[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
prezesik100

#451 Post autor: prezesik100 »

Didę wstawiamy na przewodzie od świateł pozycyjnych do automatu. Prawdopodobnie chodzi o wyrównanie napięcia.

adasko.zory

#452 Post autor: adasko.zory »

A tak wyglądają 5-cio punktowe światła w czarnej Zośce :)

... nie mogę dodać zdjęcia, ale może to z wizytówki wreszcie się pojawi...

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#453 Post autor: GOTI »

adasko.zory pisze:A tak wyglądają 5-cio punktowe światła w czarnej Zośce :)

... nie mogę dodać zdjęcia, ale może to z wizytówki wreszcie się pojawi...
Użyj kodu: Obrazek i wszystko powinno być :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#454 Post autor: KIT GTO »

jaka to dioda ?

akurat mam problem z montażem, bo światła drl maja w sobie wbudowany moduł.
Drl podpiąłem pod pozycje, pod akumulator oraz pod + po stacyjce (w moim przypadku silniczek regulacji lampy.
W efekt jest taki że na wyłączonym silniku wszystko ładnie działa ale jak już włączę silnik i światła pozycyjne to ledey zamiast gasnąć świeca sie, słabo ale świeca, czasami tez migają

czy ta dioda cos pomoże ?

a może zmienić podłączenie pod jakieś inne przewody ?

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#455 Post autor: Robert LTM »

nie wiem jak u was ale u mnie jeden ,,+'' pod aku drugi ,,+'' pod żarówkę pozycyjną a ,,-'' pod aku i śmiga bez problemowo

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#456 Post autor: KIT GTO »

w ten sposób to będą sie palic cały czas, chyba ze masz z oddzielnym modułem, bo ja z wbudowanym

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#457 Post autor: Robert LTM »

nie palą się cały czas... lecz po wyłączeniu silnika świecą jeszcze przez 10 sekund i gasną... niby taka opcja akurat wystarcza żeby wyjść z garażu i zamknąć ;)

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#458 Post autor: KIT GTO »

ale w moim przypadku tak nie jest :/

devils

#459 Post autor: devils »

I ja się pochwalę swoim zestawem led-owym.
Trochę inaczej to rozwiązałem bo zamontowałem fabryczne światła Skody fabii RS ,octavi SCOUT i nie wiem w czym jeszcze montowali, same światła produkuje HELLA.
Zdecydowałem się na montaż tych swiateł po złych doświadczeniach ze światłami nssc 510hp w samochodzie żony, ze względu na ograniczone pole manewru z umiejscowieniem ledów dostępnych na rynku w zafirze po lifcie i ze względu na jakość.
Same światła mają zbliżony kształt jak te przeciwmgielne w ZB po lifcie ,ale żeby nie wtopić z kasą kupiłem sama obudowę swiateł przeciwmgielnych ze Skody, jest identyczna jak ta montowana w ledach i dopiero pózniej kupiłem same ledy.
Po przeróbkach mocowań lampy siedzą prawie idealnie, prawie bo w dolnej części gdzie stykają się z obudowa halogenu jest 3 milimetrowa szczelina za to górą i bokami przylega idealnie do zaślepki, muszę to spróbować wyregulować i będzie jak ori. Jeżeli chodzi o stabilność lampy to nie drgnie nawet milimetr siedzi jak wmurowana. Wtyczki do podłączenia lamp kupione w aso Skody wraz z pinami i kabelkami. Jakość lamp jak to hella najwyższa a jakość światła przerosła moje oczekiwania strasznie mocne i białe, wczoraj podczas testów jechałem autem żony a żona (zupełnie nieświadoma tego ze zafira dostała nowego moda i tego ze bierze udział w teście :] ) jechała daleko z tylu, mimo to z oddali było widać dwa mocne białe punkty.
Na szkłach jak i na przodkach samych lamp wybite wszystkie potrzebne i legalne oznaczenia RL ...itp. Tak wiec powiedzmy ze legal W połączeniu z przełącznikiem z funkcją AUTO wszystko działa jak z fabryki, w dzień świecą ledy po wjechaniu np w tunel załanczają się ksenony a po wyjeździe znowu te pierwsze.
Zostało to tak podłączone ze w każdej chwili mogę wyjąc ledy i wrócić do przeciwmgielnych bo wtyczki zostały. Pod maska wylądował przekaznik swiateł dziennych dzięki któremu tak zostało zaprogramowane ze np stojąc autem z włączonym silnikiem gdy nie chcę żeby się świeciły mrugam 4 razy długimi i się wyłączają ,włącza się po włączeniu silnika lub jeżeli nie był gaszony po 4 krotnym mrugnięciu długimi. A gdy np oddajemy do warsztatu mrugam 5 razy długimi i się wyłączają całkowicie żeby nie świeciły się w trakcie prac, można je aktywować tylko mrugajac 5 razy.
To chyba tyle rozpisywania się , można założyć światła uniwersalne ale ja się zrazilem ,może miałem akurat pecha lub wadliwy egzemplarz ale w to nie wnikam inna sprawa ze te świeca o niebo ostrzej i jaśniej niż nowe nssc510hp które miała Zona w samochodzie(teraz ma philipsy 4 led) i zostaje jeszcze kwestia montażu jakichkolwiek ledów w ZB po lifcie bo miejsca mało.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
gralub
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Racibórz
Model:

#460 Post autor: gralub »

Jak widać są kłopoty z ledami w zderzakach po liftingu.
Sam Opel sobie z tym nie poradził , bo nie ma dedykowanych rozwiązań w akcesoriach firmowych.
Co najgorsze montowanie świateł dziennych w samochodach na gwarancji wiąże się z możliwością częściowej jej utraty nawet w przypadku dokonania montażu w serwisie sieci Opla.
Ciekawe cz ktoś widział zamontowane nowe drl-lightyday osramu lub philipsa?
Pozdrawiam
Greg
gralub

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#461 Post autor: otko »

Ja upatrzyłem takie, ale cóż z tego jak są tylko do opc. Nie dało by sie jakoš je zaadoptować do zwykłej Zosienki?
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-drl-h ... 60288.html

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#462 Post autor: rafant4011 »

a ja mam takie pytanie do Was. czy można sobie dokupić takie http://allegro.pl/kratka-halogenu-prawa ... 61830.html atrapki i zamontować w nie światła do jazdy dziennej?? ktoś już to może robił??

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#463 Post autor: Tunio999 »

rafant4011 pisze:a ja mam takie pytanie do Was. czy można sobie dokupić takie http://allegro.pl/kratka-halogenu-prawa ... 61830.html atrapki i zamontować w nie światła do jazdy dziennej?? ktoś już to może robił??
Ale to jest wersja kratki przed liftem i nie będzie pasować :>
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#464 Post autor: rafant4011 »

wiem ja mam zosię z 2006

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#465 Post autor: Tunio999 »

rafant4011 pisze:wiem ja mam zosię z 2006
na stronie 13 w tym temacie masz fotkę :P
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”