeli tak to ok Podepnij kompa i przejedz się autem i wtedy sprawdz sondy oraz przepływkę Sprawdzcie skrzynie czy normalnie zrzuca biegi i czy nie ma żadnego błędu
Hej.
Trochę pojeździłem od ostatniego testu. Nic nie robiłem z silnikiem. Sonda podpięta, przepływka też. Przez ok. 2000 km jazdy nie było żadnego błędu silnika ani skrzyni.
Wydaje mi się że niestety 'ten typ tak ma' i trzeba będzie przywyknąć do spalania.
Ile Przemek pali twoja Zafira?

Przemo1977

#69 Post autor: Przemo1977 »

Od 9 do 16 litrów gazu z tym że te 9 to trasa a 16 to miasto z klimą Nie wierz w spalanie 12 litrów gazu miasto - herezja tyle to one palą benzyny Pozdrawiam

Skasowany użytkownik 8511

#70 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Przemo1977 pisze:Od 9 do 16 litrów gazu z tym że te 9 to trasa a 16 to miasto z klimą Nie wierz w spalanie 12 litrów gazu miasto - herezja tyle to one palą benzyny Pozdrawiam
Właśnie takie jest realne spalanie Zafiry 1.8

rustin

#71 Post autor: rustin »

Podczas wymiany tłumika uszkodziła się sonda.
Kupiłem nową bosha ale po 20 km błąd, sprawdzam elmem a ona oscyluje tak jak pierwsza. Sprawdziłem po numerach i niby zła sonda bo dali mi od corsy. Wymieniona na drugą , założona , patrzę elmem a ona dalej oscyluje zamiast stać w miejscu. O co chodzi ?
Czy ktoś ma numery jaka sonda powinna być za katalizatorem ? Kat się nie uszkodził bo nie był dotykana a sonda została ułamana jak tłumik był od niego odkręcony.
Zafira 2001r 1.6 PB

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#72 Post autor: janekW67 »

Może założyłeś jakiś zamiennik.Sprawdź,jaką miałeś poprzednio i taką kup. Jakby co,to Bodek po VIN-ie,ci podpowie jaką powinieneś mieć.
Oczywiście!

rustin

#73 Post autor: rustin »

Kupiłem Bosha . Z wyglądu taka sama jak stara ale nie widać na niej numerów.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#74 Post autor: Koenig »

bykmark pisze:(...)

Kolego dla ZA silnik Z18XE:

Sonda lambda 1 przed katalizatorem – regulacyjna ( 4 przewody, 770 mm)
Opis na sondzie: GM 09 202 575 12V SIEMENS 5WK9 1701
Numery:
GM 9 202 575 8 55 356
SIEMENS VDO A2C59513327Z
(...)
Witam, mam spory dylemat.

W aucie mam sondę opisaną jako
SIEMENS 5WK9 1701 która wg. mechaników padła.

Nabyłem w sieci sondę lambda opisaną w aukcji jako:
Kod towaru: A2C59513327Z
Nazwa towaru: SONDA LAMBDA OPEL
Kod producenta: 855356
Nazwa grupy towarowej: SIEMENS


Dziś otrzymałem przesyłkę w kartonowym opakowaniu wyglądającym na oryginalne z opisem:
A2C59513327Z
VDO
Made in USA


W środku znajduje się hermetycznie zapakowana sonda w foliowym woreczku na którym jest opis:
A2C59513327
IJ54S
14B5


natomiast na samej sondzie wytłoczone jest:
JAPAN
VDO 33274B
1330
2L5


I tu ma pytanie.
Czy zakupiona sonda jest oryginalna i będzie pasowała do mojej zafirki (Z18XE), nie będzie źródłem zapalania się check'a.
Nie wiem czy zaryzykować i zamontować w/w sondę czy od razu ja zareklamować jako nieoryginalną? Czy każda oryginalna sonda siemensa (VDO) musi mieć opis SIEMENS 5WK9 1701?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: janekW67 »

Według mnie,to nie jest oryginał,tylko zamiennik.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”