[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Tomas

#661 Post autor: Tomas »

pudlik pisze:Mam problem czytam wasze wypowiedzi i wychodzi ze moja Zafcia to smok.
150KM na automacie.
Spalanie postojowe z klimą 1,3 -1,5. - Jeśli wyłączę wszystko to na rozgrzanym silniku potrafi pokazać 0,9-1,1
Spalanie w mieście 9,5-10 latem do 13 zimą.
Na trasie około 7 - 7,5.

Widać samochód pali zbyt dużo w porównaniu do waszych gdzie szukać problemu ?
Wszystko się zgadza ciężkie auto ,automat,mój kolega też ma 150 i tak samo wychodzi.

zafira-b

#662 Post autor: zafira-b »

moja Zośka 120 km spala następująco

miasto 7,5
trasa delikatnie 6,2
ostra jazda 7,6

biamo

#663 Post autor: biamo »

u mnie zośka 120km w mieście 7,3 po trasie miedzy 100km/h a 120km/h schodzi do 5,5.

ZafiraWawa

#664 Post autor: ZafiraWawa »

Ostatnio przegoniłem swoją Zafirę 1,7CDTi 125KM - głównie trasa (około 90%) - 4800 km.
Spalanie przy prędkości 100 km/h - 5,9l/100km
Spalanie przy prędkości 140-150km/h - 6,4l/100km

Spalanie mierzone na podstawie tankowania - za każdym razem tankowanie do pełna.

Pedros12

#665 Post autor: Pedros12 »

u mnie zafira 120km po mieście 7,6 l/100km
:)

yuri1986
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:15
Imię: Bar
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira C 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20dt

#666 Post autor: yuri1986 »

To u mnie ostatnio po mieście wyszlo 9l/100km przy 1.9cdti 74kw :/

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#667 Post autor: Bodek »

yuri1986 pisze:To u mnie ostatnio po mieście wyszlo 9l/100km przy 1.9cdti 74kw :/
jak chcesz porównywać - musiałoby to być to samo miasto ;)

u mnie w zależności od pokonywanych odcinków jazda po mieści w waha się od 8 do 9 l na 100km, do tego dochodzi wypalanie dpf-u, więc nie ma się czym przejmować, auto waży ponad 1600 kg - więc nie oczekujmy, że spali 7 l po mieście :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Mushi

#668 Post autor: Mushi »

Hej!
Moja Zafira z ostatnich 10 tankowań pali 9,1 l na 100 km. Automat, 150 km. W cyklu mieszanym około 8,5, tylko w mieście ponad 10. Wydaje mi się trochę dużo.
Jakie są Wasze doświadczenia ??

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#669 Post autor: Tunio999 »

Mushi pisze:Jakie są Wasze doświadczenia ??
Wydaje mi się, że coś za coś ;) Im większa frajda tym większe spalanie :D
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#670 Post autor: Bodek »

Tunio999 pisze:
Mushi pisze:Jakie są Wasze doświadczenia ??
Wydaje mi się, że coś za coś ;) Im większa frajda tym większe spalanie :D
do tego dochodzi automat, więc .............. tak będzie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

MisiekT

#671 Post autor: MisiekT »

Witam

Wolne obroty - silnik zimny 0,9l silnik ciepły 04-06l
Średnia z 5000 km - zima- miasto (KRK) 7,6l/100 km
Co ciekawe w lecie jest nieduży spadek spalania.
Trasa - ok 6l/100 km

Pinio

#672 Post autor: Pinio »

Cześć Panowie i Panie,
Moje autko to Zafirka 2006 Cosmo 150 KM. Ostatnio jak ostatni baran zostawiłem ją na światłach pod pracą. Oczywiście bateria padła po 8 godzinach. Przyjechałem wieczorkiem z kluczami, żeby wykręcić aku, ale coś mnie tknęło (CHYBA GŁUPOTA) i postanowiłem go pchnąć. Kaszlnął 2 razy i odpalił. Myślę sobie - no to jest autko. Spalanie trochę było większe ale stwierdziłem, że nic złego się nie stało (jak dojechałem pod dom na jałowym biegu było 1,5l/h - zawsze było 0,7-0,9 z klimą. Następnego dnia żonka dzwoni że się "znaczek" silnik żółty zapalił i auto nie ma mocy. EGR NA 100% - myślę sobie. Szybko na Zafiraklub.pl i szukam. CZYSZCZENIE EGR. Następnego dnia umorusany ale szczęśliwy przykręciłem wyczyszczony EGR do czystej przepustnicy. Wsiadam i ... błędy: 62102, 61201, 227956, 38008 (świece chciałem robić przed zimą) - ale autko rwie jakby nic się złego nie działo. Następnego dnia już byłem w warsztacie u mechaniora bo nogi mi się ugięły jak zczytałem te błędy. Diagnoza mechanika:
1. jak się nie znasz to nie bierz się za robotę - taki standard żeby pokazać kto jest mądrzejszy;
2. świece - wymiana
3. kabel od alternatora przetarty - jakim cudem? rok wcześniej miałem regenerowany alternator i "nagle" kabel się przetarł. Dodam że nic nie było robione w międzyczasie.
Mechanior mówi, że zanim cokolwiek ruszy musi usunąć usterki (pkt 2 i 3), żeby sprawdzić czy to one nie wpływają na pozostałe błędy z EGR. Poparłem - co miałem zrobić skoro miałem do czynienia z "fachowcem".
Okazało się też, że nie podłączyłem EGR. A ja twierdzę, że to zrobiłem bo to dokładnie pamiętam.
W każdym razie efekt jest następujący:
Żadnych błędów, ale spalanie podwyższone.
Poprzednio było:
bieg jałowy z klimą - 0.7 - 0.9 l/h
90km/h - 5 bieg - ok 7.0 l/100km
60km/h - 4 bieg - ok 6.5-7.0 l/100km
Teraz:
bieg jałowy bez klimy - 0.8 - 1.1 l/h
bieg jałowy z klimą 1.4 - 1.6 l/h
90km/h - 5 bieg - ok 8.0 - 9.0 l/100km
60km/h - 4 bieg - ok 7.5 - 8.0 l/100km
Wydaje mi się, że coś nie gra. Czy macie jakieś pomysły co to może być?
Oczywiście wg mechaniora wszystko jest wspaniale i ok. Czy myślicie, że odpalenie auta na pych miało jakiś negatywny wpływ np. na wtryski? Czy ktoś miał jakieś podobne doświadczenie?

Szymon78

#673 Post autor: Szymon78 »

Mozliwe ze rozrzad przeskoczyl o zabek jak brales auto na pycha...ale nie na walkach rozrzadu ale na pompie.
to pierwsze co mi przychodzi do glowy w takim przypadku...auto slabsze nie jest? Albo jakis wibracji nie wyczuwasz?

Pinio

#674 Post autor: Pinio »

Cześć,
Dziwna sprawa, bo na tą chwilę spalanie się uspokoiło i wróciło do normy, oprócz "postojowego". Muszę się przyjrzeć dokładnie czy jest odczuwalny spadek mocy. Jeżdżę dosyć spokojnie, ale jutro lecę w trasę więc przycisnę trochę. Czy taki przeskok paska jest niebezpieczny? Aby to sprawdzić trzeba zrzucić pasek i ustawić wszystko od nowa?

Dzięki bardzo za odzew

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#675 Post autor: janekW67 »

Aby sprawdzić ustawienie rozrządu,trzeba zdjąć osłonę i ustawić na znakach.Jeśli znaki będą pasowały wzgledem siebie,to jest OK.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”