LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#571 Post autor: leszeksz2 »

Witam.
Niedawno zamontowałem lpg do swojej Zośki.
Sterownik Stag 4 Plus
Reduktor Zavoli zeta N
Wtryski Hana
Butla 48l
Jak rozmawiałem z gazownikiem powiedział że max. butla to 48 l (630x200). Można też i większą włożyć, lecz mogą być problemy na przeglądzie z powody najniższego punktu jakim jest butla (w innym zakładzie powiedziano że wejdzie 59 l 630x225).

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#572 Post autor: Piasek »

Jaki max zbiornik wchodzi do ZB ??
Ile to będzie miało pojemności ?

Co do osprzętu, mam swoje sprawdzone z poprzedniego typy:
Sterownik STAG-4 ISA2
Reduktor KME Silver lub AC-R01
Wtryski H2000
Zawór tankowania pod klapką

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#573 Post autor: leszeksz2 »

Do ZB wejdzie zbiornik 51l (650x200).
Z tego co wiem Stag 4 nie występuje w ISA2, tylko Stag 300 ISA2.

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#574 Post autor: Piasek »

Oczywiście, STAG-300 ISA2 ;)
51 to netto czy brutto ?

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#575 Post autor: leszeksz2 »

51 l brutto, czyli ok 41 l netto. Chociaż może wejść trochę więcej. Ja mam zbiornik 48 l czyli powinno wchodzić 38,5 l. Po założeniu lpg weszło 40,2 l. Wczoraj tankowałem sam na statoilu (samoobsługa) i weszło 44 l. Tankowałem na pusty zbiornik. Czyli jak widać nie ma jakiejś reguły. Dużo też zależy od szybkości tłoczenia pompy na stacji.
P.S. Nie wiem czy można ale dałoby się założyć pewnie większy zbiornik (650x220) o pojemności 63 l brutto (ok 51 netto), ale nie wiem czy diagnosta na SKP nie przyczepi się.

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#576 Post autor: Jacek2308 »

Max zbiornik zarówno do ZA jak i ZB (bo przecież kosze do koła zapasowego też pasują) to może wejść 53litry (taki miałem w ZA) a wymiary zewnętrzne są takie same jak 48 litrów i 51 litrów i wszystko zależy od producenta.
Kiedyś w jakimś ogłoszeniu widziałem 60litrów ale to wł. już nawet na zdj. widać było wystający z tyłu zbiornik.
Kwestia pojemności butli to oczywiście też sprawa umowna i zależy od dystrybutora w znacznym stopniu (choć teoretycznie nie powinno) w ZA przy butli 53 l. wchodziło max 44-45 l. a w ZB mam 51 l. lecz mam troszku "podrasowany" pływak i wchodzi mi 48l. :) Lecz nie ma co przesadzać z wielkością bo przy zatankowanych np. na max LPG i PB zbiornikach to już wyczuwa się bujanie dociążonego już tyłu auta.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#577 Post autor: cns80 »

No chyba nie do końca. Miałem butlę STAKO na rynek niemiecki dla fabryki Opla o pojemności 65-68 (nie pamiętam) litrów. Wysokość zbiornika 250 mm i nic nie wystawało (fi chyba 630 lub 680 mm).
Jako że taka sama była w Polsce ciężko dostępna, a ja nie miałem czasu to obecnie mam BORMECH 55 litrów (h=225 mm, fi 630 mm) i tym bardziej nic nie wystaje.
Z tą wagą to też bez przesady, bo zbiornik waży 26,5 kg, a gaz w nim max 24,5 kg co daje 51 kg czyli 2/3 pasażera w aucie, które bądź co bądź jest zarejestrowane na 7 osób ;)
Obrazek

Marcinsz22

#578 Post autor: Marcinsz22 »

Witam czy może mi ktoś odpowiedzieć na pyt. Czy obecnie dostępne instalacje gazowe (np. IV generacji) można montować w silnikach oznaczonych Z18XER?Jeździ ktoś z Was na gazie z tym silnikiem? będę wdzięczny za jakąkolwiek odp. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#579 Post autor: cns80 »

Marcinsz22, Z18XER to jedyny dostępny 1,8 w ZB. A teraz popatrz na moje dane profilowe ;)
183 tys km na LPG :P
Obrazek

Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#580 Post autor: norris_85 »

Marcinsz22, wystarczy poczytac temat w ktorym sie pisze ;) 11/12strona moze Ci troche rozjasnic sytuacje

Awatar użytkownika
prymus2103
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:04
Imię: Robert
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Astra
Model: J
Oznaczenie silnika: A14NEL
Kontakt:

#581 Post autor: prymus2103 »

Marcinsz22 pisze:Witam czy może mi ktoś odpowiedzieć na pyt. Czy obecnie dostępne instalacje gazowe (np. IV generacji) można montować w silnikach oznaczonych Z18XER?Jeździ ktoś z Was na gazie z tym silnikiem? będę wdzięczny za jakąkolwiek odp. Pozdrawiam.
Można montować , a nawet trzeba koniecznie , ja mam jeżdżę i jest bardzo dobrze.
https://www.facebook.com/autoserwisplos ... e=bookmark

Montaż Instalacji Gazowych LPG - http://www.lpgtech.pl/

Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba chwilę poczekać :-)

Obrazek

grigorji

#582 Post autor: grigorji »

Witam.
Ja właśnie założyłem instalacje LPG do mojej zośki o następujących podzespołach:
Sterownik-KING
Wtryskiwacze-HANA
Reduktor-OMVL
zbiornik-48L
Cena-2199zł
Ma może ktoś taką konfigurację ?
Jeśli tak to proszę napisać jak mu się sprawuje.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#583 Post autor: cns80 »

Który reduktor OMVL ? STD ?
Sterownik dobry tylko jakie wtryski ? Jak zielone to będzie zalewał aż miło. Na czarnych jakoś to opędzi ale też bez rewelacji.Tak mnie zastanawia jak gazownik pożenił Hanę z Kingiem, bo producent nie wspiera Hany. Być może się da, ale coś czuję że albo zalewanie albo szybki zgon wtrysków.

Cena za jaką to założyłeś mnie powaliła. Ciekawe czy topione wióry z nawiercania kolektora bez zdejmowania wzbogacą i tak już duży syf na sitkach solenoidów :)



Obym się mylił.
Obrazek

grigorji

#584 Post autor: grigorji »

Wtryski są czarne hana za dopłatą 200 zł bo w standartowej konfiguracji mają valteka z ceną1999zł. Nie wiem co to są te sitka o których piszesz.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#585 Post autor: cns80 »

Takie piękne coś masz w swoim silniku i dobrze by było żeby było czyste (a na pewno nie jest), bo inaczej przyśpieszysz zgon KZFR.

Obrazek
źródło: http://astraclub.ru/threads/100893-%D0% ... -0013-0014

A z powodu niskiej ceny mogę śmiało przyjąć założenie że kolektor nie był zdejmowany do nawiercania więc cały ten syf poleci do silnika i się stopi. Większa część wyleci wydechem, a mniejsza pójdzie jako frakcja płynna do oleju i go zanieczyści. Następnie krążąc będzie się osadzała tu i tam np. w solenoidach :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”